Skocz do zawartości
Gość

Czarna lista ubojni

Rekomendowane odpowiedzi

Ooooo! Widzę, że ktoś ładnie pozamiatał to forum

 

Nareszcie!

Będzie kulturalnie i ... nudno, ale może się przyzwyczaimy.

 

Kontraktacja nic nie daje, jak ubojnia bandycka. Patrz ROLDROB Tomaszów Mazowiecki. Walą na klasyfikacji, na wadze, na wszystkim.

 

Już dwa lata, jak opuściłem ZD Tomaszów, ale widzę, że się nic nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z ubojniami takimi jak z Kutna? czy znacie jeszcze wiecej takich ? nie dosc ze placa ponizej kosztów produkcji to jeszcze wala "swoich chodowców" mysle ze przyjdzie czas odplacic pieknym za nadobne!!i panowie z okolic zero litosci wtedy sprzedawac do Holandii swoje kurki za gotówke !! i drogo bo teraz potrzebne ubojniom jest jeszcze ,20 zl. na kg !!!Podawac i tepic takie przypadki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Magda Cz. z ubojni Mielewczyk z Dzierżązna jako pierwsza zaniza ceny zywca drobiu na kaszubach. prosze uwzac na te ubojnie! kłamie jak z nut... juz nie warto ufac tej ubojni.gdyz przesuwa terminy odbioru, kaze dzwonic i dopytywac sie czy "łaskawie" wezmie zapisanego wczesniej kurczaka.A z hodowcami robi jak chce... jesli ma kurczaka wiecej to zaniza cene i mowi " jak mozesz to sprzedaj gdzie indziej".jesli ty rowniez masz jakies zastrzezenia co do tej ubojni NAPISZ.. pozdrawiam kaszuby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Magda Cz. z ubojni Mielewczyk z Dzierżązna jako pierwsza zaniza ceny zywca drobiu na kaszubach. prosze uwzac na te ubojnie! kłamie jak z nut... juz nie warto ufac tej ubojni.gdyz przesuwa terminy odbioru, kaze dzwonic i dopytywac sie czy "łaskawie" wezmie zapisanego wczesniej kurczaka.A z hodowcami robi jak chce... jesli ma kurczaka wiecej to zaniza cene i mowi " jak mozesz to sprzedaj gdzie indziej".jesli ty rowniez masz jakies zastrzezenia co do tej ubojni NAPISZ.. pozdrawiam kaszuby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE HODOWCY NIKT NIKOMU NIE BEDZIE ODPŁACAŁ POPROSTU ZAMKNĄ UBOJNIE I PIENIEDZY NIE BEDZIE TAK JAK W FERM DROBIU KOŁO TOMASZOWA MAZ . :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej listy dołączam ubonię Gosz z Kaszub . Rżnie hodowców na wadze aż miło . Puste skrzynki u niego ważą prawie 5,40kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Skrzynki przeważane na kilku wagach puste , suche waża srednio maks. 4,80 . Nowa slkrzynka to waga ok. 5,20-5,25 - NOWA!!! 90% skrzynek w zestawie to skrzynki bez klapek , połamane narozniki , dziurawe dna itd. Te skrzynki nie waża więcej niż 4,80 . Dlaczego wobec tego liczą nam grubo ponad 5 kg? Niby za gówna nie będą płacić!!! Tylko waga gówna jest prosta do obliczenia: ptak średnio zjada 180 g. na dobę w 6 cyklach 4 godzinnych . Czyli w jednym cyklu zjada 30g. Przy zestawie 5tys. sztuk gdyby ptaki wszystko nawet wszystko wysrały to jest to 150kg . Tylko , że łapanie to jest około 2,5-3 godziny , dojazd do ubojni w zależności od odległości nawet 2,5 godziny . No i jeszcze czas uboju . Kał jest na pewno , ale nigdy go nie będzie więcej w zestawie niż70-80 kg . Zresztą gdyby ubojnie były uczciwe i np. za ptaki zupełnie czyste , lekkko przeglodzone nie odliczały sobie jakiś wyimaginowanych wag to i hodowcy by chetniej chcieli sprzedać ptaki czyste . Wtedy waga skrzynek powinna być rzetelna i liczona od suchych i czystych . Jeżeli natomiast przy czystm kurczaku ktoś liczy sporo ponadf 5 kg za starą , połamaną skrzynkę to jest to po prostu nieuczciwe . Ubojnia Gosz przechodzi natomiast samą siebie!!!!!!!!!! Zresztą znam przypadek kiedy to p.Konkol z Kaszub tak ważył ptaki , że dla hodowcy zabrakło prawie TONA!!!!!!!!!! I oczywiście zawsze ten sam tekst: " przecież ja Ci nie ukradłem"!!! P orpostu brak słów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga na ubojnie res-drob w rzeszowie,nie płacą a pojęcie TERMIN to dla nich abstrakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utopić takie ubojnie. Nie rozumie tylko dlaczego jeszcze funkcjonują.Skoro tak walą was na cenie i kasie to dlaczego im oddajecie ptaki,napewno jest gdzieś w pobliżu inna uczciwsza.A wiem dlaczego raz na czas da wam 5 groszy więcej i jesteście uchachani,dlatego oni zawsze będą górą .Jednym słowem większość z chodowców to banda (słowo zostało usunięte)ow.Pozdrawiam tych wszystkich co mają choć troche oleju w głowie.NARA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ścisła kontraktacja i nic więcej i małą łyżeczką ale zawsze do przodu. Tak robię od 3 lat i jest ok. Nie ma innego sposobu na wyregulowanie rynku. Pozdrawiam

