Skocz do zawartości
Moderator

Dopłaty bezpośrednie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem spersonalizowany wnisek i 27 kartek z mapkami niezły czad sporo jest poprzesówanych granic działek względem geodezji

 

a kasy z dopłat jak nie było tak nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem na poczatku marca zarówno dopłaty bezposrednie jak i z programu rolnosrodowiskowego a mapki dostałem przed tygodniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych mapek to k** jeszcze moze kredki trzeba bedzie, co za osly to wymyslaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Was tak wkurza ten artykuł?

Chyba jestem niedzisiejszy.....

Wiadomo przecież nie od dziś, że gospodarstwa mają być dostosowane do standartów unijnych do X. 2008r. Dziwi mnie to o tyle, że posród forumowiczów są przecież ludzie młodzi, którzy składali wnioski o dostosowanie do standartów(działanie nr 6) i Inwestycje w gospodarstwach(działanie 1,1) i obowiązują Was zasady zwykłej dobrej praktyki rolnej, itd. Nie ma wielu czynnych programów, z których mogliby jeszcze rolnicy skorzystać, ale jest np. rolno-środowiskowy (pieniązki prawie bez inwestycji), ale jak jeden i drugi usłyszy ile przy tym biurokracji, to rezygnuje i tyle. A można przecież dać zarobić urzednikowi i on za nas wypełni rejest zabiegów agrotechnicznych i ewidencję zabiegów środkami ochrony roślin, którą przecież każdy na terenach ONW posiadć powinien.

Wiadomo przecież, że przyszłe dopłaty będą dawane tylko tym rolnikom, którzy będą obsiewać pola kwalifikowanym materiałem siewnym, zaprawionym w miejscu zakupu. Wiele się zmieni...hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wypowiadałem się mało przychylnie na temat załaczników graficznych (traktowałem to jako specjalne utrudnianie rolnikowi już i tak trudnego żywota), ale gdy przeczytałem,to zrozumiałem, że chodzi o cwaniaków, którzy na terenie 20-letniego lasu pisali w latach ubiegłych uprawę żyta np. Ciekawe, co oni teraz zrobią? Pewnie będą przekonywać ARiMR, że tam jednak zboże rośnie, a nie las.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś byłem w agencji i słysząłem jak jeden się tłumaczył że tam zyto rośnie, ale dziewczyna pokazała mu zdjęcie lasu z tej działki, chwilke się podrapał po głowie i dalej się upiera że tam żyto rośnie, więc ona mu kazała oświadczenie napisać że to zdjęcie jest niekatualne (mogą być nawet robione 10 lat temu!!!) i ona już to miała załatwić (chodziło tylko o błąd w systemie). Ale poiformowałą tego gościa że to oświadczenie to tylko ten błąd wyłącza i proces naliczania dopłat będzie kontynuowany, ale jeśli inspektor terenowy wykryje nieprawidłowości na polu to będą normalne konsekwencje, a to ośiadczenie może być jeszcze tylko gwoździem do tego wszystkiego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przyszly dzis fotki, dam se reke uciac ze starsze niz 20 lat (conajmniej jedna z nich), nie ma na nich stodoly ktora ojciec stawial wlasnie wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie przyszly dzis fotki, dam se reke uciac ze starsze niz 20 lat (conajmniej jedna z nich), nie ma na nich stodoly ktora ojciec stawial wlasnie wtedy

Ja jeszcze nie dostałem swoich załączników, ale zdaje się, że już rozumiem, jak to działa i u mnie też pewnie nie będzie 2 budynków. Po prostu ojciec po zako,ńczonej budowie nie zgłosił tego, gdzie trzeba. Gdybyś chciał budować płytę i zbiorniki to ...miałbyś problem... Znowu koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie przyszly dzis fotki, dam se reke uciac ze starsze niz 20 lat (conajmniej jedna z nich), nie ma na nich stodoly ktora ojciec stawial wlasnie wtedy

Ja jeszcze nie dostałem swoich załączników, ale zdaje się, że już rozumiem, jak to działa i u mnie też pewnie nie będzie 2 budynków. Po prostu ojciec po zako,ńczonej budowie nie zgłosił tego, gdzie trzeba. Gdybyś chciał budować płytę i zbiorniki to ...miałbyś problem... Znowu koszty

 

 

Nie to nie o to chodzi!!! Na tych zdjęciach nie ma aktualnych planów, to nawet plany nie są. To jest zdjęcie lotnicze/satelitarne zrobione kiedys tam i w odpowiedniej skali, tak aby program komuterowy/człowiek mógł coś na nim zmierzyć. No może to jest pewien rodzaj mapy bo jakąś skalę podają i są rozpoznawalne punkty topograficze.

 

Ale mi ten opis wyszedł, nie

 

Jesli budynków nie ma to nic, abyście tylko odpowiednio uprawy nanieśli - bo coś mi się zdaje że jeśli na jakimś polu zaznaczymy jakąś uprawę w nie tym końcu co ona rośnie (np. długie pole), to w razie kontroli na miejscu to będzie poważny błąd (może bez skutków finansowych ale bład).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że oni robią zdjęcia lotnicze i " nakładają" na mapki geodezyjne. tak mi w każdym bądź razie wychodzi z tego, co widziałem.

Jeśli jest tak, jak mówisz, to po cholerę te zdjęcia robione 20 lat temu?! No, to by dopiero gupota była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie 2 tygodnie temu latał samolocik i robił zdjecia a w zeszłym roku tak we wrześniu też latał i te 2 loty się powtarzały. Ciekawe jak to bedzie ja jeszcze nic nie dostałem.

Wcześniej ktoś pisałl że będzie wolno siać tylko kwalifikowany materiał siewny niby dlaczego nie mogę sobie siać własnego. Jak mam kilkanaście ha to trochę się nazbiera kasy. Dotychczas kupuję sobie ze 200 kg nasion kwalifikowanych rozmażam to i mam ma przyszły rok do siewu 1 lub 2 odsiew. I tak co roku. Więc ten pomysł jest poroniony jeżeli prawdziwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ,ze masz własny mayeriał,ale ktos te odmiane stworzył i chce teraz kase,bedziesz mogł siac własne,ale najpierw zapłacisz za odmiane,co roku kolejny pomysł co by wydrzeć kase z kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kwalifikowanym materiałem siewnym to dopiero w przyszłych latach.

Ogólnie chodzi o to, że jest mała opłacalność produkcji rolniczej, więc rolnicy nie kupują kwalifikowanego materiału siewnego(albo tylko niewielkie ilości)- wysokie koszty produkcji. W przyszłości dopłaty dostaną ci rolnicy, którzy udokumentują(faktury) zakup ziarna kwalifikowanego.Wg mnie wyjdzie na to samo, tzn zwrócą różnicę między zbozem kwalifikowanym, a zwykłym. Korzyść dla rolnika będzie taka, że będzie miał pola obsiane dobrym ziarnem, ale będzie musiał znowu jakieś wnioski składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym kwalifikowanym materiałem siewnym to nie dotyczy tylko i wyłącznie uprawiania ich na ziarno np. trawy, zboża itd.???

 

A z tymi zdjęciami to faktycznie zdjęcia + naniesione mapy wektorowe. Tylko że te zdjęcia to nie są naprawdę aktualne. No może przesadziłem z 20 latami ale najstarsze mają pewnie z 10 lat, są i nowsze.

 

Podczas kontroli np. metodą foto (ktoś siedzi w biurze i ogląda wasze działki na zdjęciach) jeśli coś mu nie gra, to wtedy jedzie w teren i się upewnia i pisze odpowiedni raport. Podobno mają przejść w całej Poslce na taką kontrol. Ale ze zdjęcia napewno nie zobaczy czy to owies czy pszenica rośnie - ważne aby zboże i to nie będzie problem. Dopiero jak na jakieś łące dopatrzy się 20-letniego lasu to wtedy przyjedzie się upewnić i dopiero będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tym kwalifikowanym materiałem siewnym to nie dotyczy tylko i wyłącznie uprawiania ich na ziarno np. trawy, zboża itd.???

 

A z tymi zdjęciami to faktycznie zdjęcia + naniesione mapy wektorowe. Tylko że te zdjęcia to nie są naprawdę aktualne. No może przesadziłem z 20 latami ale najstarsze mają pewnie z 10 lat, są i nowsze.

 

Podczas kontroli np. metodą foto (ktoś siedzi w biurze i ogląda wasze działki na zdjęciach) jeśli coś mu nie gra, to wtedy jedzie w teren i się upewnia i pisze odpowiedni raport. Podobno mają przejść w całej Poslce na taką kontrol. Ale ze zdjęcia napewno nie zobaczy czy to owies czy pszenica rośnie - ważne aby zboże i to nie będzie problem. Dopiero jak na jakieś łące dopatrzy się 20-letniego lasu to wtedy przyjedzie się upewnić i dopiero będzie problem.

A z tym materiałem kwalifikowanym to jest tak, ze bierzesz go sobie i siejesz ...na ziarno oczywiście, a nie na przyoranie. Jesli chcesz wyprodukować materiał kwalifikowany, to powinieneś brać elitę. Oczywiście wszystko to moim zdaniem.

Od wczoraj chodzę wk.... z tymi mapkami! Nie wierzę, ze mogą być stare zdjęcia! Nie rozumiem! Mogą być stare, ale tylko wypisy z geodezji, ale zdjęcia nie mogą być stare.

Kontrola? Ta będzie miała dużo do roboty.

Poza 4 woj. pozostają te same firmy co w tamtym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wypełniałem wniosek w ODR i zeszło mi prawie 4 godziny w dwie osoby miałem 27 kartek z mapkami , miałem nawet tak że jedna działka rolna była na 5 mapach , moje mapy są z przed 4 lat poznałem to po uprawach , z jedną dziłką mam problem bo jakieś 20 może i więcej dziadek miał z sąsiadem miedzie taką z uskokami i pozamieniali się ale bez zmian w geodezji i na mapie jest całkiem co innego jak w rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też wypełniałem pierwszy wniosek z mapkami. Wniosek jak po maśle, przechodzę do mapek i każdą działkę dokładnie oglądam, pytam i obrysowuję, a tu gość mi mówi że na tej to oprócz ziemniaków to jeszcze łączka jest

 

Więc tak sądzę, że one się przydadzą nie tylko na tych pseudo rolników, ale też dokładnego podawania własnych upraw - bez zapominania.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy dostali nowe wniosk spersonalizowane razem z mapkami? Mi przysłali aby wniosek i instrukcje jak wypełnić mapki a mapek nie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matreiał kupuje co roku na wszystkie pola od dobych kilku lat z

"Danko"

w tym roku jeczmien jary 92zł a pszenica jara 100zł i sieje po 150kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wszyscy dostali nowe wniosk spersonalizowane razem z mapkami? Mi przysłali aby wniosek i instrukcje jak wypełnić mapki a mapek nie dostałem.

 

To sie nie martw tylko skladaj to co dostales, tylko nie zapomnij zrobić kopii. Mapki maja przysłać podobno do 20maja (swoją drogą ciekawe czy zdążą) i wtedy je wypełnisz i złożysz bez konsekwencji nwet po terminie (tak mówi dziś agencja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak samo jest napisane w pozdrowieniach przesłanych od jakiejś Pani Ja tez dostałem tylko pierwszą część a mapki może później dojdą i po co to komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do pola ugorowanego przysługuje dopłata, jeśli tak to w jakiej wysokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do pola ugorowanego przysługuje dopłata, jeśli tak to w jakiej wysokości?

do ugoru w dobrej kulturze rolnej podstawowa JPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem mapki moje są gdzies z przed przed ok 2 lat może mniej ale najlepsze jest że widać mnie jak ciagnikem śmigam po polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dostałem mapki moje są gdzies z przed przed ok 2 lat może mniej ale najlepsze jest że widać mnie jak ciagnikem śmigam po polu

zrob skan;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...