Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osób które siały Pionieere w zeszłym roku? Interesują mnie opinie o odmianach.

Ja siałem dwie odmiany z Pioniera N86 i starszą odmianę Claricę, N86 wypadł dużo lepiej plon przy ok.13% 9,5 tony. Clarica około 8 ton ale za to przy zbiorze była suchsza o 2% miała 30% a N86 32%. Siałem też odmianę KWS Ronaldinio plon ok. 0.5 tony od N86 niższy wilgotność zbliżona. DKC 3420 plon i wilgotność zbliżona do N86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaoferować jakąś kukurydzę z Firmy Syngenta, może być zaprawiona Mesurolem. Jak coś to proszę o kontakt., Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zamierzam poraz pierwszy siac kukurydze, i czy byłby ktoś tak uprzejmy i mi odpowiedzial na kilka pytań.

Sporo sie oczytałem i filmow naogladałem. a moi sadsiedzi nie sieja i pogadac nie mam z kim.

Zamiezam asic na poczatek 0.5 ha i jeszcze nieiwem czy napewno będę kisil czy skarmie we wrzesniu na surowo. (czy jest taki ses , czy lepiej kisić)

a pytanie brzmi.

Czy jesli na jesieni polozylem obornik na to pole, a mam go na tyle czy moge go wczesna wiosna polozyc jeszcze raz i przyorac, jesli tak to na jaka gleboko czy płytko.

A może położyc go przed siewem.

Jest jeszcze takie pytanko bo nieweiem czy kupowac siewnik (reczny za 150zł) czy słyszalem ze mozna ja zasadzic tak jak dawniej ziemniaki w skibe i wtedy wyjdzie co 60cm , i sadzic co 25 ziarno tylko płytko orac na 10cm

a może czegos nie uwzgledniłem wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak ty chcesz tak siać kuku to naprawdę szkoda zachodu no chyba że zboże też jeszcze z płachty siejesz (bez urazy). obornika jak masz za dużo to wywieź i oraj na 20cm a siewnik do kuku najmij od skr czy jakiegoś obszarowca. od biedy skoro to ma być mały kawałek na kiszonkę możesz zasiać nawet zwykłym zbożowym rozstaw co 45-75 cm jak tobie pasuje i nie siej nasion z targowiska szkoda pieniędzy i pola. kuku lubi głebszy siew z 5-6cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cenna informacje ale ciagle jest ale

obornik dac na poczatku marca czy przed siewem,

nasona oczywiscie tylko z centrali i zaprawiane,

nigdy nie widzialem jak sieje sie z płacht,

problem tkwi w tym że nie mam z kad nająć bo 20 czy 30km nikt nie przyjedzie do tak małego kawałka,

Jakies 5 lat temu pierwsi w okolicy (klika wiosek) robilismy sianokiszonke a teraz juz u kilku robie usługowo i ciagle mam monopol i mysle ze z kuku bedzie to samo, jako dla mnie to powinienem siac okolo 8 czy 9 ha ale chce sprubowac na mniejszym kawalku bo jesli zrobie bład to nie bedzie duze straty, a kupowac odrazu drogi sprzet tez nie bardzo.

A i jeszcze jedno czy ktos probował kisic kuku z trawa np kuku na dole trawa na górze to pzniej mozna dawac z jednej pryzmy. czy cos moze sie dziac.

wszelkie sugestie miło widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obornik daj jak najwczesniej.a najlepszy sposob siewu recznego to obsypnik do ziemniakow na rozstaw 75 ustawiasz zeby tak z 5 cm robi lrowki a potem jeden sieje po ziarnku co 20 cm a drugi zakopuje butem albo zelaznymi grabkami i to nawet szybko idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Koldzy, tylko że opsypnik sprzedalismy bo ziemniaków już z 5 lat nie sadzimy. Ale 12 marca jade na targi do Kielc może tam cos taniego wypatrze do siewu bo jak sie uda to kupie profesjonalny siwnik ale poczatek musze jakos przemeczyc. Zaczynam sie wachac czy nie zasiac całego hektara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!

utworzyliśmy to forum dla Was, w celu ułatwienia Wam osiąganiu lepszych wyników w Waszej ciężkiej pracy. Forum ppr.pl służyć ma wymianie doświadczeń, poglądów oraz informacji na temat cen oraz rynków zbytu. Niestety, nie wszyscy dojrzeli do tej formy komunikacji. Są to działania nie tylko producentów, ale i naszej konkurencji. Chamstwo i niewybredne treści niektórych "użytkowników" zaszły zbyt daleko. Wiemy kto i z jakiego komputera wypisuje te obrzydliwe treści. Usuwamy bezpowrotnie tych, którzy do nas nie pasują, a konsekwencje będziemy wyciągali bezwzględnie. Prosimy o wszelkie informacje na temat naruszania regulaminu na adres admin@ppr.pl, lub z adresu, napisz do nas który znajduje się na stronach ppr.pl. Żywimy nadzieję, że szybko pozbędziemy się tych, którzy do naszej społeczności nie pasują. Na początek, został usunięty obywatel"przeor", którego dane już poznaliśmy.

Pozdrawiam Was serdecznie i oczekuję wszelkich informacji o ludziach, których z naszego forum należy usunąć.

administrator: admin@ppr.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman bbb

zastanów sie ile kosztował by cie ręczny siew za hektar zapłacisz ze 120 i moze coś na dojazd jak by nie chciał na tak areał jechać moze by sie w 200 zamkneło

raz zasiałem siewnikiem zborzowym i była płycej jak siana na polu obok siewnikiem do kukurydzy i 300 zet poszło ...... bazanty zjady tą co siałem sam na hektarze zostało 5 roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za podpowiedzi.

Znalazłem goscia co powiedział ze przyjedzie do mnie, a ma siewnik punktowy. Co do ceny nie gadalem ale pewnie sie dogadamy.

Może troszke wybiegam a czy mozna kisic kukurydze razem z trawa w jednej pryzmie zeby pozniej razem dawac, jesli tak to co na dole a co na gorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam bo w przmie nigdy nie robiłm nic bo sianokiszonk to w balot robimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie będzie masakra lepiej zrób 2 kopce.

Daman9871 ile dałeś łapówki moje gratulacje za tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na targach w Kilcach ale nie znalazłm dobrych informacji o kukurydzy, było dużo siewników i jedną sieczkarnie widzialem samojezdna NEW HOLLANDA a ci z nasionami bajer mieli dobry, ale kompetencje to oj oj. Na temat kiszonki nie było z kim słowa zamienić, bynajmniej ja takiego nie znalazłem.

Dlatego jestm bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi a tobie Daman9871 w szczegulnosci.

Nie mówię że targi byly slabe bo w innych dzidzinach rozmowy sie powiodły, a teraz będa realizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiej na kiszonkę polskiego Sana jest tani i dość ciekawy plon nie to co zachodnie odmiany ale na początek przygody wystarczy. Odradzam sianie odmian wczesnych FAO 180-200 odpuść sobie w suchym roku ledwo 1,5m wysokości osiągną chociaż w kiszonce ważne jest ziarno a nie zielona masa.

http://www.hrsmolice.pl/index.php?p=kukurydza_00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien doradca namawiał mni na Eduardo FAO 220 i mowił ze na poczatek bdzie dobry i proponował mi porcj na 0,5 ha za 180zł zaprawioną. Ale on był z marketingu. a pod kukurydze przedsiewnie mozna uprawic bronątależową czy lpiej kultywatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieno traz to mam taki metlik że sam nie wiem. mówił że tależówka wysusza ale moge pojechac brona pozniej i wyrownac, a tak wogule to mam mozliwos nowodninia tgo pola. Fakt ze podlewanei w miare czasu do 2 razy w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj Roman bbb. czytalem Twoje pytanko odnosnie silosu z kukurydza i sianokiszonka naraz. powiem ze uprawiam kuku juz od bodaj ze 16 lat, w zeszlym roku mialem 13 ha i robie juz od ladnych paru lat trawe z kuku naraz (jeden silos). wychodzi to bardzo ladnie. pytales co dawac na poczatek trawe czy kuku, powiem tak, jest to zalezne od arealu, jak Ty wspomniales ze bedziesz lecial z hektarem to proponuje strzelic na poczatek trawe a na wieszch kuku (dajac na gore trawe pogarszasz silos, znaczy gorzej jest udeptac go, kuku bardzo ladnie sie depta wzgledem trawy). Jakbys mial wiekszy areal to rybka czy kuku na gorze czy jedno i drugie walone jest razem

odnosnie odmiany moge potwierdzic ze Eduardo jest dobrym wyborem, podpowiem jeszcze Bradero (FAO chyba 230), nasz polski Jawor (Faao 230 mialem w zeszlym roku, swietnie wypadl), Ambrosini z KWS. teraz jest odmian naprawde duzo i ceny sa dosc sympatyczne, a na pierwszy raz nie przejmuj sie az tak odmiana, urosnie napewno

sukcesow zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...