Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:53 Pią 10 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 2390, 2391, 2392  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czupakabra

PostWysłany: 13:05 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minrol tylko was wybawi od nadmiaru gotowki .
Wiecie ze są debile co jeszcze budują bo fundamenty są przecierż wylane???

Najlepszy przekręt świata niewolnictwo w XXI wieku w środkowej europie
Minrol 3,04 zł HaHaHaHa W zeszły tydzień było świnto panie i nie było minrola HahahahAHaHahA i znów na oczach pannę wybztykali....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hybro3

PostWysłany: 12:59 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra Medoksie,ja obstawiam,że trzymają na wybory czyli jeszcze trochę ceny do końca tygodnia a potem luzujemy zapasy.A odjebało nam tylko trochę jak to na wakacjach.Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:41 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100tys ton około to dane oficjalne podawane przez KIPDiP. Czy wy zmysły postradaliscie? Myślicie , że gdzie to poszło, jak całkowicie stanął eksport? W kosmos ku.rwa? Na Marsa? Całkiem Wam odj.ebało już widzę
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:38 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz się dowiesz gdzie jest
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:14 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Agro.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:12 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GDZIE SIĘ PODZIAŁA MROŻONKA MEDOX?Mrożonka którą straszysz naród w co drugim wpisie.Powiem tak kolego:jak się nie ma potwierdzonych informacji to się nie zaśmieca forum podejrzeniami bo jednak ktoś tam czyta i podejmuje decyzje.Jak chcesz się popisać i zaistnieć to napisz co z kolanem.Tu masz szansę napisać coś z głowy czyli z niczego.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 11:11 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Agroleniu ,a kto je kupi już po trzech miesiącach?Myślisz,że odbiorca nie potrafi odczytać daty produkcji? Poza tym częściowo czernieje a na pewno czarna robi się kość.Mieliśmy takie udka od wuja sama w latach 90-tych.A poza tym koszty chłodzenia są niebagatelne.Towar się starzeje traci na wartości a przechowywanie kosztuje więc nie pleć bzdur Agroleniu jak się na czymś kompletnie nie znasz.Chociaż podobno polacy znają się na wszystkim więc wykorzystam okazję bo ortopedzi nie przyjmują.Napierdala mnie kolano już od czterech tygodni-co robić Agro?

Prawdopodobnie masz zapalenie kaletki rzepowej , radze ci spożywać więcej żelatyny i produktów zawierających żelatynę poch. Wieprzowego np. galaretkę. Lub preparaty dla sportowców z koscia mieloną skorupiaków. Na ukojenie bolu dobre są czeskie kremy Alpa z arniki lub wyciąg z emu lub konopii lub certów drap czyli czarci pazur. Tesciowa używa i jest ok.

Właśnie mowa o tym wuju samie który ściągał mrożone do Polski. Lokalna ubojnia ma magazyny wypchane w Polsce i w Niemczech. I wcale nie spieszno im z terminem ważności . Ponoć pol roku może leżeć wiec od kwietnia to maja czas do września. Akurat aby zapchać tą lukę o której wspominał medox. Jesteśmy w doopie
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:25 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agroleniu ,a kto je kupi już po trzech miesiącach?Myślisz,że odbiorca nie potrafi odczytać daty produkcji? Poza tym częściowo czernieje a na pewno czarna robi się kość.Mieliśmy takie udka od wuja sama w latach 90-tych.A poza tym koszty chłodzenia są niebagatelne.Towar się starzeje traci na wartości a przechowywanie kosztuje więc nie pleć bzdur Agroleniu jak się na czymś kompletnie nie znasz.Chociaż podobno polacy znają się na wszystkim więc wykorzystam okazję bo ortopedzi nie przyjmują.Napierdala mnie kolano już od czterech tygodni-co robić Agro?
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:13 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty tu pleciesz bzdury mazur.Ty się chcesz odbijać na minrolu?Trzeba było wypowiedzieć bzdurne umowy i zasiedlać na wolnym z początkiem maja. Minrolu już nie ma,jest sam kontrakt.A za chwilę nie będzie nawet komu sprzedać poza dużymi zakładami.Należy się 3,07 na razie.Jak pasza potanieje to zrobi się przestrzeń do 2,97.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 10:07 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Wygląda na to ,że nie ma żadnej mrożonki.To bicie na chłodnie to był pretekst żeby płacić 1,5.I tak to się złodzieje obłowili.Realizowali kontrakty za grube euro a płacili 1,5 za żywiec.Zresztą mieli wielkopański gest bo wzięli bo przecież to sami hodowcy chcieli sprzedać.Hehe.

Mięso przechowywanie w głębokim mrożeniu może leżeć 10 lat.
Powrót do góry
Mazur83

PostWysłany: 09:44 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem mniej więcej coś takiego do pani od minrol z za łącznikiem cen z ceny rolnicze
Jestem hodowca drobiu
Zarówno kurczak jak i indyk
Proszę mi powiedzieć skąd się biorą ceny minrol bo ten tydzień to prawie 4 zł średnia
Poprzedni 3.4 a minrol 3.04
Mam wrażenie jakby ubój nie posiadające kontraktach miały wpływ na wasze decyzje i cenę minrol. Po bardzo trudnym okresie mamy szanse na odrabianie strat
A ceny minrol stoją.
W obecnej sytuacji musimy chyba poinformować UOKiK bo jak inaczej wpłynąć na zmiany cen minrol?
W załączniku ceny dzisiejsze
Pozdrawiam oto odpowiedz

Bardzo proszę zgłosić do UOKIKU—czy zapisy umowy które macie w umowie z Zakładami nie naruszają zasad kokurencji,. To Zakłady przesyłają do nas takie ceny, a program wylicza średnia, która jest publikowana. Wielokrotnie pytam czy ceny które przesyłają są zgodne z fakturami. Twierdza ze tak.

