Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:52 Nie 12 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 2391, 2392, 2393  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 20:36 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale po co wy tu ciągle jedno i to samo lepiej tu już nie zaglądać częściej jak raz w tyg . Dlatego dużo osób wogole tu nie patrzy żyje swoim życiem nie tylko czytaniem czyjegoś widzimisie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaszubek

PostWysłany: 19:32 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach praktycznie już nie ma Umów ponieważ zostały Aneksami zerwane. Z tego co wiem obowiązują widełki 2,80 do 3,55 albo typowo wolny rynek.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:04 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czego wy tu gratulujecie? Do mnie tez znajomi dzwonili jak filet kosztował 26 zł ze teraz to się obłowiłem bo pewnie Żywiec bardzo drogi 😂😂😂😂😂 akurat nie miałem A jak miałem to zleciało za 5 dni na 2 złote.
Cena podskoczyła gdzieniegdzie a tu gratulacje idą propaganda jak na wiecach wyborczych 😂😂😂 5% wolnego rynku może dostanie jakieś normalniejsze pieniądze na jednym rzucie i tyle tego widzieli. Minrol i umowy trzymają wszystko za pysk.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 19:00 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox
Porozmawiamy po wakacjach !
Osobiście jestem przygotowany na każdy scenariusz nawet na ten że za tydzień będzie 3,80 zł 😃 Chłodnie świeżego całkowicie nie zastąpią i wszystko jest możliwe. Zamówienia piskląt na początek sierpnia wcale nie są rekordowe,a jak jeszcze przygrzeje to kurczaki nie zdążą dobrze urosnąć i będą sprzedane. Trzeba wierzyć że będzie dobrze przynajmniej latem !
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 18:40 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Gratulacje kaszubek jak zasiedlałeś na początku maja to jesteś skazany na dobrą cenę.Możesz ten termin powtórzyć ale nie jest on już stuprocentowy.Może nie być między cztery a pięć jak nam tu sufluje nasz przyjaciel medox ale czuję że będzie cię satysfakcjonować banalne 3.8.Zarobią tylko odważni i mężni, zahartowani w bojach prawdziwi hodowcy.Piskląt powinno brakować bo stada nieśne zostały przetrzebione.To też nam pomoże jak hodowcy ustawią się w kolejkę do zasiedlenia.Warunkiem koniecznym do sukcesu jest posiadanie towaru do handlu. Kto nie ma ten na pewno nie zarobi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:04 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing wstawiaj kaszubek na sierpień koniecznie. Tak wyceluj w sam środek lata, taki przełom lipca i sierpnia będzie idealny. Przecie tam zawsze byla cena, musi, że teraz też będzie. Co to jest 100tys ton szacowanych zapasów mrożonki, przecie to akurat te parę grilli w te 2-3 tyg mniejszej ilosci żywca po 20czerwca i zjedzą to na bank Laughing A jak zjedzą to w sierpniu 4 to nie wiem, bardziej pińć, jak braknie Laughing Laughing Hahaha , nie mogę, jesteście absolutnie jedyni, wyjątkowi i niepowtarzalni Laughing Laughing
Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 16:19 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

centrum kraju 3,60 bez problemu na dziś. Oczywiście wolny rynek, który 8 tygodni temu płacił 2,00 i mniej
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 16:11 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agroleń
Nie nabijam się z nikogo 😃 Mam świadomość bardzo trudnej sytuacji szczególnie tych co bezmyślnie budowali kolejne hale i tworzyli ogromną nadprodukcję. Tylko bardzo mocni finansowo wytrzymają najbliższe 2-3 lata i mam na myśli szczególnie duże firmy jak Cedrob, Animex itp które mogą hodować bez zysku ponieważ zarobią na przetwórstwie. Kiedyś my byliśmy zmorą Europy Zachodniej a teraz wydyma nas Ukraina która już kiedyś była spichlerzem Europy. Będzie ciężko bo nikt nigdy nie mówił i gwarantował że hodowla to świetny biznes na lata.
A co do cen w wakacje może odrobinę przesadziłem ale wierzę że będzie dobrze. W samym czerwcu powinno z chłodni zejść sporo towaru bo żywca jest jak na lekarstwo. Do tego jakiś kontrakt na eksport i może się okazać że brakuję kurczaka.... Mimo wszystko mam wrażenie że nie ma tyle wstawien i nie będzie jak w ubiegłym roku chociażby dlatego że brakuje jajek i ta letnia pogoda. Ma być gorąco i parno co zapewne odrobinę przetrzebi stada nie tylko w Polsce. I oczywiście mam nadzieję że Koronawirus się zbytnio nie rozwinie .😃
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 15:08 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszubek napisał:
A ja se sprzdom w przyszłym tygodniu po 3,80 a później w sierpniu po 4 zł i będę się śmiał z Koronawirusa....😃

