Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się pomyliłem panowie nie 52 cm rozstaw tylko 47 bo standart to jest 45 cm. Mi wciśneli zamiast koraba kujawską z tego co pisze piotr to może i lepiej.

No jedna jednostka niechce starczyć trochę brakuje.

Piotr to gęsto siejesz u mnie najmniej to 18 cm sieją. Coniektórzy sieją rzadziej i gęściej. Ale jednak więcej sieje rzadziej niż gęściej. Powód nikt nie robi przerywki tylko 1 raz z dziabkami trzeba ewentualne niedociągnięcia poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Cukrowni Krasnystaw, bo dokupiłem limitu i dowiedziałem się, że zredukowali mi o 13% od wiosny 2005 i kicha jaszcze muszę trochę dokupić a tu już niedługo siać trzeba i jeszcze umowy. W tym pięknym kraju to wszystko w ostatniej chwili limity dopłaty decyzje, ale jak ja się spóźnię to musze bulić.

Buraki sieję 45x18 1,24 jednostki na 1 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje 50x16 ale na drugi rok 47x16 sieje podobno lepiej albo 47x18 ale to się jeszcze pomysli nad tym. Co robicie żeby taki cukier uzyskac 20%?? to bardzo wysoki macie jakieś patenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to w drobniejszych burakach jest więcej cukru , ja nie przerywam , prawie burak jest koło buraka jak są blisko to lepiej mi sie stollem kopie

 

Napisze co ja dałem w tamtym roku pod buraka

 

700kg Polifoski M

 

500kg saletrzaku w dwóch dawkach

 

na jesieni 10 rozrzutników tamdem obornika /ha i wapno

 

raz mocznik+magnez+nawóz chyba to był jakis ekoplon nie pamiętam dokładnie

 

drugi raz opryskałem magnez+ nawóz

 

na chwościka pryskałem eminentem 400 litry wody /ha termitem 400 litrowym i 330

 

od chwastów to akordem , faworytem , metron , na jednoliścienne robiłem targą ale w tym roku powróce do galanta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o Mangan (1000g) i Bor (600g) na 1 ha. Najlepiej w 2 dawkach pierwsza na początku zwierania rzędów a 2 z pierwszym zabiegiem na chwościka na początku żniw(można trochę wcześniej). Do tego jak pisał Piotr Mg+mocznik+ nawozy dolistne pod buraczki. Azot do zwarcia rzędów później tylko dolistnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dzięki manganu nie uzupełniałem więc coś żuce teraz a co myślicie o Asashi 1l+ Basfoliar 5l/h+ solubor 2,5kg + ten mangan ? A używacie biostymulatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem nawozy dolistne z Ekoplonu, Yara, Folicare. Nie stosowałem soluboru bo po wyschnięciu na roślinie pozostaje osad po nim i jest słabo wchłanialny. Z Yary jest w postaci płynnej z jakimis chelatami podobnie jak Mn w Ekoplonie przez co wzrasta ich wchłanianie przez liście.

Co do tych bio cudów nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem na dniach buraka KSC w Dołchobyczowie to były poletka z zastosowanym tym Asashi i nieźle one wyglądały nawet lepiej od innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem na dniach buraka KSC w Dołchobyczowie to było gorąco, a widziałeś te po Rundup’ie oprysk bezpośrednio przed deszczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorąco było

 

a z tym Rundupem to nie zapamiętałem oglądałem wszystkie poletka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata był i mówił że super w tym roku i ja jade do tej Dołchobyczowej:) hihi a co pisąło tam o tym asashi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wam zacytuje na temat dolistnego dokarmiania mocznikiem b. cukrowych:

Poważnym błedem jest pózniejsze stosowanie azotu, szczególnie w postaci wodnego roztworu mocznika. Skutkuje to nadmiernym plonem liści o niskiej jakości paszowej, spadkiem zawartości cukru oraz opóznieniem dojrzewania korzeni. Azot stosowany dolistnie stymuluje otwieranie aparatów szparkowych, ułatwiając w ten sposob wnikanie składników do tkanek liścia. niestety jest to równiez doskonała droga do infekcji zarodników chorób grzybowych, np. chwościka.

Też stosowałem w ten spoób dokarmianie buraków, ale zaprzestałem dwa lata temu. u mnie buraki na to samo pole wracają co cztery-pięć lat i pewnie nie uwiezycie, ale nie stosuje od dwóch lat zabiegu na chwościka, nie wiem może to zbieg jakiś okoliczności, małe nasilenie tej choroby w regionie, ale to prawda. Pozna jesienią wystepują ,,gniazda" , ale są nie wielkie. Chociaz sąsiedzi pryskają i u nich się pojawia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z jednej strony masz racje, ale z drugiej jak masz buraki co 4-5 lat to mątfik i inne wglebie przenoszone choroby mniej atakuja. Ja w puźnych fazach i tak nie stosuje moczniku do lipca. Wiem że jak dodam przeciwko chwościkowi MgSO4 to mniej atakuje chwost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęli siać buraczki ja chyba w przyszłym tygodniu posieję dziś siałem jęczmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja buraki to może po świętach jeszcze nic w polu nie robiłem nie ma szansy wjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój tata był i mówił że super w tym roku i ja jade do tej Dołchobyczowej:) hihi a co pisąło tam o tym asashi ?

 

Na drugi rok to pewnie nie będzie w dołchobyczowie tylko gdzieś indziej

 

Na to naworzenie jakie było pod nie zastosowane i glebe czarnoziem klasa 1 i 2 to powinny być lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wjechałem Zetorem i po osie w błocie nie ma szans u mie:/ lipa ale jutro spróbuje zobaczyć w pszenicy sytuacje:/ a w tym roku ma być w dołchobyczowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dalibyscie Pyraminu i Venzaru po siewie. Zawsze dawałem 1,3 kg chlorydazonu(pyramin) i 250g lenacylu. Trochę bym ją zwiększył ale nie znam bezpiecznej granicy. Wiem że lenacyl to jest niezłe dziadostwo i trzeba uważać z nim. Może ktoś coś doradzi.

Dziś ojciec kupił pyranin 5 kg za 219 zł a venzar 1 kg za 118zł. Jak u was kształtują się ceny. Podobno w tym roku Kemifam jest tańszy od Betanalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenacyl w Venzarze tyle samo ale lepiej dawać buracyl tańszy. Z Venzarem sprawa jest ciężka ja daje z dualem a nie z pyraminem sam venzar na polu gdzie nie był dawno stosowany to nawet 0.8kg i jest cool ale jak co 2-3 rok u mnie wystarczy 0,5kg ale to wszystko zależy od tego czy mokry suchy rok itp ale z tym raczej ostrożnie osobiście daje 0,5kg przed siewem, oprucz tego co jeszcze dajesz na chwasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dodam metamitronu jeszcze go nie stosowałem. A tak to standartowo betanal + ethofumesat no i Agil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku robiłem Akord+ sisko(metamiron)

 

w tym chyba zrobie kemiron i kemifam będzie troche taniej

 

doglebowo przed siewem ani zaraz po nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wziełem z cukrowni dolistny nawóz jakiś cukrowie borowy albo mikrovit borowy co to jest lepsze od soluboru ? ile to ma boru ile stosujecie itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siejecie buraki ?

 

 

Ciekawe czym mam siać nasiona dopiero będe miał we wtorek po świętach

 

Dzisiaj dopiero kontraktowałem buraki i wyjechałem z obornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...