Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:22 Czw 2 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 2387, 2388, 2389  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 13:26 Sob 27 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedawać co się da, gdzie się da, komu się da i ile się da po zyskownej cenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nowy2020

PostWysłany: 09:40 Sob 27 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie ceny przewidujecie na połowę lipca bo się tak zastanawiam czy juz to sprzedawać po ludziach czy nie ?
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 09:38 Sob 27 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Logika wolnorynkowa jest taka jak napisałem. Mało kury= wysoka cena +wysoka marża. Dużo kury= niska cena+ niska marża

Święta prawda i nic dodać nic ująć
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:15 Sob 27 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy ktoś z koleżeństwa wie ile piskląt poszło w maju do tuczu?Te dane powinny być już dostępne.Obstawiam,że grubo poniżej 100 mln.Stąd trochę ceny w czerwcu.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:26 Sob 27 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W USA w niektórych stanach powtórnie zamknięto bary i restauracje na skutek wzrostu zakażeń, podobnie szykuje się w Australii, zara pewnie podobnie będzie w europie jak ludzie wylegną na słońce. Jak to mówi R2 - minus 70% albo cena 1.5pln
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:14 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Logika wolnorynkowa jest taka jak napisałem. Mało kury= wysoka cena +wysoka marża. Dużo kury= niska cena+ niska marża
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:49 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Logiki w tym nie ma nijakiej a ekonomii wcale tez wielokrotnie słyszłem że jak kurczak jest drogi to dlaczego go hodowcy nie mają albo ze jak jest drogi to się dobrze sprzedaje. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:23 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że autor miał na myśli to, że zawsze niska cena oznacza nadmiar żywca , a to oznacza wciskanie tego wszędzie i wszystkim na siłe, wysoka cena oznacza braki, a braki to zawsze dobre marżę. Więc wolnorynkowe ubojnie wola 4 za żywiec i 6.5 za bitego niż 2.8 za żywego i 4-4.2 za ubitego, stąd można powiedzieć, że ubojnie wolą wysokie ceny
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:41 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:
j p napisał:
Bo Medox to pewnie ubojnista i jak spada cena to się cieszy

im wyższa cena żywca tym ubojnia więcej zarabia

najlepszy przykład wiedzy ekonomicznej wśród hodowców... niestety

3,5 zł na dziś

To dopiero objawienie ekonomiczne Laughing Laughing Laughing Laughing
to ubojnia dawałaby 9 zł za kg
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 10:46 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j p napisał:

im wyższa cena żywca tym ubojnia więcej zarabia

najlepszy przykład wiedzy ekonomicznej wśród hodowców... niestety

3,5 zł na dziś
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:21 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Agroleń z prądem/ grzaniem.
A na wstawienia namawiają początkiem sierpnia, bo kto tam będzie wstawiał, jak początkiem sierpnia cała Polska będzie sprzedawać żywiec i będzie potem wstawiać końcem sierpnia w myśl odwiecznego przeświadczenia, że najwyższa cena jest środkiem lata, a najlepsze wstawienie jest koło 20sierpnia, bo nie trzeba grzać na wejściu i wentylować na wyjsciu Laughing Laughing Temu masz zawsze załamanie ceny od końca września/ początku pazdziernika
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:41 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kury to od dawna pralnia pieniedzy
Wprowadzić pełną ksiegowosć i się samo oczysci
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 08:51 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minrol 3,18.
Ubojnie namawiają na jeszcze jedno wstawienie w okresie początek sierpnia . Tłumaczą się ze latem sie hoduje a zima mozna zrobić przerwę . Bo to na ogrzewaniu sie zaoszczędzi.
Zwykle to latem była cena. A i tez licznik prądu w upałach kreci się szybko. Do tego c12 taryfa wzrosła o 40 %.
Prąd latem może kosztować tyle co dodatkowe grzanie zimą . A zimy mamy łagodne .
Grzanie zimą zabiera 10 do maks 15gr / kg żywca.
Latem też trzeba grzać za ok 6gr. /kg żywca ale już prąd przy upałach może zeżreć nawet 8gr /kg żywca . Kiedy to zimą chodzą dwa wentylatory na krzyż i licznik odpoczywa na ok 5groszy/kg żywca.

Więc jeśli ktoś kogoś namawia ,czy ktoś chce zaplanować wstawienie kur w okresie późno letnio , z okresem zdawania na wrzesień i październik to radzę się zastanowić. Radzę przeczekac ten czas az wreszcie okaże sie na 100% w mediach potwierdzone , ŻE NIE NA DRUGIEJ ANI TRZECIEJ FALI ZAKAŻEŃ. Ludzie może wreszcie wyjdą na spacer do restauracji i zaczna normalnie jeść.
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 08:48 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:47 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie inwestujący w kury nie zdają sobie sprawy z jednej bardzo istotnej rzeczy. Koszty rosną tak (prąd pensje, papiery itp) że absolutnie tracimy przewagę konkurencyjną, tym bardziej, że Andrzej Duda właśnie ogłosił, że jego celem na koniec drugiej kadencji jest to aby każdy Polak zarabiał minimum 2tys EUR
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 08:22 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
LOBO napisał:
medox napisał:
Wszędzie rosną zakażenia i np Chorwacja wraca do kwarantanny dla niektórych krajów i zaczyna wprowadzać znowu obostrzenia. Na razie dość łagodne, ale rozważa powrót do poważniejszych Zaraz tak zrobią wszyscy. Wtedy, przy tej ilości kurczaka na przełom lipca i sierpnia i temperaturze ponad 30stopni , bedzie się dopłacać ubojni 20gr do każdego kilograma żeby to zabrała. Może wtedy Pan od hodowli białego kurczaka może podrapie się po głowie, a może nie
A JA CI DOPŁACĘ 100 ZŁ A W.Y.P.I.E.R.D.A.L.A.J z TEGO FORUM WRÓŻBITO WIELKI

co tak nerwowo reagujesz?
Aż tyle długu masz? trzeba było nie budować tyle...
Akurat mam puste i robię remont a nikt niewie co będzie a taki (słowo zostało usunięte) Medox ciągle prorokuje i daje pomysły ubojniom co mogą zrobić u mnie to D.E.B.I.L i zdania nie zmienię jak cena do góry yo go niema a jak w dół togo podnieca pajaca
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 08:15 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
ja pitolę u mnie na wsi gościu właśnie zaczął stawiać 6 szt po 40 tysi każdy... jak się pytam co tam będzie hodować -- jak to co mówi kurczaka tego białego facet ogólnie nie ma pojęcia o niczym mówi że ma prowadzaca osobę i weterynarza i siec hoteli nad morzem no to się nie pytałem dalej wsiadłem na rower i pojechałem

Biznes na kurach może słaby, ale jest to całkiem dobra pralnia kasy. Jeśli ktoś buduje w takim celu, to nie musi mieć zysku, ba nawet z małej straty jest zadowolony. Znałem "rolnika", dzierżawił duże gospodarstwo i nigdy nic tam nie rosło, a facet funkcjonował, nie miał długów i wszyscy go chwalili jaki to solidny płatnik. Po czasie okazało się, że gość za komuny pracował w ogólnie pojętych "służbach," a po 89 handlowali przez jakiś czas bronią... Kasa w słoikach została,tylko nie było jej jak wydać i tak został rolnikiem...
Powrót do góry
pisklaczek

R2 napisał:
jeśli ktoś może to trzeba znów odmawiać wstawienia.
Nie ma szansy na zmianę trendu.
- 70%

Teraz jest mniej żywca i co cena jest wysoka? Minrol 3zł, umowy 3zł, wolny 3,3zł.
My możemy wcale nie hodować, a tuszka będzie po 4,5,filet po 8,ćwiartka po 2,5
Powrót do góry
ksiaze

LOBO napisał:
medox napisał:
Wszędzie rosną zakażenia i np Chorwacja wraca do kwarantanny dla niektórych krajów i zaczyna wprowadzać znowu obostrzenia. Na razie dość łagodne, ale rozważa powrót do poważniejszych Zaraz tak zrobią wszyscy. Wtedy, przy tej ilości kurczaka na przełom lipca i sierpnia i temperaturze ponad 30stopni , bedzie się dopłacać ubojni 20gr do każdego kilograma żeby to zabrała. Może wtedy Pan od hodowli białego kurczaka może podrapie się po głowie, a może nie

co tak nerwowo reagujesz?
Aż tyle długu masz? trzeba było nie budować tyle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LOBO

PostWysłany: 07:46 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:26 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę kodeks etyki wystawić w każdym oknie ochroni nas przed nieuczciwą konkurencją.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:23 Pią 26 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/19773-rozwoj-wsi-i-rolnictwa-strategicznym-zadaniem-panstwa

Jak zwykle merytorycznie i z troską o rolnika

W trakcie dwóch ostatnich lat zostały także wprowadzone liczne ułatwienia dotyczące możliwości sprzedaży produktów z gospodarstw w ramach rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej oraz produkcji marginalnej ograniczonej i lokalnej.

Minister zwrócił jednocześnie uwagę na znaczenie etyki w działalności gospodarczej.

– Każda nasza działalność musi opierać się na uczciwości. Nie może być fałszowania żywności, oszukiwania klientów – podkreślił z naciskiem minister.

Przypomniał, że opracowany i dostarczony został do rolników i przetwórców Kodeks Etyki Żywnościowej.

Ta etyka jest bardzo ważna pamiętajcie aby przyjmować cenę minrol z pokorą a i etycznie podchodzić do fileta z ukrainy naród ukraiński też chce zarobić.
Powrót do góry
edytablach3

PostWysłany: 20:56 Czw 25 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyzwiska i inwektywy, to kazdy glupi umie wypisywac. Napisz cos madrego od siebie. A hodowca jestem od 1994r
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:55 Czw 25 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
ja pitolę u mnie na wsi gościu właśnie zaczął stawiać 6 szt po 40 tysi każdy... jak się pytam co tam będzie hodować -- jak to co mówi kurczaka tego białego facet ogólnie nie ma pojęcia o niczym mówi że ma prowadzaca osobę i weterynarza i siec hoteli nad morzem no to się nie pytałem dalej wsiadłem na rower i pojechałem

U mnie w okolicy jeden taki co ma kilkaset ha postanowił wybudować 12 indyczników, zapytacie po co? Bo ma pole i potrzebuje nawozu!!! To się w głowie nie mieści hodowla dla gnoju?
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:45 Czw 25 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kur,wa gnoju .tatuś przepisał wczoraj 1000mkw i kaczka perliczka indyk kura nioska .sp.aj .jeszcz raz morde otworzysz .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 2387, 2388, 2389  Następny
Strona 2 z 2389

Skocz do: