Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:49 Nie 25 Paź 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 2456, 2457, 2458  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s69
Moderator

PostWysłany: 17:26 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do stycznia to kur jest w tym terminie normalnie- nie mało tylko tyle co zwykle. Po prostu nie ma tam świątecznej górki mięcha co nie znaczy że nie ma ptaka do ubicia. Po prostu nie będzie do zamrożenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 17:23 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha, o jest czołowy mędrzec , co to mówił że dzięki pandemii będzie żywiec po 5, bo ludzie będą siedzieć w domu i jeść kury Laughing
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 17:23 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wylęgarnie nie mają co robić z jajem bo odmowy idą masowo (na szczęście). Także ten pisklak pewnie pójdzie na export do UA a reszta na masę jajeczną. Pamiętacie jak Holendrzy sprzedawali z 8 lat temu pisklaka wylęgniętego taniej niż u nas jajo stało. To samo teraz dzieje się z polskim pisklakiem proponowanym na rynek wschodni. Niestety część wróci jako filet ze skórą i będzie w Kauflandach za 7 zł królowało do lata.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:02 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totalny glupol tyle jest innych zajęć a ten głęb Ca ły dzień żyje jednym i tym samym chłopie ktoś kto ma kury to ma jeszcze coś innego albo gospodarstwo albo pracę państwową albo handluje jakimiś gratami albo ubojnie albo rencista lub mieszkania na wynajem albo gra na giełdzie a ty durniu myślisz że co tylko każdy patrzy na kurnik i na cenę takich już nie ma byli może z 20 10 lat do tyłu oszolomie pisz większą czcionka albo podwójnymi literami może ktoś to będzie czytał jest pandemia i każdy ograniczył i dalej ogranicza a ty matole po 20 postów tego samego co dzień
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:41 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-------------------------I NA KONIEC--------------
UUUUUWWWWAAAAAGA UWWAAAAGA !!!!!!!!!!!!!

HIT, PYTANIE ROKU - KTO W TYM LUB NAJBLIŻSZYCH DWÓCH TYGODNIACH DOSTANIE PISKLAKA W SOBOTĘ??????????
CZY TU TEŻ ZMYŚLAŁEM I PRZESADZAŁEM????
NIE !!! NAJWIĘKSI PRZESZLI NA 6DNIOWE ROZWOŻENIE PISKLĄT W TYM I NAJBLIŻSZYCH DWÓCH TYGODNIACH , BO NIE DALIBY RADY WYWIEŹŚĆ TEGO WSZYSTKIEGO !!!
TO CO STANIE SIE Z ŻYWCEM W GRUDNIU, BEDZIE PRZEKAZYWANE Z OJCA NA SYNA, Z SYNA NA WNUKA PRZEZ CAŁE POKOLENIA !!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:33 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pandemia przyspiesza, ale najgorsze jeszcze przed nami. Chińscy eksperci medyczni przewidują, że druga fala zachorowań na COVID-19 na świecie osiągnie swój szczyt w grudniu br. oraz w styczniu roku 2021.

PYTAM , GDZIE FORUMOWE CWANIACZKI??? Styczeń pół bidy, bo żywca mało, ale co cwaniaczki najmądrzejsze ze wszystkich zrobią z taką górą żywca w grudniu, w momencie , KIEDY ZOSTAŁY WYPOWIEDZIANE WSZYSTKIE UMOWY NA CENĘ ??????He???? Czy nadal głupio się uśmiechacie , czy nie miałem kur.wa racji jak apelowałem- zmniejszcie obsady bo się ugotujecie w grudniu z towarem bo nikt drugi raz nie dołoży do tego, nawet nie ma tego gdzie mrozić, wypowiedzą umowy, rozluzujcie to bo będzie armagedon w grudniu. Smialiscie się. Teraz pozostaje wam kopac doły. Zacznijcie już dziś.

[/b]
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:21 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, stąd mówię, że na styczeń kur nie będzie w ogóle, wszystko poodmawiane. W pewnym momencie cena skoczy i wszyscy jak jeden mąż zamówią naraz pisklaka Laughing
A powiedzta robaczki, jak tam Cargill, zrobił już to samo co Deheus i wszystkie ubojnie, czyli wypowiedział umowę w zakresie ceny?
Po raz 10 przestrzegam - rozważcie utylizację 30% obsady minimum, MINIMUM, począwszy od wsadów na kurnik od dziś przez 3tygodnie, jeśli tego nie zrobicie, tyle samo zakopiecie w grudniu w dole tylko 4kilowych. Jest totalny armagedon w ilości żywca na grudzień połączony ze szczytem pandemii na świecie
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 13:45 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.
Mówił mi człowiek z branży ale całkowicie nie związany z wylęgami, że hodowcy zaczęli masowo odmawiać zasiedleń. Bez dwóch zdań pracują na nowy wysyp bo oczywiście znowu wstawią w tym samym czasie. Tak zawsze było tak jest i tak zostanie.

