Skocz do zawartości
Wojtek

Dziwna choroba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał sie z chorąbą bananowiec i może wie ktoś czym jest ona wywoływana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Znam tylko chorobę bananową ( bananowiec - to może nazwa potoczna wśród lekarzy )

JEst to zwyrodnienie mięśni szkieletowych , czyli ogólnie mięśni .

Podłoże nie jest do końca znane , podejrzewa się niedobór witaminy E i selenu . Może dodatek tych elementów do karmy coś pomoże......

 

Pozdrawiam.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tej samej chorobie ale jest cos takiego ze młode warchlaki ok 20kg zaczynaja kulec lub wogule przestaja chodzic na tylne przednie konczyny , wiarze sie to z podwyzszona temperatura a nogi w stawach robia sie grubsze --> ja podaje oksytetracykline i wapno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mówimy o tej samej chorobie ale jest cos takiego ze młode warchlaki ok 20kg zaczynaja kulec lub wogule przestaja chodzic na tylne przednie konczyny , wiarze sie to z podwyzszona temperatura a nogi w stawach robia sie grubsze --> ja podaje oksytetracykline i wapno

 

A może Streptokokoza. To ostatnio plaga, która "przyjechała" z duńczykami i im podobnymi. Oxy w tym wypadku pomaga spróbuj jeszsze cos na bazie penicyliny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...