Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:39 Wto 20 Kwi 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 2601, 2602, 2603  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agroleń

PostWysłany: 10:00 Czw 1 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisklak był z wytwórni pasz
Wytwórnia kupiła go od weterynarii a weterynarz posiada pisklaka z pieniędzy zarobionych na leczenie "chorego" stada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agroleń

PostWysłany: 09:57 Czw 1 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz86 napisał:
Kurczakos napisał:
Pasza jeszcze droższa? Surprised bez jaj!
Sprzedałem dwa tygodnie temu po 3,5 i pokryło mi tylko koszt pisklaka i paszy. Wyniki beznadziejne. Brojlery prawie cały czas leczone, zużycie 1,68, waga na 44 dzień 2,54, śmiertelność prawie 10 %. Czy u Was tez tak jest? W okolicy każdy narzeka i kury prawie u każdego stoją dłużej, tj. 44-48 doba. A zazwyczaj malo kto oddawał po 44 doba, bo kura juz prawie 3 kg miala.
Po świętach znów wstawiam, ale jeśli tak samo wyjdzie to będę robić przerwę. Pozdrawiam

A skąd pisklak był? Bo u mnie też cienko...

Pisklak był z wytwórni pasz.
Powrót do góry
Mateusz86

PostWysłany: 09:33 Czw 1 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczakos napisał:
Sprzedałem dwa tygodnie temu po 3,5 i pokryło mi tylko koszt pisklaka i paszy. Wyniki beznadziejne. Brojlery prawie cały czas leczone, zużycie 1,68, waga na 44 dzień 2,54, śmiertelność prawie 10 %. Czy u Was tez tak jest? W okolicy każdy narzeka i kury prawie u każdego stoją dłużej, tj. 44-48 doba. A zazwyczaj malo kto oddawał po 44 doba, bo kura juz prawie 3 kg miala.
Po świętach znów wstawiam, ale jeśli tak samo wyjdzie to będę robić przerwę. Pozdrawiam

A skąd pisklak był? Bo u mnie też cienko...
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 09:21 Czw 1 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczakos napisał:

Czyli paszarnia, zarobiła, weterynaria zarobiła, wylęgarnia też ... A hodowca ? A kogo obchodzi zysk hodowcy Evil or Very Mad Też w mojej okolicy narzekają na paszę i pisklaka i robią niskie wagi , a co to będzie jak będą upały? Waga 2.3 kg na 44 dobę
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 09:02 Czw 1 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 07:16 Czw 1 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Co prawda pozbyłem się niedawno dorosłych ptaków, a teraz spędzam czas w gorącym klimacie, na urlopie, ale obserwuję sytuację w kraju i na giełdach surowców. Mam dla Was/nas wszystkich złą wiadomość. Dziś ostatniego dnia kwartału, nastąpił gwałtowny zwrot na rynku surowców rolnych i tak: po spadkach i późniejszej konsolidacji, dziś cena śruty sojowej podskoczyła o 6,3% co wróży tym co analitycy XTB pisali 2 dni temu, zacytuję:

Ogromny spadek zapasów w Stanach Zjednoczonych związany ze wzrostem zapotrzebowania lokalnie oraz wzrostu importu z Chin
Dalszy wzrost importu z Chin może doprowadzić do totalnej destrukcji zapasów w Stanach Zjednoczonych, które obecnie znajdują się na ekstremalnych minimach
Zapasy końcowe w USA pozostają na ekstremalnie niskim poziomie, z kolei zapasy do konsumpcji znajdują się już w okolicach zaledwie 5%!

Co to dla nas oznacza????

"Jak widać prognozy Bloomberga wskazują na dalsze spadki wskaźników zapasów do konsumpcji na całym świecie w przypadku kukurydzy oraz soi. Oznacza to, że supercykl na tych surowcach mógł się jeszcze nie skończyć."

Czyli jedziemy z cenami surowców na północ i należy zapiąć ponownie pasy. Kto zrobił kontrakty na 3 miesiące, jak ja, to coś może zyskać, natomiast żałuję, że w piątek przed wylotem, nie zdecydowałem się na kontrakty od lipca w górę, bo chyba można by na tym sporo zyskać.
Zobaczymy co pokaże rzeczywistość w kolejnych miesiącach, ale wygląda to nieciekawie i można spodziewać się wzrostów cen pasz i to całkiem sporych.