 

Kontraktacja nic nie daje, jak ubojnia bandycka. Patrz ROLDROB Tomaszów Mazowiecki. Walą na klasyfikacji, na wadze, na wszystkim. Duże straty w transporcie bo klatki dziurawe i chamska obsługa przy rozładunku. W tej chwili robią wielką łachę że płacą trochę więcej jak wolny rynek, ale przez ponad rok płacili 55 - 75 groszy mniej niż na wolnym!!!

 

Kolego. a czego sie spodziewales od spolki zaleznej w 100% od Drosedu? Rewelacji??

Zapomnij.

a co z Drosedem jest co nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobiarzom z regionu swietokrzyskiego chyba nie trzeba przypominac o ubojniach w Radlinie p. Krzywickiej i w Chełmcach p. Zapały 35000 potrafi oddawac nawet 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po ile sprzedają Ci pisklę ? Ja kupuję po 0.94 zł z Opolskich Z. Drob. Cena żywca taka sama jak w Lubdrobie - 2.45 netto. Ale na klasyfikacji obrywają kilka groszy.

 

Indykpol Lublin 2,45 zł +vat, i nie walą w h..a na wadze i klasyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin (z Siedlec),

A nie bliżej Ci do Drosedu Siedlce niż do Lubdrobu ?

pisklak po 1,07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za pomyłke ale pisklak w Lublinie po 1,13 z vat a co do Drosedu to póki co kuszą dobrą ceną 2,5 +vat ale się na razie nie zastanawiałem nad zmianą zakładu ale kto wie może kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory za pomyłke ale pisklak w Lublinie po 1,13 z vat a co do Drosedu to póki co kuszą dobrą ceną 2,5 +vat ale się na razie nie zastanawiałem nad zmianą zakładu ale kto wie może kiedyś
Jezu!!!! Czy Ty wiesz co wypisujesz??? 2,50 to dobra cena? Rece opadają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz że zakłady duże to tak się wyrywają z ceną? To nie wolny rynek że cena z dnia na dzień skacze po 15-20 groszy. Ja trzymam prawie 130 tyś brojlera i chyba tylko dlatego jeszcze wiążę koniec z końcem.

Pozdrwiam WOLNY RYNEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeldrob, czy tobie jest wiecznie mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeldrob, czy tobie jest wiecznie mało?
No to zjadaj własny ogoneki ! Zobaczymy na co Cię będzie stać przy stałej cenie 2,50!!!! Jak czytam takie odpowiedzi to jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu , że drobiarze to debile!!! Sorry! Nie dotyczy to drobiarzy umiejących liczyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze i nigdy nie twierdziłem że 2.5 to jest dobra cena,mówiłemtylko że 2,5 to jeszcze nie ma tragedji i nie można mówić że przy takiej cenie to jest całkowita klapa.Sam Patryk twierdzi że zarobi na cole,ja może na dwie a Żeldrob przy takiej cenie będzie miał wielkie straty ,no cóż,pozdrawiam .NARA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie napisałem , że przy cenie 2,50 będę miał wielkie straty!!!!! Twierdzę , że koszty zerowe / UŚREDNIONE / to pułap 2,50 - 2,60 .Przy cenie 2,50 netto to jest właśnie zarobek na dwie cole Tragedią jest , że pracuję na obiekcie 2 miesiące i zarabiam / jeżeli już / właśnie na colę . Pewnie! Jeden rzut w tej cenie to nie tragedia , ale kilkanaście??? Jesteś jakiś dziwny typ , że negujesz to iż chcę i powinienem zarabiać "normalnie" . Chcę mieć pieniądze na wczasy , ewentualną wymianę sprzętu czy wykształcenie dzieci! Chłopie! Co z Tobą???? Przyzwyczaiłeś się do tego , że wszyscy dobrze zarabiają , a my mamy właśnie na colę? Ta cała sytuacja jest spowodowana między innymi tym , że hodowcy podpisali z dużymi ubojniami umowy na 2,50 - 2,60 . Mniejsze ubojnie się nie przebiją , a zwyzki cenowe będą symboliczne i kulkudniowe! Jestem pewny , że gdyby dzisiaj wylęgarnie i paszarnie kazały sobie płacić gotówką to 60-70 % hodowców zamyka swoje kurniki! SĄ BANKRUTAMI . Wielu hodowców żyje za pieniądze z paszy , oszukuje ubojnie zgłaszając ponandnormatywne upadki żeby sprzedać drób na wolnym rynku i mieć na chlebek . Czy tak ma być za te 2,50????????????? W dalszej perspektywie funkcjonowania ferm 2,50 to przysłowiowy gwóźdź do trumny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie twierdze i nigdy nie twierdziłem że 2.5 to jest dobra cena,mówiłemtylko że 2,5 to jeszcze nie ma tragedji i nie można mówić że przy takiej cenie to jest całkowita klapa.Sam Patryk twierdzi że zarobi na cole,ja może na dwie a Żeldrob przy takiej cenie będzie miał wielkie straty ,no cóż,pozdrawiam .NARA.

DM, a nie wolałbyś zarobić na Walkera z colą np gdzieś na fajnej wyspie pod palmą?? 2,5 przy dobrym rzucie jakoś przejdzie, ale trafi sie jakieś leczenie albo taka zima jak była w tym roku np. -27 to jak, dużo zarobisz? Może wolisz tegoroczną ptasią grypę z ceną w porywach nawet 1,8 + vat. Całe szczęście akurat miałem przerwę we wstawieniach. Jakbym miał sprzedać 3 hale po tej cenie to by mi miło nie było. Jak wg Ciebie 2.5 to dość to ja wolę iść gdzieś na jakieś dobre stanowisko niż zarzerać się ze swoim. Przy wyższej cenie czemu nie. Człowiek wtedy z uciechą do pracy wstaje i widzi jakieś efekty, a nie zagląda czy mu starczy czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lubuskim i wielkopolsce ubojnie takie jak Kuldrób,Chlebowski, Jądrex, Langner.......................................................................................

próbują od poniedziałku zbić cenę kurczaka na 2.50 netto, żeby mieć na gwoździe ma trumny dla hodowców, co Wy na to drobiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące opini ubojni SZENDERA woj. śląskie. Czy ktoś zna taką ubojnie i co możecie powiedzieć o wypłacalności i współpracy z taką ubojnią. Dziękuje za szczere wypowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...