potwierdzam, a zapewne wstawią gdy cena będzie wyższa i zrobią kolejny dołek
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:59 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mówił mi człowiek z branży ale całkowicie nie związany z wylęgami, że hodowcy zaczęli masowo odmawiać zasiedleń. Bez dwóch zdań pracują na nowy wysyp bo oczywiście znowu wstawią w tym samym czasie. Tak zawsze było tak jest i tak zostanie.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:36 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/20892-obornik-pod-domem-posla-pis-tak-sie-konczy-glosowanie-przeciwko-rolnikom
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:53 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-70%
Powrót do góry
ewa_dorota

PostWysłany: 09:21 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

19.10.2020 Aktualne ceny skupu kurczaka i sprzedaży tuszki w Polsce:

https://www.cenyrolnicze.pl/drob/kurczaki-kury

https://www.cenyrolnicze.pl/mieso/drob
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:58 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do gów.nianej ceny na umowach zawsze był argument- ale są bezpieczne, w razie W zabiorą , zapłacą itd. Teraz widać jakie to bezpieczne. Wszyscy powołują się na siłę wyższą ( a taką właśnie jest pandemia) i wypowiadają umowy. Teraz niech hodowcy powołają się na to samo w wylęgarni, paszarni, ubojni i niech wszystko wybuchnie i będzie spokój.
Poza tym - nie ma już gdzie kłaść ludzi w szpitalach. Za maks 1.5 miesiąca nie 30%, tylko połowa ptaków w wadze 4kg pójdzie do dołu, nie odbierze tego nikt , tym bardziej, że tylko patrzeć jak będą wybuchały duże zakłady jeden za drugim z powodu zakażeń pracowników.
Tak więc - UCIEKAĆ !!!! A kto ma kury w aparatach przegrał życie
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 05:38 Pon 19 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdy sobie pozwala na wstawienia według harmonogramu jak np robię od XX lat.

Zawsze byłem zdania i ciągle to podtrzymuje ze jedynym ratunkiem dla naszego drobiu to umowy.

Aktualnie fakt przyznaje to WIELKIE Gówno bo są aneksy i umowy nic nie znaczą.

Jednak ufam swojej teorii że możemy zauważyć to na północy Polski która jest cała zakontraktowana.

Czy tam się ktos dusi z kurczakiem? Przynajmniej ja nie słyszałem od paru lat o takich sytuacjach nawet w okresie upalnego lata.

Proste.. Na przestrzeni paru lat powstał harmonogram wstawień i sprzedaży i hodowcy nie nachodzą na siebie tak skrajnie z sprzedaza jak u nas na południu Polski!

U nas to jest dramat! Mnie szlak trafia jak słyszę ze ten lub tamten przesunął Wstawienie albo opóźnił sprzedaz i Ubojnia twierdzi że zostało mu tylko parę zestawów i trzeba wysprzątać hale więc przesuną mnie o zaledwie 12h. Tak jest u nas stale

Co to jest 12h? Jasne ze nic.. Tylko że na końcu tego łańcucha ktoś będzie sprzedawał 2 dni później albo prędzej.

Umowa, cena to zawsze będzie temat skrajnie irytujący bo jeden ma koszta xxx a drugi xxx. Wszystko zależy od XX czynnikow więc kto i na ile podpisał to już jego sprawa a Ubojnia powinna się wywiązać
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:29 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściu, ja nie patrzę regionalnie, tylko globalnie w skali kraju, bo tylko to ma znaczenie. Poza tym , na logikę- pierwsze trzy tygodnie sierpnia to wysyp, jego powtórzenie to teraz- pierwsze trzy tygodnie pazdziernika, listopad zaś to powtórzenie ilości żywca z wrzesnia, a tam , jak wszyscy pamiętamy, było mało żywca, sam powinieneś wiedzieć bo we wrześniu sprzedawałeś i były tam ceny 3.40 miejscami 3.50
Powrót do góry
Hodowca 1234

PostWysłany: 19:53 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budujcie dalej załatwiacie już papiery ?????!!!!!!
2 mało 3 mało 10 sobie postawie a co tam
Utopicie sie teraz we własnym gównie
Ale tak to jest jak sie najeść nie możecie to sie teraz udławicie
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 19:47 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia DUlowa to Pan Kozyra Cool Zobacz kolego kto pierwszy i kto ostatni spuszcza i podnosi ceny na moich kurczakach i bedziesz wszystko wiedzial co mysla o nim hodowcy.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 19:45 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Listopad jest zaj.. w kurczaka przynajmniej do 20 a Ty mowisz ze bedzie mniej? prawda jest taka Medox ze teraz jeszcze trwa ""spokojny" odbior a wlasnie na listopad zapowiadaja gore i dol.

