Skocz do zawartości
Piotrwlodek

Jakie pasze są najlepsze dla prosiaków odsadzanych?

Rekomendowane odpowiedzi

ile kosztuje to wspaniałe babsy i dlaczego tak drogo???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie babsy sprzedają po 41 zł/worek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalnie babsy sprzedają po 41 zł/worek

 

 

ja też z tych stron, ale kupuje po 39 zł/wrek 25kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalnie babsy sprzedają po 41 zł/worek

 

 

ja też z tych stron, ale kupuje po 39 zł/wrek 25kg

JA NIE PISZE PO ILE KUPUJE TYLKO PODAJE JAKA JEST CENNA PODSTAWOWA W PUNKCIE MAM DUZY UPUST I TEZ KUPUJE PONIZEJ 40 ZL WOREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalnie babsy sprzedają po 41 zł/worek

 

 

ja też z tych stron, ale kupuje po 39 zł/wrek 25kg

JA NIE PISZE PO ILE KUPUJE TYLKO PODAJE JAKA JEST CENNA PODSTAWOWA W PUNKCIE MAM DUZY UPUST I TEZ KUPUJE PONIZEJ 40 ZL WOREK

to z a j e b i ś c i e. Jesteś o całą złotówkę do przodu! Jak kupisz sobie 2 worki tego dziadostwa to masz na całe piwo!

Już nie mówiąc o łpkach na muchy gratis do 10 worków!

Sano jest najlepsze na muchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuję LNB. Lonobi od 4 dnia życia i Protekt na odsadzenie.

Gwarantuję że nigdy nie zmienisz pasz

ja stosowalem i prosiaki w gnoj zakopalem a z babsy to jeszcze nigdy niemialem problemow a upadki przy odsadzeniu to ok 0.5 % a przy lnb ok 5%

Widzę dziadu że gnój to ty masz w głowie.

A największy gnój to jest w workach SANO!

p i e p sz y sz takie farmazony że naprawdę ciężko cię już słuchać

SPADAJ NA DRZEWO PRZYGŁUPIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuję LNB. Lonobi od 4 dnia życia i Protekt na odsadzenie.

Gwarantuję że nigdy nie zmienisz pasz

ja stosowalem i prosiaki w gnoj zakopalem a z babsy to jeszcze nigdy niemialem problemow a upadki przy odsadzeniu to ok 0.5 % a przy lnb ok 5%

Widzę dziadu że gnój to ty masz w głowie.

A największy gnój to jest w workach SANO!

p i e p sz y sz takie farmazony że naprawdę ciężko cię już słuchać

SPADAJ NA DRZEWO PRZYGŁUPIE

hodowca nikt tu cie nie wyzywa to ty tez tego nierob a jezeli masz wyglaszac opinie o paszy to ja wyglaszaj a nie obrazaj innych forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla ciebie ten duuuzy to ile ma tych loch wiem co sie dzieje na fermach idzie tylan i jeszcze raz tylan

Dla mnie duże to ponad sto loch. I jest spokój. Moze byc taka odpowież??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuję LNB. Lonobi od 4 dnia życia i Protekt na odsadzenie.

Gwarantuję że nigdy nie zmienisz pasz

ja stosowalem i prosiaki w gnoj zakopalem a z babsy to jeszcze nigdy niemialem problemow a upadki przy odsadzeniu to ok 0.5 % a przy lnb ok 5%

Widzę dziadu że gnój to ty masz w głowie.

A największy gnój to jest w workach SANO!

p i e p sz y sz takie farmazony że naprawdę ciężko cię już słuchać

SPADAJ NA DRZEWO PRZYGŁUPIE

hodowca nikt tu cie nie wyzywa to ty tez tego nierob a jezeli masz wyglaszac opinie o paszy to ja wyglaszaj a nie obrazaj innych forumowiczow
z sano to sie zgodze a kto ma gnoj w głowie to ma ja uzywam dosshe o nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze co możesz zrobić to zaprosić doradcężeby ci zbilansował po pierwsze prestarter (chociaż polecam Piccolo-josery) pozniej starter i osadzeniówkę. jak bedziesz robił tak jak ci napisze to powinno być wszystko bez problemu. tylko pamietaj ze genetyka ma tez bardzo duzy wpływ bo każda ma hybryda ma inne wymagania pokarmowe. jak tak zrobisz to sobie sam mieszasz i wiesz co mieszasz a nie kupujesz otreby z trocinami i kredą pod nazwą "koncentrat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje bobowit firmy pro bio i efekty są znacznie lepsze niż na babsach po których męczyłem sie z biegunkami a teraz nie wiem co to jest biegunka u prosiąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie kupie na próbe to babsy bo nie moge sobie poradzic z biegunkami na odsadzeniu sa tak intensywne, przy maciorach jest okey ale po odsadzeniu przez te 2 tygodnie to masakra same biegunki u wieszosci sztuk, enroxil podaje codziennie przezkilka dni je kłuje ale nie wiele to pomaga a potem po tych 2/3 tygodniach nagle wszystkie przestaja sikac ale straty sa duze szczególnie na przyrostach bardzo kiepskich bo swinki obia sie bardzo chude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Babsy i wogóle Sano (choc musze przyznac nieliczna ich oferta jest bardzo dobra np. Premiks dla bydła o ile dobrze pamietam to nazywa się Primisan czy cos takiego) Teraz jestem na Nutrenie i Ekoplonie i narazie jestem zadowolony!!!! Ale jak pewien kolega wczesniej stwierdził ważna jest genetyka i oczywiscie szczepienia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba sobie kupie na próbe to babsy bo nie moge sobie poradzic z biegunkami na odsadzeniu sa tak intensywne, przy maciorach jest okey ale po odsadzeniu przez te 2 tygodnie to masakra same biegunki u wieszosci sztuk, enroxil podaje codziennie przezkilka dni je kłuje ale nie wiele to pomaga a potem po tych 2/3 tygodniach nagle wszystkie przestaja sikac ale straty sa duze szczególnie na przyrostach bardzo kiepskich bo swinki obia sie bardzo chude

 

jezeli posiadasz dozownik do leków podaj kolistyne........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczepie lochy na kolibakterioze i prosieta przeciw kokcydiozie i jak napisałem mam spokój z biegunkami przy maciorach i taki bum w biegunkach nastepuje od pierwszego dnia u tych słabszych sztuk po odsadzeniu u tych miotów które trzymie dłuzej u maciory ok 6 tygodni i waza gdzies 10kg biegunki pojawiaja sie ok tygodnia po odsadzeniu. posiadam dozownik a po ile ta kolistyna na 1000l:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Jak chcecie mieć dobre odsadzenia to stosujcie pełen pakiet jednej firmy a nie biegacie od Ajnasza do Kajfasza zmieniając startery i prestartery.

Jesli bedziecie podawać prestarter od 5 dnia w połaczeniu ze szczepieniami a odsadzenie macie w 28dniu to nie mam mowy o padnięciach. Co do genetyki to jest oczywiście zależność pomiędzy genetyka prosiąt i przyswajalnościa paszy.

Jeśli wprowadzacie do żywienia prestartery dla hybryd to musicie sie zgodzić , że sa one tak wysoko przyswajalne że jakiekolwiek zaleganie lub podawanie nieokreślonej ilości powoduje natychmiastowe zakażenie tych pasz bakteriami a co za tym idzie biegunki i upadku wśród prosiąt.

Moja rada!!! Lepiej dbać o maciory,szczepienia itd.

Jesli będziecie stosować jeden produkt tak jak jest on zalecany a nie jak tam sie wam widzi bo wiecie lepiej to nie mam mowy o żadnej biegunce.

Najprościej jednak wsypać w karmik prestareter i zamknąć drzwi.

 

A na koniec. POWODZENIA Z Sano!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wprowadzacie do żywienia prestartery dla hybryd to musicie sie zgodzić , że sa one tak wysoko przyswajalne że jakiekolwiek zaleganie lub podawanie nieokreślonej ilości powoduje natychmiastowe zakażenie tych pasz bakteriami a co za tym idzie biegunki i upadku wśród prosiąt.

:

 

 

ciekawa teoria moze troche rozwin mysl bo nie wiem o co chodzi.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babsy się zpiepszyło teras LNB 8039,a 8049 to kicha Mi na 40 szt potrzeba niacałe200 kg. odstawiane w 28 dniu jast leosze od SANO i teras tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...