Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Yacenty powiedz mi te łańcuchy agregat wałki nie są za krótkie/ort twoim zdaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie co lepiej kupiś agregat podorywkoy czy talerzówke do ciągnika 90-100KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakie gleby i w jaką technologie uprawy stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kilka lat podorywki telerzówką a teraz mam agregat podorywkowy i lepiej mi pasuje agregat zwłaszcza jak jest dużo słomy pociętej i po przenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talerzowanie daje słabe rezultaty.

przeważnie talerzówka bierze jedną stroną (nierównomierna praca maszyny- nawet po dociażeniu).

mam 3m talerzówkę, którą pracowałem z 914- robota szła szybko, ale szczerze mówiąc pole po pracy nie było tak czarne jak powinno być.

w zeszłym roku kupiłem do 16245 agregat podorywkowy. ma 3m 7łap i zabezpieczenia kołkowe. za łapami znajdują sie talerze i wał rurowy, które wyrównują pole,

wnioski:

"drapakowanie" daje lepsze wyniki niż talerzowanie

po zastosowaniu kultywatora ścierniskowego można od biedy siać

jedyną niedogodnością jest fakt, iż po użyciu kultywatora ścierniskowego pole jest słabiej zarównane niż po talerzowaniu- w miejscu opuszczania i podnoszenia agregatu robią sie odpowiednio dołki i górki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sądzicie co lepiej kupiś agregat podorywkoy czy talerzówke do ciągnika 90-100KM?

 

Pewnie ze agregat podorywkowy!!! bez porownania talerzówka ma ograniczony zakres zastosowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może za ile można nabyć używany kultywator 2,60m wraz z wałem strunowym??

Najlepiej żeby był jakiś starszy bo wiadomo że będzie tańszy.

Dodam jeszcze że ma on współpracować wraz z ciągnikeim U c 360 3p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może ile kosztuje agregat uni 3.7m i 3 obracalne uni bo chce to do proximy 8441 chyba tylko tyle pociągnie a może inny polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Agregat Unia KOMBI 3,7 m kosztował w polowie kwietnia 11200,00 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wybór talerzówka-gruber to moim skromnym zdaniem raczej gruber.Zdecydowanie gruber Miałem talerzówke 3m i ciagalem ja mtz a po zmianie ciagnika na 12145 talerzówka ma emeryturke a w jej miejsce gruber kongskilde(nigdy nie pamietam jak to napisac )na 16 łap 4 m rozkładany hydaulicznie zabespieczenia non stop-miodzio.A teraz najlepsze:Ten gruber jest z 2004 roku wyglada jak nowka i koles mi go z danii sprowadzil za 10 tys!!!no nie wziasc takiego to az grzech POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byscie mi poradzili poszukuje jakiegos agregatu uprawowego którym moglbym pracowac na glinach i w miare szybko i tanio uprawic ziemie bo w tej chwili nie zabardzo to wychodzi mam problem ze zbrylaniem sie ziemi moze znacie jakies agregaty uprawowe które by sobie porardzily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek siałem trawy agregatem podorywkowym konskilde z siewnikiem do poplonów nordsten ciekawe jak mi to poschodzi dobrze że teraz deszczyk pada to może będzie spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten siewnik co ja mam to jest do poplonów i reguluje się go tak samo jak konny siewnik on ma roweczkowe aparaty wysiewające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może podzielić się opinią na temat 3m uprawki aktywnej z pełnym wałem włoskiej firmy brevegilieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewidzę regulacji tego wałka, skoro nie ma to za ciekawie to on nie będzie pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje mocowanie wałka wygląda na zawias , a śruba chyba też jest bliżej środka od tego zawiasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mocowanie przedniego wałka jest kampletnym dnem

jesla zamontowany jest na stałe to bez sensy jak cały agregat ma wejsc w ziemnie a jesli on pracuje na tym zawiasie to jeszcze gorzej bo nic dobrego na polu nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał poprzednik regulacja jest za pomoca sruby rzymskiej umocowanej do ramy prostopadłej do wałka wiec chyba wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze o czym pisze???????????

 

Przyjrzyj sie fotce

 

Przeciez Polacy nie sa az tak tepi zeby zrobic przedni wałek bez rtegulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...