Skocz do zawartości
Gość

Czarna lista ubojni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Langner kroi na klasyfikacji

 

Nie dotrzynuje terminów uboju, nie mając za wiele kurczaków do uboju twierdzi, że ma 3-4 dniowe przesunięcie, bo sie nie wyrabia w odbiorze,pełne magazyny ubitego kurczaka itd,itp...i tym sposobem wywiera presję na hodowcę, zaniżając cenę żywca, płaci najmniej w swojej okolicy w zależności

od tego jak mocno przestraszy swego dostawcę, obecnie 20-30 gr,w poniedzałek płacił 2.10 netto pod koniec tego tygodnia 2.20

Jeden maly plus dla tej ubojni to termin płatności 21 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktos moze przejechal sie na juz nieistniejacej ubojni KRESIM.

Tj. woj podkarpackie.

Iczy komornik wrocil komus jakas kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko ścisła kontraktacja i nic więcej i małą łyżeczką ale zawsze do przodu. Tak robię od 3 lat i jest ok. Nie ma innego sposobu na wyregulowanie rynku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tylko ścisła kontraktacja i nic więcej i małą łyżeczką ale zawsze do przodu. Tak robię od 3 lat i jest ok. Nie ma innego sposobu na wyregulowanie rynku. Pozdrawiam

 

Jestem na kontraktacji i nie jest ok!!! Rabią mnie na każdym kroku.Umowę mam do końca czerwca i napewno jej nie przedłużę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ryszard Pranczk Pomysk Wielki - w tej chwili ubojnia funkcjonuje na kuzyna Tadeusza Pranczka . Płaci w terminie , oszukuje na wadze i konfiskatach . Hodowca dla niego to śmieć! Zero rozmowy . Butny , arogancki chociaż niewielkiej postury . Pan Ryszard od 1.12.2005r. nie rozlicza się z hodowcami! Jego zobowiązania delikatnie szacując to ponad 2 miliony!!!!!!!!!!!! Nie ma z czego płacić hodowcom bo uboje robi p.Tadeusz , który ponoć przejął wszystko to co bylo nie zajęte . Zobowiązania są nawet ponad roczne!!! Czy będzie kolejnym , który przewiezie hodowców? Wszystko na to wskazuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dosyć ciekawy sposób na poprawienie budżetu swej ubojni znalazła Kondratowicz z Olsztyna. Otórz systematycznie obcina przy rozliczeniu za odleżyny bądz deformację łap. Oczywiście łapy te ceni jak pełnowartościowe mięso mimo że sprzedaje je za grosze. Proszę o inne ciekawe przykłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ryszard Pranczk Pomysk Wielki - w tej chwili ubojnia funkcjonuje na kuzyna Tadeusza Pranczka . Płaci w terminie , oszukuje na wadze i konfiskatach . Hodowca dla niego to śmieć! Zero rozmowy . Butny , arogancki chociaż niewielkiej postury . Pan Ryszard od 1.12.2005r. nie rozlicza się z hodowcami! Jego zobowiązania delikatnie szacując to ponad 2 miliony!!!!!!!!!!!! Nie ma z czego płacić hodowcom bo uboje robi p.Tadeusz , który ponoć przejął wszystko to co bylo nie zajęte . Zobowiązania są nawet ponad roczne!!! Czy będzie kolejnym , który przewiezie hodowców? Wszystko na to wskazuje!

 

podobnie swoja dzialalnosc zakonczyla ubojnia KRESIM RYSZARDA WYWROTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

opisywac wszystkich , bo przez takich leca ceny, wydzwaniaja do hurtowni i przebijaja oferty zeby tylko utrzymac WIELKOSC SWOJEJ PRODUKCJI TO ZN ILOSC UBITEGO KURCZAKA!!! koszty czyli cene zywca podaja lub wymuszaja pózniej!! chwalac sie na hurtowniach "ze kurczaka to mam zapewnionego do konca tygodnia" i hurtownie dmuchaja w ta sama trabe!!! po tylku dostaje hodowca !! na dzis cena zywca powinna byc 3,50 netto bo nie ma go duzo a sprzedaz jest normalna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tylko ścisła kontraktacja i nic więcej i małą łyżeczką ale zawsze do przodu. Tak robię od 3 lat i jest ok. Nie ma innego sposobu na wyregulowanie rynku. Pozdrawiam

 

Kontraktacja nic nie daje, jak ubojnia bandycka. Patrz ROLDROB Tomaszów Mazowiecki. Walą na klasyfikacji, na wadze, na wszystkim. Duże straty w transporcie bo klatki dziurawe i chamska obsługa przy rozładunku. W tej chwili robią wielką łachę że płacą trochę więcej jak wolny rynek, ale przez ponad rok płacili 55 - 75 groszy mniej niż na wolnym!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"złodzieje" z lubuskiego najmniej płacą płacą 2,30 troche za mało na tak długi termin płatności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć ,to znowu ja pomysłodawca, piszecie ciekawe rzeczy troche makabryczne ale przynajmniej przez wasze wypowiedzi część chodowców będzie mogła podjąć prawidłową decyzje odnośnie wyboru ubojni.Wiem, że wielu z was będzie ciężko zrezygnować z dotychczasowych układów tj. oddawaniu do tych ubojni z którymi współpracujecie od lat mimo tego, że walą was NAS jak mogą ale żeby było lepiej należy rozejrzeć się za nowymi choćby były troche dalej.Myśle, że za jakiś czas może za jakiś miesiąc może wcześniej uczciwe ubojnie, choć pewnie takich nie ma, będą mogły na forum podawać swoje propozycje cen dla chodowców oraz nr tel.Może czas na nowy temat PROPOZYCJE CENOWE UBOJNI.jednak tych z poza czarnejlisty,wtedy będzie można w łatwy sposób wyeliminować tych z czarnej listy.jak wcześniej mówiłem utopić ich bez litości.Takie nasze działanie musi odzwierciedlić się w jakości i uczciwości ubojni w stosunku do chodowców.Jeżeli bedziemy konsekwentni KONSEKWENTNI w działaniu to ubojnie będą robiły wszystko żeby nie dostać się na czarną liste bo to dla nich będzie oznaczało spadek lub zaprzestanie produkcji,a te ubojnie które będą się chociaż starać wypłyną a my wraz z nimi i może wszyscy razem będziemy jechać na wozie. Kiedyś mówiłem że nie mam pomysłu na to jak o tym temacie powiadomić osoby które nie korzystają z forum i niestety dalej nie wiem,może ktoś ma jakiś pomysł ? Może ktoś ze związków mógłby coś poradzić. Nie wiem tylko czy kogoś ze związków to wogóle obchodzi. Przemyślcie temat,pozdrawiam wszystkich chodowców NARA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobnie jak Ligowski postępuje Grzebinoga z małopolski,jest bardzo niesłowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Podobnie jak Ligowski postępuje Grzebinoga z małopolski,jest bardzo niesłowny.

To prawda, potrafi się umówić na ubój i odwołać na godzine przed planowanym przyjazdem, a jak wyczuje, że komuś zależy żeby oddać w danym dniu, to potrafi bezczelnie zbić cene, z godziny na godzine, jedyny plus tej ubojni to płatności, w ciągu kilku dni otrzymuje sie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Podobnie jak Ligowski postępuje Grzebinoga z małopolski,jest bardzo niesłowny.

To prawda, potrafi się umówić na ubój i odwołać na godzine przed planowanym przyjazdem, a jak wyczuje, że komuś zależy żeby oddać w danym dniu, to potrafi bezczelnie zbić cene, z godziny na godzine, jedyny plus tej ubojni to płatności, w ciągu kilku dni otrzymuje sie pieniądze.

My jesteśmy jacyś wypaczeni . Chwalimy ubojnie zt , że placą nam za nasz towar . A jak to łaska? Ubojnia powinna placić GOTÓWKA od ręki!!! Kiedyś tak było tylko my im pozwoliliśmy na terminy . Wielu z nas przez terminy się przewiozło tracąc setki tys. złotych . I wielu jeszcze się przewiezie - prawda p.Pranczk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taqk,to prawda z tym Grzebinogą ,też o nim słyszałem.Nawet kiedyś chciał u mnie kupić,ale mu nie sprzedałem.Ale podobno on bije teraz w nocy i całkiem na lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ludzie ,gdyby tak hodowcy się zmówili i nie dali takiej zasranej ubojni kurczaka przez dwa, trzy tygodnie ,to gościu " pada od wlasnej broni " ,a ma napewno kredyty i td.i jeśli potraktowalibyśmy tak choć jedną ubojnie w rejonie to każda następna srałaby w pory, w obawie że ją też to spotka ,i w końcu zaczeła by się z nami liczyć tz.traktować jak partnera ,a nie zło konieczne Pozdrawiam uczciwe ubojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ludzie ,gdyby tak hodowcy się zmówili i nie dali takiej zasranej ubojni kurczaka przez dwa, trzy tygodnie ,to gościu " pada od wlasnej broni " ,a ma napewno kredyty i td.i jeśli potraktowalibyśmy tak choć jedną ubojnie w rejonie to każda następna srałaby w pory, w obawie że ją też to spotka ,i w końcu zaczeła by się z nami liczyć tz.traktować jak partnera ,a nie zło konieczne Pozdrawiam uczciwe ubojnie

 

To chyba nie jest najlepszy pomysła, po pierwsze nie ma zgrania między howocami (obym się mylił ale u mnie tak jest) po drugie jeśli taki numer wyjdzie za jakis czas ubojnie mogą zrobić tak samo i co zrobie z kurczakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ludzie ,gdyby tak hodowcy się zmówili i nie dali takiej zasranej ubojni kurczaka przez dwa, trzy tygodnie ,to gościu " pada od wlasnej broni " ,a ma napewno kredyty i td.i jeśli potraktowalibyśmy tak choć jedną ubojnie w rejonie to każda następna srałaby w pory, w obawie że ją też to spotka ,i w końcu zaczeła by się z nami liczyć tz.traktować jak partnera ,a nie zło konieczne Pozdrawiam uczciwe ubojnie

 

To chyba nie jest najlepszy pomysła, po pierwsze nie ma zgrania między howocami (obym się mylił ale u mnie tak jest) po drugie jeśli taki numer wyjdzie za jakis czas ubojnie mogą zrobić tak samo i co zrobie z kurczakami? quote] Oddasz do tej uczciwej ubojni.N ie bedzie bila zla ubojnia to ta dobra bedzie bila 2xwiecej.A moze ty jestes ta zla ubojnia i siejesz strach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ludzie ,gdyby tak hodowcy się zmówili i nie dali takiej zasranej ubojni kurczaka przez dwa, trzy tygodnie ,to gościu " pada od wlasnej broni " ,a ma napewno kredyty i td.i jeśli potraktowalibyśmy tak choć jedną ubojnie w rejonie to każda następna srałaby w pory, w obawie że ją też to spotka ,i w końcu zaczeła by się z nami liczyć tz.traktować jak partnera ,a nie zło konieczne Pozdrawiam uczciwe ubojnie

 

To chyba nie jest najlepszy pomysła, po pierwsze nie ma zgrania między howocami (obym się mylił ale u mnie tak jest) po drugie jeśli taki numer wyjdzie za jakis czas ubojnie mogą zrobić tak samo i co zrobie z kurczakami?

jaśli jesteś OK to czego się lękasz ,a zresztą caly czas hodowcy się boja i boją ubojni ,no i mają tak jak sobie pozwalają - a może uważasz że teraz jest sielanka - no bój się dalej powodzenia w skomleniu przed PANEM UBOJNISTĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ludzie ,gdyby tak hodowcy się zmówili i nie dali takiej zasranej ubojni kurczaka przez dwa, trzy tygodnie ,to gościu " pada od wlasnej broni " ,a ma napewno kredyty i td.i jeśli potraktowalibyśmy tak choć jedną ubojnie w rejonie to każda następna srałaby w pory, w obawie że ją też to spotka ,i w końcu zaczeła by się z nami liczyć tz.traktować jak partnera ,a nie zło konieczne Pozdrawiam uczciwe ubojnie

 

To chyba nie jest najlepszy pomysła, po pierwsze nie ma zgrania między howocami (obym się mylił ale u mnie tak jest) po drugie jeśli taki numer wyjdzie za jakis czas ubojnie mogą zrobić tak samo i co zrobie z kurczakami?

Oddasz do tej uczciwej ubojni . Nie bedzie biła zła ubojnia to ta dobra bedzie biła 2x więcej. A może ty jesteś ta zła ubojnia i siejesz strach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tylko ścisła kontraktacja i nic więcej i małą łyżeczką ale zawsze do przodu. Tak robię od 3 lat i jest ok. Nie ma innego sposobu na wyregulowanie rynku. Pozdrawiam

 

Kontraktacja nic nie daje, jak ubojnia bandycka. Patrz ROLDROB Tomaszów Mazowiecki. Walą na klasyfikacji, na wadze, na wszystkim. Duże straty w transporcie bo klatki dziurawe i chamska obsługa przy rozładunku. W tej chwili robią wielką łachę że płacą trochę więcej jak wolny rynek, ale przez ponad rok płacili 55 - 75 groszy mniej niż na wolnym!!!

 

Kolego. a czego sie spodziewales od spolki zaleznej w 100% od Drosedu? Rewelacji??

Zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z Exodusem współpracuję już kilka dobrych lat.to solidna firma, której nie mam nic do zarzucenia, wypłacalni w terminie i wiarygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Animex Dębica - nie płacą w terminie, dają lepsze warunki znajomym hodowcom, kupują na wolnym rynku po wyższych cenach, nie mają dobrego serwisu, kombinują z paszą, dają kiepskie pisklę i często więcej niż się zamówiło

 

z Exodusem uwspółpracuję już kilka dobrych lat.to solidna firma, której nie mam nic do zarzucenia, wypłacalni w terminie i wiarygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzebinoga dlatego bije noca bo niema pozwolenia na uboj.Ma tylko pozwolenie na rozbior.Cala weterynaria Olkuska siedzi w jego kieszeni. A lek. rejonowy doktor Janik Kazimierz udaje ze krasnoludki nie istnieja.Ale przeciez zyjemy w Polsce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...