Skocz do zawartości
martinus

Przyrosty trzody?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie dzienne przyrosty można osiągnąć z pasz produkowanych w gospodarstwie tj.śruta z pszenżyta, pszenicy i owsa+ superkoncentraty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie mogę uzyskać przyrost dzienny jeśli produkuje pasze we własnym gospodarstwie tj pszenica+mieszanka zbożoba(jęczmień+owies)+protamino premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spójrz 2 posty niżej to napisałem że w ciągu całego cyklu to średnia wychodzi jaies 0,8kg dziennie dokładnie przy tej paszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

0.8kg srednia tuczu czy od urodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia tuczu... Heheh a widziałeś kiedyś żeby prosiaki przy maciorze tak wszybko rosły??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie czy dobrze robię? Jade na samym jęczmieniu + koncentrat Sano forte w ilości na 100kg jęczmienia 8kg koncentrat. Dodam, że nie zwiększam narazie udziału koncentratu gdyż waga prosiąt jest w granicach ok 15 - 30kg.

Jeżeli źle postępuje prosze o porady!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Panowie czy dobrze robię? Jade na samym jęczmieniu + koncentrat Sano forte w ilości na 100kg jęczmienia 8kg koncentrat. Dodam, że nie zwiększam narazie udziału koncentratu gdyż waga prosiąt jest w granicach ok 15 - 30kg.

Jeżeli źle postępuje prosze o porady!

 

pozdrawiam

 

Twoje postępowanie nie jest do końca słuszne. Po pierwsze 8% SANO FORTE dla sztuk owadze 15-30 kg stanowczo za mało. Jeśli chodzi o jęczmień to jest to bardzo dobry komponent, ale warto pokusić się o dodatek pszenicy. Sam jęczmień polecam tylko dla prosiąt w okresioe odsdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosiaki w tym przedziale wagowym powinny dostać 15% koncentratu... Później można zmiejszyć tą dawke do 12 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No prosiaki w tym przedziale wagowym powinny dostać 15% koncentratu... Później można zmiejszyć tą dawke do 12 %

 

Jeśli jesteś pewien swojego materiału to do 30 kg. pociągnij na 20% piggi z zakwaszaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No prosiaki w tym przedziale wagowym powinny dostać 15% koncentratu... Później można zmiejszyć tą dawke do 12 %

 

Jeśli jesteś pewien swojego materiału to do 30 kg. pociągnij na 20% piggi z zakwaszaczem.

lub daj prmium forte 17.5 %+ 0.5% sanocid reszta jeczmien lub pszenica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak okreslic przyrosty tuczników jakąś prostą metodą?

Jeden naukowiec z Sano zaproponował ważenie wszystkich tuczników ale to nie wykonalne

Mam 600 tuczników w 5 komorach

Notuje daty wstawień i sprzedazy ale chciałbym wiedzieć jeszcze w trakcie tuczu ile przyrastają i to z dużą dokladnoscią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak okreslic przyrosty tuczników jakąś prostą metodą?

Jeden naukowiec z Sano zaproponował ważenie wszystkich tuczników ale to nie wykonalne

Mam 600 tuczników w 5 komorach

Notuje daty wstawień i sprzedazy ale chciałbym wiedzieć jeszcze w trakcie tuczu ile przyrastają i to z dużą dokladnoscią[/quot

 

Czyli w jednej komorze masz po 120 sztuk. Wybierz z nich 10 sztuk ale nie największych i nie najmniejszych i waż je co 10 dni i będziesz wiedział ile ci przyrastają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu co 10 dni, nie mozna rzadziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ważyć rzadziej np jak wstawiasz i jak odstawiasz. Jak wolisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Możesz ważyć rzadziej np jak wstawiasz i jak odstawiasz. Jak wolisz

Dzięki Walduś

Jeszcze jedno pytanko

Jaka jest dokładność wyliczenia przyrostów takiego ważenia w odniesieniu do całej komory?

Nie wiesz czy ktoś to dokładnie sprawdzał?

Męczy mnie ten problem bo chce udowodnić paszarni że robi mnie w ....../ no wiesz w co/ a pasza jest faktycznie gorszej jakości niż deklaruje przedstawiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyrównane sztuki to będziesz miał zbliżone przyrosty ale jak wiadomo wszystkie na raz nie zejdą a różnica nie będzie zbyt duża w stosunku do pozostałych max 10 kg. Przyrosty są różne i nie da się określić dla wszystkich chyba że będziesz każdego ważył.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczynam przygode ze swinkami i czytalem sporo i zastanawiam sie tylko jak w praktyce wypada pelnoporcjowka: jeczmien-25% pszenica-55

soja-5 mleko w proszku-10 i aminogold-5 - Bialko, Energia i Aminokwasy sie niby zgadzaja - ale to mleko to podobno nie to?

Czy moze zrobic im mieszanke jeczmien, pszenica, soja-tak do 20% a braki uzupelnic jakim premiksem z syntetykiem np dolfos?

a moze firmowa z zalecen np z LBN czy Sano (tudziez innnej firmy) opartą na mieszance uzupelniającej (dodatek ok 25%)

a moze olac normy i walnąc im tylko zboza ??

doradzicie???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z was stosuje zakwaszacz do pasz ???

 

 

powiedz ze Ty nie stosujesz...............................???????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prestarterów i starterów nie wyobrażam sobie nie stosować. Dla tuczników wg mnie zakwaszanie paszy jest ekonomicznie nieuzasadnione. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...