Nabijasz się ze zwykłych ludzi . Świecisz jeszcze jakimiś cenami z kosmosu wiedząc że najlepiej nie hodować do konca tego roku. Pamiętaj ,ze ciężko pracują a zarabiają z roku na rok mniej .
Powrót do góry
PadCooling

PostWysłany: 14:31 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha i jeszcze jedna rzecz i mnie nie ma. W związku z tym że cena podana na Allegro nijak miała się do rzeczywistości chciałem podać potencjalne ceny. I tak dla przykładu przy skompletowaniu całego zamówienia :
-Panel 0,64x0,90x0,15m + ramka montażowa - 300zł netto za sztukę na wlot do 3500m3/h
-Panel 0,64x0,65x0,15m + ramka montażowa - 250zł netto za sztukę na wlot do 2500m3/h
Oraz dostępne od ręki w promocji.
-Panel 0,64x2,35x0,15m - 635zł netto za sztukę
Szczegóły jak zwykle w aukcji, pozdrawiam.
https://allegro.pl/oferta/system-schladzania-ewaporacyjnego-pad-cooling-7438082322
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kaszubek

PostWysłany: 07:16 Czw 11 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja se sprzdom w przyszłym tygodniu po 3,80 a później w sierpniu po 4 zł i będę się śmiał z Koronawirusa....😃
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 18:29 Sro 10 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie dziś wrzuciłem z austria tam wszystko normalnie działa restauracje północne Włochy to samo ubojnie sprzedają tuszke p 5 a mówią że po 4,3 nie ma kto dac
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 17:57 Sro 10 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy tej cenie Euro to powinno być 3,6 bez gadania.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:41 Sro 10 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecie mówiłem 10razy, że braki druga połowa czerwca, najwieksze po 20czerwca przez 2-3tyg. I że tylko wtedy może ruszyć coś cena, tylko w zależności od tego co zrobią i kiedy z mrożonką.
A potem środek lata, tak po 20lipca i do 20sierpnia hiper mega wysyp żywca, bo wychodzić będzie to wszystko co stanęło i się opóźniło i czego teraz nie ma.A że utrzymuje się i nie spada poniżej 3, to już telefony na wylęgarniach gorące, zeby dać wieńcy pisklaka, bo przecie to oznacza, że latem będzie po ćtyry Laughing
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 15:53 Sro 10 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakie ubojnie ci chodzi? Te ,które płacą 3,3 są nawet na cenach rolniczych?
Czy te co płaciły po 1,5?
Mi się wydaje, że znasz jedne i drugie, albo jesteś jedną z nich.
Powrót do góry
Thatcher