JA
Jak najbardziej rozumiem jak to wygląda. Proszę jednak powiedzieć czy oprócz cen z umów kontraktacyjnych bierzecie pod uwagę ceny wolno rynkowe?

ODP

Tak,ale jest bardzo mało , mysle za mamy 3%. Biorac zakłady wiele lat temu zupełnie nie było informacji które kupuja kontraktacje a które wolny rynek.Nigdy tez nie zalecaliśmy placenia wg MINROL. To jest proba reprezentatywna i tyle… Kto kupuje na wolnym rynku To widać dopiero po przesyłanych cenach

Np. Zd który w tym tygodniu kupił 3X więcej niż następny zapłacił poniżej 3 zł. Trzy razy sprawdzałam ceny..Jego cena będzie wiec miała największy wpływ na średnią cenę…Z wolnego rynku 3600 ale 12 x mniej tonażu od tego zakładu
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:28 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tylko wpadło kieszonkowe.Inny zysk jest bardziej lukratywny a mianowicie kompletna dezintegracja wolnego rynku.Jeszcze kilku ściągnęło zwieracze i poszli się odbijać, najwyżej jeden rzut pewnie bo potem ryzyko będzie większe niż potencjalny zysk.No chyba,że chciwość zwycięży ole!
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 09:17 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no też właśnie. To był piękny wałek grubych ryb
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:10 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to ,że nie ma żadnej mrożonki.To bicie na chłodnie to był pretekst żeby płacić 1,5.I tak to się złodzieje obłowili.Realizowali kontrakty za grube euro a płacili 1,5 za żywiec.Zresztą mieli wielkopański gest bo wzięli bo przecież to sami hodowcy chcieli sprzedać.Hehe.
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 09:05 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to pytanie odpowie ,,geniusz '' tego forum sam Medox.
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 09:00 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam cytat się dodał bez mojego pytania. Więc jak z tą mrożonka jest może ktoś mądrze odpowie bo ja również nie wiem co z tymi ilościami mrożonego mięsa się zrobiło? Czekają aż tuszka spadnie?
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 08:29 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4,0 na wolnym,3,07 na kontrakcie.Za chwilę małe ubojnie staną z braku żywca i zostanie jedynie kontrakt po 3,07. Minrol straci sens bo zostanie tylko kontrakt.Jak ktoś ma dużo to go podnieca 3,07 ale reszcie się dziwię.Przy tych cenach pasz i innych kosztach to wolałbym stanąć.
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 08:29 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowca 1234 napisał:
4,30 płacą Ci co nie płacą.....

U nas w regionie dużo ubojni dzisiaj nie biło, bo nawet po 4,3 nie mieli co.
Ceny na dzisiaj jeszcze nie ma. A jak u innych?
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 06:59 Sro 17 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Cieszę się drodzy przyjaciele że niektórzy się trochę odkuja. To naprawdę ważne.

Lato zawsze było loteria, z jednej strony upały które gniota cenę a następnie wyrzucają ostro w górę bo sporo kur wyduszonych a z drugiej zwyczajnie mniejsze obsady.

Zastanawia mnie jedno a że technologicznie słabo się znam w swoim wieku, dlaczego słyszy się o mrozonce na jesieni lub zimie?

Jeśli teraz nie ma kurczaka to jakim prawem mroźnie mają być pełne skoro analogicznie do Covidu, mięso trzyma się max 3 msc tak? Więc finalnie wygląda mi że w tym momencie mroźnie powinny być sprzątane skoro od kwietnia było topniecie ekspresowe.

Też czekam aż ktoś odpowie na to pytanie. Gdzie ta mrożonka skoro kura po 4zł a mrożonki były kupowane po 1.8 net za kg. Wyrzucą ją jak tuszka spadnie? Dla mnie ta cała mrożonka wygląda na pretekst na zbijanie cen

Ktoś mnie kulturalnie oświeci jak to wygląda ?
Powrót do góry
Hodowca 1234

PostWysłany: 20:58 Wto 16 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4,30 płacą Ci co nie płacą.....
Powrót do góry
Hodowca 1234

PostWysłany: 20:57 Wto 16 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świętokrzyskie na jutro 4,0 zł
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 20:55 Wto 16 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co taka cisza? Jaka cena na jutro? Ja słyszała 4-4,1, ale jest i cena 4,3. Płaci
ubojnia co w kwietniu płaciła 1,5. Centrum
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:38 Wto 16 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłoby ok, jakby już 80% rynku nie trzymały umowy na których jest 3-3.1zł i owszem, ryzyko straty jest na nich niższe, ale możliwości zarobku żadne.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:34 Wto 16 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medi Ty lepi pisz do uoku bo oni chyba śpią
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:53 Wto 16 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apogeum wzrostu powinno być za tydzień, a tu już ceny przekraczajá 4netto w paru miejscach
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 2390, 2391, 2392  Następny
Strona 9 z 2392

Skocz do: