Skocz do zawartości
oli007

LNB czy Sano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak do tej pory do paszy dla tuczników stosowałęm premix Protamino z sano i nie mam na co narzekać w sumie. Jednak dziś ojciec przywiózł zamiast protamino premix Profit z LNB. Mówił mi cos że on ma jeszcze stymulator wzrostu czy coś takiego. Chciałbym dowiedzieć sie jak wypadają te 2 koncentraty w porównaniu do siebie?? Przyrosty i wogóle. Prosze o odpowiedzi ludzi którzy sie znają a nie jakiś fanatyków. Chciałbym wiedzieć co ma LNB co nie ma Sano i na odwrót. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednojest pewne LNB napewno jest bez stymulatora..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednojest pewne LNB napewno jest bez stymulatora..........

A właśnie niby to jest jeszcze jakaś stara partia ze stymulatorem... już sam nie wiem zobacze chwile jak świnie będą na tym rosły i najwyżej znów na sano przejde... Czy dobrze zrobie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprzedawca cię naciągnoł. Większość firm wycofała antybiotyk juz w październiku tak aby na dzień 1 stycznia w ternie nie było juz paszy z antybiotykiem. Co do porównania LNB to kalka Protamino, na etykiecie nie znajdzieszz wielkich róznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sprzedawca cię naciągnoł. Większość firm wycofała antybiotyk juz w październiku tak aby na dzień 1 stycznia w ternie nie było juz paszy z antybiotykiem. Co do porównania LNB to kalka Protamino, na etykiecie nie znajdzieszz wielkich róznic.

Nie ma takiej możliwości aby był antybiotykowy stymulator, chyba że diler robił remanent w magazynie i w kacie znalazł trochę przeterminowanych worków z koncentratem - był klient to sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tego wykluczyć nie można, ale sytuacja taka daje odpowiedź co do popularności określonego produktu, skora leżał w magazynie tyle miesięcy to znaczy że nie ma zbyt wielu nabywców i lepiej sobie go odpuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo sobie pomyślałem że ojciec dał sie nagiąć:P:P Lub po prostu wziął starą partie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko wyjaśnione... Ojciec dostał jeszcze starą partie bo gdzieś sie uvhowała LNB profit jeszcze z dodatkiem jakiegoś tam stymulatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czymaj ten worek w ukryciu bo jak wpadnie PIWet to blądynki do utylizacji podpbnie jak resztka paszy.

To żart, ale z formalnego punktu widzenie mają takie prawo. Sprzedawcy powiedz że utylizacja tony paszy to wydatek ok. 700zł.

Wracając do LNB to na mój gust ten woreczek powinien mieć date produkcji z września lub październik. Napisz czy trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko sano bo lnb to syf

No i tu sie chłopcze mylisz bo teraz po niecałym miesiącu stosowania pasz Herbal widze już ogromną różnice!!! Świnie odrazu zaczęły dużo lepiej rosnać bo ostatnio w tym sano to już musiał być taki syf że świnie mi w miejscu stały a teraz rozną w oczach!! Jestem bardzo zadowolony z tego że zacząłem stosować LNB i już napewno nie powróce spowrotem do protamino!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca cię naciągnoł. Większość firm wycofała antybiotyk juz w październiku tak aby na dzień 1 stycznia w ternie nie było juz paszy z antybiotykiem. Co do porównania LNB to kalka Protamino, na etykiecie nie znajdzieszz wielkich róznic.

Nie ma takiej możliwości aby był antybiotykowy stymulator, chyba że diler robił remanent w magazynie i w kacie znalazł trochę przeterminowanych worków z koncentratem - był klient to sprzedał.

Nie zupełnie kolego.

Nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale jest różnica m.in. w poziomie białka!

w Protamino masz 37, Proficie 38

Już nie mówiąc o Meridolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie bialko nie jest takie wazne jak jego jakosc i bilans ja stosuje premiksy sano i nie nazekam a lnb to syf moze te nowe premiksy sa lepsze od tych starych ale dlamnie to szais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopie bialko nie jest takie wazne jak jego jakosc i bilans ja stosuje premiksy sano i nie nazekam a lnb to syf moze te nowe premiksy sa lepsze od tych starych ale dlamnie to szais

Słuchaj DZIADU!

Szajs i Syf to są twoje imiona.

Na jakiej podstawie oceniasz nowe premiksy LNB skoro ich nie używałeś.

Więc chłopku-roztropku małorolny, takie kwestie na temat LNB i konkurencji wypowiadaj pod budką z piwem a nie na forum!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopie bialko nie jest takie wazne jak jego jakosc i bilans ja stosuje premiksy sano i nie nazekam a lnb to syf moze te nowe premiksy sa lepsze od tych starych ale dlamnie to szais

Słuchaj DZIADU!

Szajs i Syf to są twoje imiona.

Na jakiej podstawie oceniasz nowe premiksy LNB skoro ich nie używałeś.

Więc chłopku-roztropku małorolny, takie kwestie na temat LNB i konkurencji wypowiadaj pod budką z piwem a nie na forum!!!!!!!!!!!!!!

stosowalem to gowno kiedys i nigdy nie wroce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopie bialko nie jest takie wazne jak jego jakosc i bilans ja stosuje premiksy sano i nie nazekam a lnb to syf moze te nowe premiksy sa lepsze od tych starych ale dlamnie to szais

Słuchaj DZIADU!

Szajs i Syf to są twoje imiona.

Na jakiej podstawie oceniasz nowe premiksy LNB skoro ich nie używałeś.

Więc chłopku-roztropku małorolny, takie kwestie na temat LNB i konkurencji wypowiadaj pod budką z piwem a nie na forum!!!!!!!!!!!!!!

stosowalem to gowno kiedys i nigdy nie wroce

i z lnb przeszedłeś na SANO i jesteś zadowolony, tak?

nikt o zdrowych zmysłach w to nie uwierzy.

stawiam skrzynkę łychy, że jesteś przedstawicielem SANO albo dealerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopie bialko nie jest takie wazne jak jego jakosc i bilans ja stosuje premiksy sano i nie nazekam a lnb to syf moze te nowe premiksy sa lepsze od tych starych ale dlamnie to szais

Słuchaj DZIADU!

Szajs i Syf to są twoje imiona.

Na jakiej podstawie oceniasz nowe premiksy LNB skoro ich nie używałeś.

Więc chłopku-roztropku małorolny, takie kwestie na temat LNB i konkurencji wypowiadaj pod budką z piwem a nie na forum!!!!!!!!!!!!!!

stosowalem to gowno kiedys i nigdy nie wroce

i z lnb przeszedłeś na SANO i jesteś zadowolony, tak?

nikt o zdrowych zmysłach w to nie uwierzy.

stawiam skrzynkę łychy, że jesteś przedstawicielem SANO albo dealerem

to bys ja przegra lstosuje sano od poczatkow istnienia w polsce z malymi przerwami wlasnie nakusil mnie pan kolacz wizia lepszego jutra z LNB i sie przeliczylem pasza nawet drosza niz w sano a efekt taki ze przy odsadzaniu prosiakow upadki mi wzrosly z 0.5 %do 5% i zadne twoje chwalenie LNB ci nic nieda bo dlamnie to szais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy stosuje to, co mu bardziej odpowiada. I na nic tu zda się obrzucanie wyzwiskami.

Ja stosuję LNB. Warchlaki pow. 30 kg dostają u mnie 15% koncentrat 75 i tak aż do końca tuczu. Do tego 30% kukurydzy i reszta to własne zboże. Nie zamierzam nikogo przekonywać, ale tucz do 120 kg trwa ok. 2,5 m-ca. Ja jestem usatysfakcjonowany.

Co do Sano nie wypowiadam się - nigdy nie stosowałem.

 

Mam za to pytanie. Czy ktoś stosuje w tuczu żyto (min. 50%)? Wiem, ze dla prosiąt i loch to nie jest dobry pomysł. Ale dla tuczników... Zastanawiam się nad mieszaniem ok. 50% żyta, ok. 35% kukurydzy i 15% koncentratu.

 

Proszę o odpowiedź tylko te osoby, które mają coś mądrego do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod koniec tuczu z dodatkiem enzymu - moze być, jednak lepsze bedzie pszenzyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy stosuje to, co mu bardziej odpowiada. I na nic tu zda się obrzucanie wyzwiskami.

Ja stosuję LNB. Warchlaki pow. 30 kg dostają u mnie 15% koncentrat 75 i tak aż do końca tuczu. Do tego 30% kukurydzy i reszta to własne zboże. Nie zamierzam nikogo przekonywać, ale tucz do 120 kg trwa ok. 2,5 m-ca. Ja jestem usatysfakcjonowany.

Co do Sano nie wypowiadam się - nigdy nie stosowałem.

 

Mam za to pytanie. Czy ktoś stosuje w tuczu żyto (min. 50%)? Wiem, ze dla prosiąt i loch to nie jest dobry pomysł. Ale dla tuczników... Zastanawiam się nad mieszaniem ok. 50% żyta, ok. 35% kukurydzy i 15% koncentratu.

 

Proszę o odpowiedź tylko te osoby, które mają coś mądrego do powiedzenia.

witam

normalnie możesz stosować żyto max 20% na grower i max 30% na finiszer

udział żyta w końcowej fazie tuczu możesz zwiększyć nawet do 60% pod warunkiem że dodasz enzym paszowy oparty o ksylanazę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również.

Więkrzość dobrych produktów (koncentratów i premiksów) zawiera w swoim składzie enzymy w ilościach i proporcjach pozwalających stosować:

----->na starter do 25%,

----->a na finiszer do 45% żyta i pszenżyta łącznie

----->(gdy samo pszenżyto norma o 10% większa).

Gdy komponent jest specjalnie dedykowany do żyta (patrz HODOWCA), zawiera ENZYM w odpowiedniej ilości - normy można podnieść:

----->na starter do 35%

----->na finiszer do 60%

 

Na rynku są również ENZYMY solo ale ich stosowanie należy przemyśleć (czytaj przeliczyć), nie wiem jak ostatnio ale dwa sezony temu wychodziło drożej niż w koncentracie i był trudniej dostępny niż specjalny koncentrat.

Możliwa jest jeszcze jazda z żytem na MAXa do 80% ale tylko w "zdrowym" stadzie i przy pogodzeniu się ze spadkiem mięsności 2-5%.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bys ja przegra lstosuje sano od poczatkow istnienia w polsce z malymi przerwami wlasnie nakusil mnie pan kolacz wizia lepszego jutra z LNB i sie przeliczylem pasza nawet drosza niz w sano a efekt taki ze przy odsadzaniu prosiakow upadki mi wzrosly z 0.5 %do 5% i zadne twoje chwalenie LNB ci nic nieda bo dlamnie to szais

SANO stosuja tylko hodowcy z duzym zapleczem finansowym. Przy jednak dzisiejszych cenach trzody szybko to zaplecze sie skończy. Jest wiele firm, które robią lepsze i tańsze produkty zadawaklajac sie niższą marżą. Jeżeli jestes tak zagorzałym zwolennikiem SANO to chwała Tobie. Zastanawiam sie tylko jak długo będziesz brnął. Weź do ręki ołówek i policz. Policz uczciwie i sprawdź praktyczne przyrosty. Są stada gdzie zużycie paszy waha się w granicach 2,4 kg na kg przyrostu. Jestes skłonny w to uwierzyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tatą używam LNB i jestśmy bardzo zadowoleni może przyrosty nie są największe za to wszystko zwraca sie przy w cenie produktu znajomy jest przedstawicielem i mówi że rolnicy chwalą ale wydaje mi sie że tylko powaleni mało rolni inteligenci którzy zanją dobropasz i sano. Pomyślcie na zdrowy łeb ile oni marż naliczają żeby mieć na te wszystkie ulotki które dostajemy z top agrą na gadżety dilerzy jeżdżą golfami i corollami ludzie przeliczcie zanim kupicie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gibon...dealerzy????? gdzieś ty widziła dealera który by jezdził golfem sanowskim???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...