Skocz do zawartości
Gość

Projekty budynków inwentarskich

Rekomendowane odpowiedzi

Budowa chlewni czy innego budynku inwentarskiego jest poważnym przedsięwzięciem. Nie stac nas na złe budowanie. Za te same pieniądze można zbudować dobrze i mozna zbudować źle. Niestety, o żadnym kserowaniu planu sąsiada nie ma mowy, nie tylko dlatego, że to bez sensu, bo na ksero pozwolenia na budowę się nie dostanie (dziś samowola i jej legalizacja to raczej droga impreza), a i nie życzę również nikomu sprawy w sądzie z projektantem o prawa autorskie. Kolejną sprawą jest wielkośc inwestycji, mam na myśli ilość DJP, czyli dużych jednostek przeliczeniowych obsady gospodarstwa, bo od tego zależy czy inwestycja może oddziaływać na środowisko czy nie. Pociąga to za sobą odpowiedni proces przygotowania inwestycji, odbioru i użytkowania. W tym pomoże dobry projektant.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to trudno w paru zdaniach coś z sensem odpowiedzieć. Jedno jest pewne - porządne fundamenty, jeśli dźwigary o dużej rozpiętości to z słupami żelbetowymi. Na stopach opieramy belki podwalinowe (lub robimy zwykła ławę), murujemy ściany osłonowe i KONIECZNIE robimy wieniec wokół budynku i na wszystkich ścianach wewnętrznych. Inaczej budynek będzie się rozłaził. Jednak dźwigar musi być fachowo zaprojektowany, pamietajmy chociażby o ostatniej zimie.

Co do chowu ściołowy czy bez ściołowy - to widzę, że to zalezy od samych rolników. Weterynarze chwalą sobie chów na rusztach, podobno świnki zdrowo się chowają. Ale jak chów bezściołowy to i zbiorniki szczelne i tu możnaby napisać kolejny poemat.

To tyle w skrócie, to temat rzeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam - na co dzień. I tak się składa, że ostatnio projektuje sie dużo chlewni. A w ogóle zajrzałam tu przypadkiem, bo chcę sprzedać kosiarkę sadowniczą (do ciągnika, 3 letnią, używaną)i nie bardzo wiem gdzie tu dać jakies ogloszenie. Może ktoś mi coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki temat, ale teraz przejrzałem dział ,,Maszyny,, i go juz nie widze.

Lepiej na allegro ją wystaw. Załóż nowy temat w dziale maszyny, ale zobacz czy takiego nie ma, bo moze przeoczyłem i opcja Szukaj mi nie znalazła.

 

Znasz moze jakieś strony z takimi projektami zeby sobie zobaczyć jakie nowości się teraz wprowadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki za podpowiedź. tak zrobię. Znalazłam w dziale maszyny, ale najpierw musze pospisywac dokładne dane tej kosiarki, bo tu widzę, sporo znawców sprzętu, a ja nie bardzo się znam na maszynach...

Projektów nie mam i nie wiem gdzie mogą być w necie. Jesli już to np. same dźwigary czy zbiorniki itp. Po prostu części konstrukcji. Ja raczej projektuję indywidualnie. Co z nowości? Nie wiem, co masz tu na myśli. Moim zdaniem, raczej to jest budownictwo tradycyjne, tyle że porządne. Mnie z nowości podobają się np. duże zbiorniki na gnojowicę, takie np. na 500m3 i więcej. Świetna technologia, wreszcie gnojowica nie płynie wiejskim rowem i zaczyna jakby lepiej pachnieć na wsi. A tak serio, to najbardziej rzuca na kolana wentylacja w chlewniach - pełna automatyka, ciepło, komfortowo. Jesli masz, Duchu, konkretne pytania, to proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich konkretnych pytani, chciałem tylko zobaczyć jak wyglądają jakieś fajne budowlane rozwiązania, i powoli co i jak planować na przyszłość.

 

Jestem zdania że,

co nagle to po diable, plany trzeba robić z dużym wyprzedzeniem Blue_Light_Colorz_PDT_08.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...