Pociesze Cie ale w ten dol sie wpie... w calym okresie i to bite trzy tygodnie !

Juz w czwartek niektore samochody mialem przestawione bo lista jest pelna i przeciez skoro jedzie do mnie 7 zestawow to moge sobie pozwolic by jeden urwac bo tam Kowalski musi wysprzatac.

w samym listopadzie mam przesuniet 2 duze hal liczac w samych wyrzuconych zestawach bo nie bedzie miejsca na hakach a Ty mowisz o mniejszej liczbie drobiu?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:37 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie będzie , bo skąd, teraz z unii przesunęli, bo też by nie było, i tak się okaże, że wyjdzie po 5tys zł jak podzielą kwotę na ilość wniosków
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 13:21 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.
Waszmościowie!!! Pora wycofać z produkcji 40% ferm. Hodowcom wypłacać corocznie odszkodowanie za rezygnacją z produkcji i po sprawie. Ci co zostaną będą mieli zapewnione godne 3,68 netto. Pozdrawiam.

Na odwrót panie. Wypłacane bedzie za hodowle w trudnym okresie. Także , to też na Plus w koszta wliczamy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:05 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cwaniaki, które myślały, że mają umowę i są bezpieczni, nie odpisali mi CO PODOSTAWALI OSTATNIO. CZY MIAŁEM RACJĘ, ZE UMOWY ZOSTANĄ WYPOWIEDZIANE? JAK TAM INFO Z DEHEUSA? JAK INFA OD INNYCH? JAK SAMOPOCZUCIE, ŻE ZOSTANĄ SAMI ZE SWOIMI KURAMI W SZCZYCIE PANDEMII PRZYPADAJACYM W GRUDNIU CO ZBIEGA SIE Z GIGA WYSYPEM ŻYWCA ?
Nikt juz nie dołoży im do tego biznesu, nikt nie bedzie juź niczego mroził . To co za dużo pójdzie do dołu. Reszta w cenie rynkowej 1.2-1.5 netto za kg.
Sto razy przestrzegałem, nie róbcie takiej góry żywca na pazdziernik, kolejne 100razy pisałem - uważajcie bo góra żywca z października powtórzy się w grudniu, bo to te same kurniki, będzie jeszcze powiększona o indyczarzy. Ostrzegałem -uważajcie bo umowy będą wypowiedziane. Nikt nie słuchał, cwaniakowali, gdzie teraz są? Niestety, niedługo będzie słychać tylko ich jęki, gdyby posłuchali tego co mówię, zaoszczędziliby setki tysięcy złotych, a tak tylko trupy kur i głębokie doły w lesie i płacz rozpaczy
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:43 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Waszmościowie!!! Pora wycofać z produkcji 40% ferm. Hodowcom wypłacać corocznie odszkodowanie za rezygnacją z produkcji i po sprawie. Ci co zostaną będą mieli zapewnione godne 3,68 netto. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Kurex

PostWysłany: 11:44 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

Witam. Bardzo proszę o opinie na temat ubojni Koko z Dulowej i jeśli ktoś posiada jakieś informacje na temat kontraktacja z firmą Ekoplon.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:12 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie mówił że będzie, pisałem że w listopadzie jest 35% mniej żywca niż w pazdzierniku (są miejsca , że jest 40% mniej ) i o ile na początku mówiłem, ze cena musi być wyższa w listopadzie niż w październiku, to po tym, jak rozpoczęła się druga fala pandemii zweryfikowałem, że to, że będzie dużo mniej żywca, nie musi oznaczać wzrostu ceny , zależeć to będzie od ilości ograniczeń w eksporcie. ALE listopada jeszcze nie ma, więc zobaczymy. Pamiętaj też, że styczeń to powtórzenie ilości żywca z listopada , a skoro w listopadzie jest już o tyle mniej, to w styczniu ubojnie staną z braku żywca.Hodowcy zawsze robią odwrotnie niż powinni, temu większość ląduje na górach żywca typu październik/grudzień i traci, a mniejszość ta cwańsza wchodzi w braki żywca i zarabia.No ale cóż, to w sumie jak w życiu
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 10:03 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W listopadzie też niby dużo mniej ( ja mam) i co z tego jak ceny i tak nie będzie. Ale mędrcem na forum być to takie proste.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 2456, 2457, 2458  Następny
Strona 6 z 2458

Skocz do: