Skocz do zawartości
arturkj

Facelia błękitna

Rekomendowane odpowiedzi

Posiałem facelia błękitną w tym roku jako poplon i mam pare problemów. W tej chwili pole zaczyna zarastać chwastami. Więc szukam środka do ochrony faceli i na zniszczenie chwastów.

 

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur z opryskaniem facelii jest problem nigdzie niema informacji o środkach dostępnych po wschodach. Ja mam facelię na nasiona przed siewem pryskałem AFALONEM DYSPERYJNYM ale i tak niepodziałał na rdest plamisty i miałem ten sam problem odważyłem się i zaryzykowałem opryskałem facelię GOLTIXEM 700 EC facelia troszkę się przypaliła ale żyje a chwast schnie a więc jest OK. można śmiało pryskaź dawka 2l/ha.Już jest 10 dni po zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur z opryskaniem facelii jest problem nigdzie niema informacji o środkach dostępnych po wschodach. Ja mam facelię na nasiona przed siewem pryskałem AFALONEM DYSPERYJNYM ale i tak niepodziałał na rdest

 

Osobiście nie miałem problemów z rdestami ale stosuję dodatkowo trifluraninę przed siewem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugi rok zastosuję Panidę 330 EC i gwarantuję, że będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Znalazłem informacje o GOLTIX 700 SC anie GOLTIX 700 EC jak *wjacek* napisał, więc chciałem się upwenić czy to jest pomyłka w piśmie albo niemogłem znaleść etykietki na ten środek. Firma BAYER produkje ten środek ale na stronie www.bayercropscience.pl nie znalazłem żadnych informacji dopiero na http://www.bip.minrol.gov.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...