W każdym razie od jutra uzasadniona kolejna podwyżka pasz o minimum 100 zł z powodu wzrostu dzisiaj: kukurydzy o +4,68%, pszenicy 2,95%, oleju sojowego +4,91% oraz śruty sojowej +6,28%

Pozdrawiam

Po ile zrobiłeś kontrakt na śrutę?
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 06:26 Czw 1 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Co prawda pozbyłem się niedawno dorosłych ptaków, a teraz spędzam czas w gorącym klimacie, na urlopie, ale obserwuję sytuację w kraju i na giełdach surowców. Mam dla Was/nas wszystkich złą wiadomość. Dziś ostatniego dnia kwartału, nastąpił gwałtowny zwrot na rynku surowców rolnych i tak: po spadkach i późniejszej konsolidacji, dziś cena śruty sojowej podskoczyła o 6,3% co wróży tym co analitycy XTB pisali 2 dni temu, zacytuję:

Ogromny spadek zapasów w Stanach Zjednoczonych związany ze wzrostem zapotrzebowania lokalnie oraz wzrostu importu z Chin
Dalszy wzrost importu z Chin może doprowadzić do totalnej destrukcji zapasów w Stanach Zjednoczonych, które obecnie znajdują się na ekstremalnych minimach
Zapasy końcowe w USA pozostają na ekstremalnie niskim poziomie, z kolei zapasy do konsumpcji znajdują się już w okolicach zaledwie 5%!

"Jak widać prognozy Bloomberga wskazują na dalsze spadki wskaźników zapasów do konsumpcji na całym świecie w przypadku kukurydzy oraz soi. Oznacza to, że supercykl na tych surowcach mógł się jeszcze nie skończyć."

Czyli jedziemy z cenami surowców na północ i należy zapiąć ponownie pasy. Kto zrobił kontrakty na 3 miesiące, jak ja, to coś może zyskać, natomiast żałuję, że w piątek przed wylotem, nie zdecydowałem się na kontrakty od lipca w górę, bo chyba można by na tym sporo zyskać.
Zobaczymy co pokaże rzeczywistość w kolejnych miesiącach, ale wygląda to nieciekawie i można spodziewać się wzrostów cen pasz i to całkiem sporych.

W każdym razie od jutra uzasadniona kolejna podwyżka pasz o minimum 100 zł z powodu wzrostu dzisiaj: kukurydzy o +4,68%, pszenicy 2,95%, oleju sojowego +4,91% oraz śruty sojowej +6,28%

Pozdrawiam

Gratuluję gorącego klimatu 36 stopni na plaży ze słomy i baru przy paszociągu.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 22:53 Sro 31 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 21:37 Sro 31 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił w telewizyjnym orędziu do narodu wprowadzenie lockdownu na terenie całego kraju. Nowe obostrzenia sanitarne będą obowiązywały od 3 kwietnia do 2 maja.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:34 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/77-ognisk-grypy-ptakow-w-tym-roku,197211.html
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 17:46 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzono kolejne dwa ogniska ptasiej grypy! Jak poinformował nas Referat Zarządzania Kryzysowego to fermy drobiu w gminie Bieżuń, w miejscowościach: Sadłowo i Zgliczyn-Pobodzy. Łącznie hodowanych jest w nich około 90 tysięcy ptaków. Evil or Very Mad ile tam tych bud stoi to ja pier....
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 13:48 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Weteran napisał:
Jak w kwietniu nie będzie tąpnięcia ceny i sytuacja z Żurominem się utrzyma to myślę że w maju możemy zbliżyć się do 5zł...

Odwrotnie uważam. W kwietniu cena podskoczy na 4,50 plus a jak odblokują strefy w Żurominie czyli urzędowe 21 dni? To wszystko wypłynie na początku maja i będzie takie tapniecie że nawet Medoxa kula się obudzi i zacznie dobrze wróżyć.

Nie ważne, w ch.. Szkoda tych ludzi!!!!!!

Panie Teściu , taki Żuromin w eksporcie to taki kajak ustawiony w poprzek
Powrót do góry
Tevek

PostWysłany: 11:55 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w strefie bez zgody powiatowego nie ma możliwości wstawienia (10 km). W przypadku Żuromina i sytuacji na Wielkopolsce słyszę, że powiatowi nie dają zielonego światła aż wygaśnie strefa. Strefa trwa 30 dni i jeśli w jej obrębie pojawi się nowe ognisko to licznik się zeruje i znów 30 dni. Choć przy naciskach politycznych może się to zmienić bo 3 ognisko łapie duże fermy Ced.... w strefę zagrożoną.
U mnie powiatowy wstępnie wyraził zgodę na wstawienia po kontrolach bioasekuracji na fermach, ale trwało to dość długo.

Temat przerabiałem w tym roku, niestety byłem w strefie zapowietrzonej i jazdy po 21 dniach kiedy strefa przechodzi z zapowietrzonej w zagrożoną, ale ciągle ją nazywają zapowietrzoną i trudności w sprzedaży bardzo duże. Nie polecam nikomu. Najgorzej oczywiście mają Ci ze strefy zapowietrzonej z dużą kurą. Sprzedaż na przetwórstwo a i tak nie ma komu zabrać i za bezcen (propozycje cenowe jakie padły zaczynały się od 0,50gr/kg żywca).
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 11:20 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po drugie jak sytuacja ze wstawieniami w strefach?
Powrót do góry
Weteran

PostWysłany: 10:46 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja o której mówisz miała by miejsce gdyby sytuacja się tam uspokoiła, a jak narazie nic na to nie wskazuje, bo pojawiają się kolejne ogniska.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 10:37 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weteran napisał:
Jak w kwietniu nie będzie tąpnięcia ceny i sytuacja z Żurominem się utrzyma to myślę że w maju możemy zbliżyć się do 5zł...

Odwrotnie uważam. W kwietniu cena podskoczy na 4,50 plus a jak odblokują strefy w Żurominie czyli urzędowe 21 dni? To wszystko wypłynie na początku maja i będzie takie tapniecie że nawet Medoxa kula się obudzi i zacznie dobrze wróżyć.

Nie ważne, w ch.. Szkoda tych ludzi!!!!!!
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 08:25 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=QJ3kXRJzrUs

bardzo dobry komentarz
Powrót do góry
Weteran

PostWysłany: 08:14 Wto 30 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
wojtek63

PostWysłany: 23:20 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ptasia grypa szaleje w powiecie żuromińskim. Wykryto trzecie ognisko wirusa. Tym razem w Wilewie.

Zarażone są indyki w trzech fermach. Łącznie 35 tysięcy ptaków. Ponadto wysoka śmiertelność drobiu wystąpiła na dwóch kolejnych fermach. Dziś (poniedziałek 29 marca) wysłano z nich próbki do laboratorium w Puławach.
Przypomnijmy, na początku zeszłego tygodnia odnotowano przypadek ptasiej grypy na fermie w Chromakowie, natomiast w niedzielę potwierdzono przypadek choroby w Swojęcinie.
Niestety, bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się nowe ogniska ptasiej grypy.

Dziś (29 marca) w starostwie zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Wyznaczone zostały nowe granice obszarów zapowietrzonych i zagrożonych.

Na drogach pojawią się maty dezynfekcyjne, mówi kierownik referatu zarządzania kryzysowego starostwa w Żurominie Jarosław Gałka.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 23:01 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradytor napisał:
Demiurg napisał:
Tradytor napisał:
Wykryto już trzecie ognisko w gminie Bieżuń tym razem na indyku . Współczuję tym hodowcą . Z tą zagazowana padliną jechali pod eskortą policji aż za Bydgoszcz , to też może być przyczyna kolejnych ognisk

Tam były podobno lepsze jaja. Nie chce tu opisywać.

Też słyszałem co tam się wyprawia . Jestem z okolic szkoda pisać ...

Ktoś szasta rządowymi pieniędzmi , sprzedając mega drogie usługi ,pseudochemię w hektolitrach .
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 20:36 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że tvn by sie tym żurominem zainteresował
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:55 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Tradytor napisał:
Wykryto już trzecie ognisko w gminie Bieżuń tym razem na indyku . Współczuję tym hodowcą . Z tą zagazowana padliną jechali pod eskortą policji aż za Bydgoszcz , to też może być przyczyna kolejnych ognisk

Za jakiś czas wam opiszę sytuację z ptasią grypą ale za jakiś czas bo sam w tym bagnie się znalazłem i podam konkretne żeczy podparte dowodami bo narazie to jest cyrk na kółkach i nie chce się narazić po ukazaniu konkretnych sytuacji
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 19:50 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Tradytor napisał:

Też słyszałem co tam się wyprawia . Jestem z okolic szkoda pisać ...
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:48 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradytor napisał:

Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 19:45 Pon 29 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 2601, 2602, 2603  Następny
Strona 10 z 2603

Skocz do: