Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Do silnika wchodzi 6 litrów oleju. Do skrzyni nie wiem, bo jeszcze nie wymieniałem. Ale słyszałem, że coś koło 45 litrów. A filtry kupuję u wujka, bo ma swoją stację z gazem i mi sprowadza filtry. Tak jak filtr do hydrauliki kosztuje 280 zł, to ja płacę u niego 150 zł. A do silnika kupuję zamiennik, który kosztuje 18 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów po fachu

Czy moze mi ktos powiedziec na co zwracac uwagę przy zakupie fergusona 3070/3080, co sie czesto psuje ,gdzie najczesciej wystepuja przecieki i jak poznac ze ciągniczek ma ponad 6-7tys mth.Bardzo dziekuje za info w tej sprawie

Mam aktualnie 914, który mozna powiedziec znudził mi się juz, obawiam sie tylko tego ,zebym nie umoczyl z tym FREDEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie ziom umoczył koło talerzowe i wałek ataku 8000tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEZLE 8TYS,

zepsuło sie ze starosci czy z zaniedbania?

ile mogł miec mth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poszukuje opini na temat mf o mocy 200km z roku 90-94 jak sie spisuja awaryjnosc spalanie na co uwazac jesli ktos cos wie to prosze o wypowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIEZLE 8TYS,

zepsuło sie ze starosci czy z zaniedbania?

ile mogł miec mth?

niewiem ile maiał ale juz wystukany był tak to jest z tymi traktorami z rzeszy można tarfić a można sie wkopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie poszukuje opini na temat mf o mocy 200km z roku 90-94 jak sie spisuja awaryjnosc spalanie na co uwazac jesli ktos cos wie to prosze o wypowiedz

 

Z tego co się orientuję to w tych latach nie były prod. 200KM MF. W latach 88-95 model 3690 -190KM a od 1995 model 9240 - 240 KM. Jestem użytkownikiem 3690 mogę podzielić się informacjami na temat tego modelu. gg 8916988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gościu opowiadał, że mu poleciał jakiś wałek w skrzyni w 3690, to w Niemczech zapłacił za niego 1600 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Piasłem ostatnio o cieknącym oleju ze skrzyni MF3060, zalazłem na necie zdjęcie tyłu i zaznaczyłem miejsce w którym cieknie, może komuś to pomoże w zdiagnozowaniu przyczyny. (olej nie cieknie z WOMu, tylko z pod blachy pod nim gdy traktor jest przechylony do tyłu)

 

Zdjęcie:

http://img453.imageshack.us/my.php?image=p40100025gc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to zdjęcie mojej maszyny Fajny mam zaczep od c 360 no nie Rozbierzcie ciągnik w tym miejscu i zobaczycie co jest. Niema innej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz S sorki za wykorzystanie zdjęcie twojwj maszyny

 

Gdyby to był mój ciągnik to już by był rozebrany ( nie wytrzymałbym nie wiedząc co jest przyczyną usterki) ale on należy do mojego wujk a on nie chce ruszać tego dopóki się nie dowie czy jak to rozbierze to np. nie "wylecą" mu jakieś wałki ze skrzyni i nie narobi jeszcze więkrzego marasu.

 

Dzięki za zanteresowanie.

 

PS. Widze że więkrzość sprowadzonych MF nie miało zaczepów (on też na dorobiony od C360. Ma jeszcze dorabiany zaczep rolniczy, bo oryginalnie był podobny bolec jak ten na zdjęciu. Jeszcze ramiona podnośnika ma takie z otworem na końcach ( takie jak w np 360 a nie z zapadkami jak u Ciebie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz S olej już nie ciknie winny okazał się korek który znajdował się pod wspomnianą blachą, także usterka nie groźna.

 

Teraz jest następny problem, traktor kopci z odmy i to bardzo ( jak z rury wydechowej u komarka ), prawdopodobnie silnik jest na wykończeniu

 

Zamieszczam zdjęcie jak pracował z kultywatorem. Na szosowej 1 miał ciężko, musiał jeździć na polowej 4, dodam że była to sucha udeptana przez krowy łąka. Z tym kultywatorem C 360 na szosowej 2 ma co ciągnąć w polu.

 

Zdjęcie 1, widać jaki dymek puszcza:

http://img221.imageshack.us/my.php?image=schowek013zm1.jpg

 

Zdjęcie 2:

http://img205.imageshack.us/my.php?image=schowek020ie.jpg

Zdjęcie 3:

http://img221.imageshack.us/my.php?image=10001307pt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierscienie si kłaniaja a nawet pierscienie + tuleje jesli ma natłuczone mgh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Massey Ferguson 3060 ma 82 KM. A spalanie chyba 8,4 tak było napisane na jakiejś stronie internetowej. W swoim ciągniku nie mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem na tym forum już o tym temacie ale niestety admin go usunął i niewiem dlaczego:(. Mniejsza o to mam problem bo mam ciągnik bez sprężarki i chciałbym ją zamontować. Na allegro widziałem sprężarki do fergusonów z silnikiem 3p i 4p, ale ja mam 6 cylindrowy, 100 konny i niewiem czy będzie pasowała?? Mam też sprężarke od ciężarówki od MANa ale niemam pojęcia jak to wszystko podłączyć, może macie jakieś schematy, plany czy pomysły?? Mam terz końcówke czyli szybkozłączke i butle, co mi jeszcze będzie potrzebne?? Z góry dzięki za zainteresowanie pzdr. Daniel

/edit Najpierw to się naucz pisowni/ortografi, a dopiero później wymagaj wyjaśnień. Nie mam obowiązku Ci odpowiadać na pytanie na początku wypowiedzi. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Zastanawiam sie nad kupnem MF 6160 z ładowaczem czołowym ok 5000 MH rok 96 cena ok 88 tys. zł lub JD 6400 też z ładowaczem ten sam rok 6500 MH cena ok 100 tys.

 

Co byście wybrali na moim miejscu Droższy JD czy tańszy MF

Co jest lepsze MF czy JD, jaki jest komfort w tych dwóch ciągnikach??

 

Chce zmienić ciągnik do ładowacza bo już sie narobiłem moim zasłużónym MTZtem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba te ciagniki to sa w Zbuczynie Stoi jeden koło drugiego Wygladaj OK jak na moje oko, ja chyba bym był skłonny bardziej ku JD. Obydwa były troche podpicowane ( prysniete farba )

Najgorsze jest to ze nie wiadomo co w nich było nie tak po sprowadzeniu, bo nie ma co sie łudzic ze były w stanie idealnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie są to ciągniki ze Zbuczyna Byłes tam w tym Zbuczynie ten MF ma klime bo ja dzwoniłem do gościa i powiedział że nie wie

Ten JD też mi sie podoba no ale MF jest tańszy

A w JD tem pól biegi (ABCD) to wrzuca sie ze sprzęgłem czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem CI ze tak konkretnie to ich nie ogladałem tylko tak przy okazji bo szukałem czego innego. Ale tak jak pisałem sa troche podpicowane zew. Mysle ze w ciagniku tej klasy półbiegi bez sprzegła to normlka ten MF to chyba juz 6 cylindrowy jak dobrze kojarze a JD 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zbuczynie ciągniki są wszystkie odpicowane. Często tam bywam. I raz byłem u gościa przy rozładunku to widziałem jak one wyglądają prosto z samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...