Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy cena do dołu. Niestety, ale takie są realia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPIMY KAŻDĄ ILOŚĆ KURY ROSOŁOWEJ ( NIOSKI) DO UBOJU.

 

 

 

ubojnia drobiu

woj. Pomorskie

tel: 606 640 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1A 16-17

1B 14-15

2A 13-14

Zobaczymy co bedzie za 3 tyg

 

 

Znowy przewidzailem przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tygodnie to nie będzie gdzie kupić,bo nikt nie będzie dokładał.

A jeżeli chodzi o ceny to:

1a -20

2a - 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto jest w temacie wie co sie dzieje na runku , a tamten wpis byl wlasnie z przed 3 tygodni

Wszyskim wszystko sie nie oplaca ale wszyscy wszysko robia dalej mi tez sie nie oplaca i tez dalej robie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo będzie stać hodowców dokładać do każdego sprzedanego jajka? Ja obecnie ograniczylem produkcje i wole dokupic towaru bo lepiej zarabiam na obcym jak swoim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i 'przeorów"

a tak powaznie , wszyscy robią to samo, kazdy ciągnie dalej, bo jak tu ubic kure gdzie w odchow wsadzono potężne kwoty, sam mam super kontakt z hodowcami, troche handluję troche dostarczm komponenty, niewazne, tylko smuci mnie to ze dzis rozmaiwałem z szecioma "starymi" hodowcami, starymi stażem, i kazdy mi powiedział, ja do maja i pass, ja do czerwca i pass, ja do wrzesnia, to buł najdłuższy termin i pass. PASS. jak oni odpadna to mi sie rynek tez skurczy, jajko we wrzesniu tez bedzie droższe, wiec namawialem dzis aby zmieniali klatki, mocno namawiałem i co..., ??, jedna odpowiedz mi utkwiła w glowie," za ten milion kredytu na jedną halę to ja wolę świat pozwieac, w niedziele sie wyspać, z wnukami posiedziec lub im swiat pokazac niz za glowę sie łapac i produkowac, po co, jak bede chcial jajecznice na sniadanie to i po 2 zł za jajko zapłacę,,...., nie dziekuję nie bede produkował" to jest cytat słów hodowcy i uwierzcie mi ze to prawdziwy hodowca dla ktorego zmiana cen o 2 grosze nie robiła roznicy, on nie zawyzał raptownie cen tylko kazał zawsze mi kilijenta przygotowac, ale ja mu tez nie rwałem jak spadło., i tak juz 17 lat " ze sobą jesteśmy". do wrzesnia. pozdraiwm tych którzy wyrywają 2a po 12 na promocję , bo ci twoi hodowcy padną a ty"sierżancie" (wiadomo do kogo mowie), masz kilka samochodów na raty. ok, to moj ostatni wpis na tym forum, bo ze wzgleduu na sytuacje na rynku drobiarskim, przestawiam sie troche na inną branżę. moze mniej stresującą, a przynajmniej bezpieczną. p.s. jeden z hodowcow wynajął dzis hale po kurniku na skład brykietu. bez stresu jak mi powiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorzy i urzędnicy nam wyprodukują!!!! Oni wiedzą najlepiej!!!! Dziś hodowca ratujący swojego gospodarstwa i rodziny stał się przestępcą, a bo to kur za dużo w klatce a to normy nie spełnia, a to mączki dosypał,kury wyleczył i dał trujący antybiotyk. Naraz gospodarstwa zaczeły śmierdzieć i przeszkadzać wszystkim nierobom.Wszyscy naraz stali się święci i tylko rolnik im przeszkadzać zaczoł.Część z nas ma kredyty na ładnych parę lat za klatki w których zabrania się produkcji.Co z biznes planem i poręczeniem agęcji na inwestycje z początku lat 2000??????KATASTROFA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaną tylko duzi hodowcy. Praktycznie wielkie firmy, Takie jak w moim regionie co budują hale na 1,75 mln sztuk. Rynek się kurczy też przez sieci handlowe. Lepiej robić dzisiaj 500 szt ekologicznie na wybiegu niż 80 tys w klatce. Globalizacja - z tym sierdzeniem i profesorami to prawda.

 

A co do utrudnień. Jeden Zenek ma koło mnie na działce inwestycyjnej parę uli i mi już rok inwestycję blokuje a w koło na kilometr nikt nie mieszka! A on w bloku na 3 pietrze w mieście kilka kilometrów dalej. Wszystkim śmierdzi i drogo! Ludziom od tego socjalu się w (słowo zostało usunięte)ch poprzewracało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakie rokowania panowie ?

czy ceny jakoś się zmienią do Świąt?

napiszcie jakie ceny i przede wszystkim czy ruch jest

poadrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o cenach bo ceny bez zmian

L 20 - 22

M 18

zejście dobre, pusty magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kacper cena się ustabilizowała , ale w tym tyg. była korekta 1 gr. w dół

Jeden z moich hodowców ,który w ubiegłym tygodniu życzył sobie 21 za 1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tyg. przyznał rację ,że się pośpieszył i policzył brutto 20 , 1b-18 , 2a-16.

Koledzy wydaje mi się ,że cena przed świętami już nie podskoczy. Jednakże , (tu nawiązuję do wpisu Hoovodyvipa) jestem przekonany ,że pod koniec czerwca /lipiec zdrożeje o 5 do 7 groszy , a kolejna transza październik, listopad dalsze 10 ,lub nawet naście groszy. Będziecie zadowoleni drodzy producenci , tylko cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a wiecie dlaczego będzie taka zawierucha. Bo kilku bogaczy LOBBYSTÓW (producentów klatek) podpłaciło kilku przekupnych parlamentarzystów europejskich do forsowania nowych przepisów. Do tego trzeba dodać grupę rozwydrzonych ekologów skandujących poprawę życia zwierząt (część z nich - ta bardziej kumata pewnie też bierze za to gratyfikacje) i mamy efekt - duża grupa producentów zbankrutuje - lub mówiąc delikatnie - wycofa się z produkcji. Reszta (Ci pozostali) doliczą wielomilionowe nakłady do cen jaj - i jaja będą drogie i jeszcze droższe i dobrze tym Proekologicznym Ludziom - niech Płaczą i Płacą - głupota kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety smutne ale prawdziwe to co mowisz kolego Wielki Kogut odnośnie tego lobbingu i dobrostanu. Wielu hodowców powtarza mi, żę tak naprawdę nie rozumieją na czym ma polegać dobrostan kur skoro w nowych klatkach mają więcej upadków, kury jedzą więcej paszy i jest więcej słtuczek - produkcja jest po prostu droższa. Co do cen to:

Ia-0,20-0,21

Ib-0,18

IIa-0,16-0,17

Co do prognoz przed świętami to pewnie jeśli się coś zmieni to niewielkie ruchy będą. Każdy trzyma jak słyszę nawet 2- i 3-krotnie przepierzane kury aby tylko jeszcze cos przed świętami wyciągnąć, niektórym pewnie już nie starczy pieniędzy aby wstawić następne. Co do ruchów cenowych po świętach to nie jestem przekonany że jajka jakoś bardzo zdrożeją, kurników nowych jest dużo, kury słyszałem że też sporo wstawiają także taka sytuacja może się jeszcze do końca roku spokojnie utrzymać. Może to i lepiej będzie jak jajo zdrożeje bo jak to na tym rynku bywa - jak jajo drożeje robi się duży ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno przewidzieć jakie będą ceny i ilu nas producentów jaj przetrzyma ten najdłuższy kryzys w historii naszego drobiarstwa, uważam że dalsza produkcja w większości zależy od kondycji wytwórni pasz, jeśli one zaprzestaną kredytować hodowców możemy się spodziewać tego najgorszego…. przedwczesne wycinanie młodych stad

(każda kura nioska produkująca jaja konsumpcyjne dała minimum 15zł – 20zł straty od marca 2010 do dnia dzisiejszego.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do klatek, jaką mamy gwarancje że za kilka lat nie będzie kolejnej wymiany klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacper ma racje co do zmian przepisow , to totalna paranoja i brak jakiegokolwiek sensu inwestycji

Ale najgorsza jest cena paszy , to ona jest zabojcza

A co do cen to mam nadzieje ze pierwsi padna ci , co dolaczyli jak cena bila 30gr , bo ktos musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to zarabiamy tylko na pasze,a co z innymi wydatkami.

A do świąt słysze o kolejnych podwyżkach pasz.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo pasz, to jak komponenty poszły do góry to jeszce w tym samym tygodniu podwyżki paszy były. Teraz lekko spadły ,ale obniżki nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...