Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

W poprzedniej mojej wypowiedzi napisałem AGOKOMPLEX i tu nastapił błąd bo oferta pochodziła z AGROCENTRUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a jak zamkniesz 10 000 gęsi pod dachem ???

Normalnie! nie masz warunków nie hodujesz

W systemie zamkniętym drób wodny potrafi b.dobrze radzić sobie Jedynie stada reprodukcyjne mogą mieć kłopoty/zapłodnienie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zacznijmy od faktu że gęsi nie można chować tylko pod dachem więc o jakich warunkach tu mowa. Gęsiom należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca zadaszaną oraz odpowiednią ilość wybiegu. Tak więc trzymanie gesi pod dachem stanowić będzie bardzo duży problem. Jeśli ktoś posiada przewiewne wiaty to można ryzykować i wstawiać, natomiast trzymanie gęsi w tak zwanym kurniku od poczatku do końca nie wróży nic dobrego. Ktoś pytał o zakwaszacz to jest wiele tego typu produktów np agrocid firmy LNB. Stosowanie 1-2kg na tonę paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

10 000 x 1m.kw na gęś = 1 hektar zadaszonej i osiatkowanej wiaty. Bzdury. Do kiedy obowiązuje zakaz wypuszczania?

 

Zacznijmy od faktu że gęsi nie można chować tylko pod dachem więc o jakich warunkach tu mowa. Gęsiom należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca zadaszaną oraz odpowiednią ilość wybiegu. Tak więc trzymanie gesi pod dachem stanowić będzie bardzo duży problem. Jeśli ktoś posiada przewiewne wiaty to można ryzykować i wstawiać, natomiast trzymanie gęsi w tak zwanym kurniku od poczatku do końca nie wróży nic dobrego. Ktoś pytał o zakwaszacz to jest wiele tego typu produktów np agrocid firmy LNB. Stosowanie 1-2kg na tonę paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakaz będzie obowiązywał do końca kwietnia , a jeśli będą w kraju ogniska ptasiej grypy to nigdy się nie skończy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jestem ugotowany!! Po Toruniu może być cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To jestem ugotowany!! Po Toruniu może być cokolwiek

 

Niestety ale masz rację. Może być nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teoretycznie nad moją łąka może przelatywać chory ptak, nasra na trawę ja to skoszę i dam gęsiom (wirus żyje w odchodach kilka dni) i nic to nie da że będą w zamknięciu ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

100% racji.

 

Teoretycznie nad moją łąka może przelatywać chory ptak, nasra na trawę ja to skoszę i dam gęsiom (wirus żyje w odchodach kilka dni) i nic to nie da że będą w zamknięciu ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
100% racji.

 

Teoretycznie nad moją łąka może przelatywać chory ptak, nasra na trawę ja to skoszę i dam gęsiom (wirus żyje w odchodach kilka dni) i nic to nie da że będą w zamknięciu ?!
Przechowywane zboże nie w silosach też może być zawirusowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może to i dobrze. jak nie będzie gęsi to cena za żywiec będzie 6,50.

 

100% racji.

 

Teoretycznie nad moją łąka może przelatywać chory ptak, nasra na trawę ja to skoszę i dam gęsiom (wirus żyje w odchodach kilka dni) i nic to nie da że będą w zamknięciu ?!
Przechowywane zboże nie w silosach też może być zawirusowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

teoretycznie wszystko to co je gęś oprócz wody z jakiegoś wodociągu może być zawirusowane mieszalnie pasz tylko zacierają ręce aby zaczęły się wstawienia gęsi zaraz pasze pójdą w górę tak napędza się koniunkturę na paszę na srodki dezynfekcyjne ,na rozładowanie rynku zboża, na woljery wszelkiego typu,na materiały budowlane na dachy,na wentylatory i na wiele innych rzeczy policzyć to w skali kraju to potężna suma a chodowcom proponuje się za 1 kg żywej gęsi np; INDYKPOL 4.8 ,ILAWA ostatnio 5.20 DEBICA 5.00 pozostałych niewiem.Jestem chodowcą nioski i tuczu , na niosce już jestem w plecy bo jest zamknięta a co się wyprawia w gęsniku to głowa mała ,dostaję za jajo zapłodnione 2.60 netto nieśność mi spadła a pasza idzie, w tej chwili będę musial mocno nagiąć prawo po raz drugi bo zapłaciłem już mandat. i wypuścić te ptaszyska na wolność. Co do cen to przedstawiciele zakładów jakoś dziwnie się zachowują , najprawdopodobniej chcą na chodowcach gęsi w tym roku odbić sobie straty na kurczaku , stosują różne chwyty ; tanie piskle bo 4,00zł i kredycik na paszę i tańszy żywiec ,osobiście uważam że hodowca na tanim pisklę ciu nie zarabia traci natomiast bardzo dużo na tanim żywcu ponoć myślenie nie boli.

 

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
teoretycznie wszystko to co je gęś oprócz wody z jakiegoś wodociągu może być zawirusowane mieszalnie pasz tylko zacierają ręce aby zaczęły się wstawienia gęsi zaraz pasze pójdą w górę tak napędza się koniunkturę na paszę na srodki dezynfekcyjne ,na rozładowanie rynku zboża, na woljery wszelkiego typu,na materiały budowlane na dachy,na wentylatory i na wiele innych rzeczy policzyć to w skali kraju to potężna suma a chodowcom proponuje się za 1 kg żywej gęsi np; INDYKPOL 4.8 ,ILAWA ostatnio 5.20 DEBICA 5.00 pozostałych niewiem.Jestem chodowcą nioski i tuczu , na niosce już jestem w plecy bo jest zamknięta a co się wyprawia w gęsniku to głowa mała ,dostaję za jajo zapłodnione 2.60 netto nieśność mi spadła a pasza idzie, w tej chwili będę musial mocno nagiąć prawo po raz drugi bo zapłaciłem już mandat. i wypuścić te ptaszyska na wolność. Co do cen to przedstawiciele zakładów jakoś dziwnie się zachowują , najprawdopodobniej chcą na chodowcach gęsi w tym roku odbić sobie straty na kurczaku , stosują różne chwyty ; tanie piskle bo 4,00zł i kredycik na paszę i tańszy żywiec ,osobiście uważam że hodowca na tanim pisklę ciu nie zarabia traci natomiast bardzo dużo na tanim żywcu ponoć myślenie nie boli.