PostWysłany: 15:46 Sro 10 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Które to ubojnie? Chętnie się dowiem i przekaże dalej.
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 15:41 Sro 10 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te ubojnie ,które płaciły po świętach 2zł i wyżej to spoko, ale te które 1,5 to teraz też powinny płacić 50gr więcej. Mam nadzieję, że hodowcy pamiętają które
to ubojnie. Wiem,że 2zł to porażka ale było jak było,ale 1,50 to było przegięcie.
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 15:35 Sro 10 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale cisza na forum. Wszyscy szukają kurczaka?
Na piątek 3,3 spokojnie, ale jest i 3,45. Centrum.
A jak gdzie indziej???????
Nie ma tuszki poniżej 5zł
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:49 Wto 9 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszubek, w październiku to będzie cała zgraja z lata plus jak zawsze ci co wkładają po 20 sierpnia, wg filozofii, że grzać na wsadzie nie trzeba i wentylować na wyjściu, koszty niższe, ryzyko mniejsze, super wyposażona buda niepotrzebna, a nuż się uda. Czyli jak zawsze
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 17:18 Wto 9 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena na pewno w tym roku nie będzie stała w miejscu jak rok wcześniej 3,3 cały rok było praktycznie. Będzie i wysoka ale tylko chwilowo i niska - większość czasu. Teraz tylko modlitwa aby tego fileta wypchać z mrożni. Bo jak ktoś myśli, że tam są same nogi to chyba nie wie w czym rzecz. Tam jest może fileta który miał iść do EU ale oczywiście został w kraju i teraz straszy wszystkich w branży ze latem wyjdzie taniej niż 8 PLN i położy to co idzie w produkcji na bieżąco.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 17:05 Wto 9 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox
Co tak się martwisz na zapas ?! Od 20-go mają są duże wstawienia i tak będzie przez całe lato także kurczaka nie zabraknie. Poza tym nikt nie wie co będzie się działo i trzeba wziąć pod uwagę że ten rok jest zupełnie inny. Nie zdziwię się jak w październiku będzie 4 zł a teraz pozostaje mieć nadzieję że w czerwcu opróżnią część chłodni bo świeżego kurczaka w tym miesiącu jest bardzo mało i cena będzie pomału rosła 😃
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:40 Wto 9 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak nieśmiało zapytam, jak już cała Polska odczekała, przeczekała, zaczekała i ustawiła się tak, żeby mieć żywiec na środek lata, czyli tak między 15lipca a maks 20sierpnia, to kto będzie miał żywiec np na pierwsze trzy tygodnie września Laughing Bo na koniec września i pazdziernik znowu będzie mieć ta sama fala co będzie mieć latem. Ale kto będzie miał np na początek września? Czyli co, zaskoczonko? Środek lata 1.5 a wrzesień 3.5? Nie, też nie, lato 1.5 a wrzesień 2.5 (więcej nie bedzie we wrześniu, bo będą tam sprzedawać towar pomrożony w lato stojący na naczepach z agregatami bo w mroźniach to już nie będzie miejsca, bo nadal są zapchane po sufit)
Jedyna opcja to 50% jajek wyjąć z aparatów i dać na proszek.Najlepiej do końca roku. A jeszcze lepiej wyjechać na jakąś tanią wyspę, a budy wydzierżawić jakiemuś glupiemu
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:42 Wto 9 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie denerwować się.Nie brzęczeć jak stado much.Pieniądze będą z Unii i z tarczy 5,0 dla Cedrobu .I my drobiarze to popieramy.Przecież skupował po 1,5 i musiał pomrozić.Wiecie jakie to koszta?Niewdzięcznicy!!!
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 10:31 Wto 9 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox były wysyłane. To nic nie da. Żywnośc ma być tania. Naród głodny to zły.
Oni dobrze o wszystkim wiedzą. To jest taka strategia. Jak chcą zniszczyć to zniszczą wcześniej lub póżniej. Tak jak z kopalniami. Sprowadzili węgiel statkami, pozamykali kopalnie. Kasa będzie? Będzie. 99% górników przechodzi chorobę bezobiawowo. Są chorzy naprawdę? Kto to wie.W Łodzi wirus był nie potrzebny to
go nie ma
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:24 Wto 9 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ale jak ktoś tu napisał, z tarczy firmy przytuliły konkret kasę, a hodowca, który sprzedał cały rzut po 1.5-1.7 czyli 50% poniżej kosztu wytworzenia! wisi na jednej ręce, trzyma się brzytwy i zaraz utonie, ale kogo by to obchodzilo
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 2391, 2392, 2393  Następny
Strona 13 z 2393

Skocz do: