Skocz do zawartości
Gość jagoda

Owoce jagodowe - czy warto je rozwijać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

mam niewielką działkę malin z perspektywami , myślicie że warto to rozwijać[/url]

[/code]

[/u][/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Winnica Cieplice Zdrój

włąśnie jak jest z tym wiogronem opłaca sie to sadzić?

 

jestem spod sandomierza czyli niby teren doby

 

winogrona wymagają jakś szczególnych warónków co do działki?

 

 

jak jest ze zbytem?

 

 

włąsnie przymierzam sie do zasadzenia jakiś 2 ha ogrodu na przyszły rok i sie wacham miedzi winogronem a gruszką/jabłkiem

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja zależy od Ciebie

zawsze można posadzić pół na pół

rosną winorośla od Cieplic do Suwałk bez problemu

trzeba dobrać odmianę, podkładkę, zrobić badania gleby etc.

wcześniej zastanowić się na co przeznaczyć - od galaretek, soków, rodzynek po wina i deserowe odmiany

co do zbytu niestety trzeba się samemu na razie martwić, skupy na giełdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowla owieczek jest bardzo dobra inwestycja, tylko trzeba mieć kontakty z zagranicą, tam jest najlepszy rynek zbytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowla owieczek jest bardzo dobra inwestycja, tylko trzeba mieć kontakty z zagranicą, tam jest najlepszy rynek zbytu

 

No właśnie. Japka. Czy wiesz coś więcej o tym? Czy hodujesz owce?

Ja sam mam 30 szt. Przy takiej ilości to trzeba się zastanowić co dalej robić. Czy powiększać stado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam,

 

mam zasadzone 8 ha aronii , w tym roku spodziewam sie plonu w granicach 80 ton, może zna ktoś adres jakiejś przetwórni, posrednika, który zajmoje sie skupem tego owocu?? Miałem propozycje wyslanai towaru na wschód ale nie wiem ile wynoszą tegoroczne ceny skupu, moze ktoś coś wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zasadzone 8 ha aronii

To skontaktuj się ze Zrzeszeniem Plantatorów Aronii. gdziś koło Łodzi mają siedzibę i bardzo dobrze działają. Do tego stopnia, że nawet sa w stanie dyktować ceny zakładom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

winorośla to przyszłość ale jak prawo zostanie troszeczkę poprawione (może stanie się to w 4 RP),

polecam

winogrona.org

wino.org.pl

www.winiarze.zgora.pl

http://www.winnica.golesz.pl/

http://www.winnicajasiel.pl/

http://www.winorosl.strefa.pl/

e-sadzonka.pl

http://www.instytutwina.pl/

http://www.podkarpackiewinnice.pl/

jeśli chodzi o ekonomiczny aspekt uprawy polecam skontaktować się z Panem Wojciechem Bosakiem z instytutu wina, napisał ciekawą pracę o możliwości uprawy winorośli pod kątem handlu i przerobu tym surowcem (o ile odpowie)

jakby komuś bardzo zależało na tej pracy to napiszcie do zbizag@interia.pl w tytule proszę napisać o co chodzi

najwięcej informacji jest na winogrona.org na forum

zbigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co się stało , nie macie żadnych przemyśleń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę,że warto rozwijać plantacje jagodowe. Dopłaty pozwałają zredukowąć własne koszty produkcji,a owoce mają prawie 100% wyższą cene w chłodniach. Jestem tu pierwszy raz na forum. Czytam i myślę,że wskazana byłaby dyscyplina w zamieszczaniu postów tematycznych. Temat dot. owoców jagodowych,a są posty dot. np. owiec. To powoduje ,że nie wiele można się dowiedzieć w temacie ,który jest interesujący dla plantatorów.Szukam ekologicznych producentów owoców miękkich. Ciekawią mnie Wasze doświadczenia związane z ochroną i nawożeniem. Proszę o wypowiedzi, napewno wielu z nas znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Zbliża się wiosna, napewno będziemy zasilać nasze uprawy. Piszcie co i ile zamierzacie stosować. Może jakieś linki do firm z nawozami eko. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Gabi ale masz wszystko co chcesz wiedzieć

Pozdrowionko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Widze, że chcecie zakładać plantacje owoców miękich. Dobre czasy na ten towar zakończyły się 2-3 lata temu. Sam miałem plantację malin. Może duża nie była ale i tak zbierałem 2 tony owoców. Dwa lata temu wszystkie podmioty skupujące dogadały się z ceną i na starcie zaproponowali 1,2zł za kilogram. Wszyscy się załamali a firmy groziły, że towaru nie kupią. Nasza gmina jest głównym producentem malin na podkarpaciu i nie tylko, mamy również pożeczki, których nikt w tamtym roku nie obrywał. Pomysł z owocami miękimi moim zdaniem jest zły i nie opłacalny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!

 

dochodzą mnie słuchy, że nie ciekawie zapowiada się sytuacja z porzeczką czarną :shock: . Wszystko zalega w zakładach, a o dobrej cenie nie ma co marzyć :twisted: , przymajmniej w tym roku. Z ekologiczna jest troche lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!

Nasza gmina jest głównym producentem malin na podkarpaciu i nie tylko, mamy również pożeczki, których nikt w tamtym roku nie obrywał. Pomysł z owocami miękimi moim zdaniem jest zły i nie opłacalny.

Pozdrawiam.

Musisz podejśc do tego jak producent efektu finalnego, a nie tylko jako plantator malin, wtedy napewno efekt 1l czy kg będzie o 100-250% większy. Oczywiście większe pieniądze też trzeba włożyć. Syrop malinowy mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...