 

[/url]

 

 

 

Jaki mandat grozi za wypuszczanie gęsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Iława 5.00

 

teoretycznie wszystko to co je gęś oprócz wody z jakiegoś wodociągu może być zawirusowane mieszalnie pasz tylko zacierają ręce aby zaczęły się wstawienia gęsi zaraz pasze pójdą w górę tak napędza się koniunkturę na paszę na srodki dezynfekcyjne ,na rozładowanie rynku zboża, na woljery wszelkiego typu,na materiały budowlane na dachy,na wentylatory i na wiele innych rzeczy policzyć to w skali kraju to potężna suma a chodowcom proponuje się za 1 kg żywej gęsi np; INDYKPOL 4.8 ,ILAWA ostatnio 5.20 DEBICA 5.00 pozostałych niewiem.Jestem chodowcą nioski i tuczu , na niosce już jestem w plecy bo jest zamknięta a co się wyprawia w gęsniku to głowa mała ,dostaję za jajo zapłodnione 2.60 netto nieśność mi spadła a pasza idzie, w tej chwili będę musial mocno nagiąć prawo po raz drugi bo zapłaciłem już mandat. i wypuścić te ptaszyska na wolność. Co do cen to przedstawiciele zakładów jakoś dziwnie się zachowują , najprawdopodobniej chcą na chodowcach gęsi w tym roku odbić sobie straty na kurczaku , stosują różne chwyty ; tanie piskle bo 4,00zł i kredycik na paszę i tańszy żywiec ,osobiście uważam że hodowca na tanim pisklę ciu nie zarabia traci natomiast bardzo dużo na tanim żywcu ponoć myślenie nie boli.

 

[/url]

 

 

 

Jaki mandat grozi za wypuszczanie gęsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mandat narazie symboliczny ja też zapłaciłem 20zł dobzrze że policja nie daje się zwarjować nie wiem jak jest w kraju ale jestem już drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niepołomice 5 zł. netto. Pisklak 4,7zł (na razie, puźniej z każdym miesiącem cena pisklaka rosnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dzięki aalex za informację bo już byłem nie na bieżąco , patrząc na ilość wyświetleń a biorących udział na forum w wymianie informacji to mnie przeraża że chodowcy jednak chcieliby wiedzieć jak najwięcej o sytuacji w produkcji gęsi i o cenach ale każdy działa na własną rękę i dlatego właśnie mamy takie ceny , można by powiedzieć że jest dobrze ciekawi mnie jakie są ceny jaja i żywca proponowane przez zakłady drobiarskie w Wielkopolsce ,Kujawsko=pomorskim,Podlasiu,Warminsko-mazurskim,Lubuskim bo na wschodzie Polski wiem jest nieciekawie Indykpol jajo zapł.2.6 piskle 4.0 wstawienia marcowe póżniej napewno droższe ,żywiec 4.8 plus 0.20 do marcowych wstawień, kwietniowe 4.8 próbujemy nadal rozmawiać i jest narazie ciężko cokolwiek wynegocjować bo wydaje mi śię że większość chodowców jest silnie przestraszonych przez przedstawicieli zakładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no już tydzień mija i nic ,może cena wzrosła na tuczke a jak jajo co słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

debica 5.2+vat

 

Niepołomice 5 zł. netto. Pisklak 4,7zł (na razie, puźniej z każdym miesiącem cena pisklaka rosnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niepołomice też już dają 5.2 i Indykpol za marcowe też dają 5,2 także panie i panowie hodowcy zaczyna się coś dziać dobrego choć moim skromnym zdaniem dziś nie można kończyć na tym rozmów dalej trzeba rozmawiać pamiętająa\c otym że to my hodowcyy narażeni jesteśmy na ptasią grypę i ponosimy największe ryzyko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niepołomice też już dają 5.2 i Indykpol za marcowe też dają 5,2 także panie i panowie hodowcy zaczyna się coś dziać dobrego choć moim skromnym zdaniem dziś nie można kończyć na tym rozmów dalej trzeba rozmawiać pamiętająa\c otym że to my hodowcyy narażeni jesteśmy na ptasią grypę i ponosimy największe ryzyko .

 

 

Te 5,2 to netto czy brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

netto - ubojnia w Dębicy

 

Niepołomice też już dają 5.2 i Indykpol za marcowe też dają 5,2 także panie i panowie hodowcy zaczyna się coś dziać dobrego choć moim skromnym zdaniem dziś nie można kończyć na tym rozmów dalej trzeba rozmawiać pamiętająa\c otym że to my hodowcyy narażeni jesteśmy na ptasią grypę i ponosimy największe ryzyko .

 

 

Te 5,2 to netto czy brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może coś słyszał kiedy zostanie zniesiony zakaz wypuszczania drobiu na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsyłam do rozporządzenia Ministra Rolnictwa z dnia 27.03.2006r moim zdaniem jest to już coś co pozwoli rozładować trochę sytuację w produkcji gęsi , chociaż jest tam dużo niejasności np.kto będzie robił te badania i na czyj koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...