Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:03 Pią 29 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 2373, 2374, 2375  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egg2PL

PostWysłany: 10:51 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
egg2PL napisał:
Żeldrob1 napisał:
A z Danielakiem to juz lepiej nikogo nie wkurw....j !!! Przypominam ,że FPMD jest jego " dzieckiem " o czym mi osobiście powiedział!!! Przypominam , że związek , jak to określiłeś p. Danielaka to nic nie znaczący dla branży twór , podobnie zresztą jak wszystkie inne. Nie ma woli hodowców do zrzeszania sie , do przyjęcia konkretnych uregulowań branży i wpłynięcia na rząd celem ich ustawowego usankcjonowania więc jest jak jest i inaczej nie będzie. Poza tym , co wielokrotnie juz podnosiłem p. Danielak dla mnie jest cwaniakiem , który znalazł sobie sposób na życie. Statut gwarantował 2 kadencyjność prezesa wiec jak zaczął się szum , że p. Danielak jest już niezgodnie ze statutem związku kilka kadencji prezesem to...... zmieniono statut . Mozna ? Mozna. Mentalność Polaka-drobiarza , który w 1989 roku wyrwał się spod pręgierza państwowych zakładów drobiarskich jest nakierowana na totalną produkcyjną niezależność i nie trafia do niego , że ludzkie żołądki z gumy nie są , gospodarka ma swoje ograniczenia i wymaga regulacji. NIE !!!! On zawsze ma rację , będzie robił swoje i jak widać po R2 hołubił tzw. wolny rynek cokolwiek by on nie oznaczał.

litości Rolling Eyes skończ już waćpan wstydu oszczędź
Coś się nie zgadza??????????????? Nie podoba się nie czytaj , omijaj, ale jak napiszę kłamstwa to możesz mnie zjechać. Kiedy opisuję fakty to daruj sobie takie komentarze.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes bez komentarza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LOBO

PostWysłany: 10:44 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBO napisał:
lysonzi1 napisał:
Mi powiedzieli, że niby płacą 2,7 ale bardzo potrzebują i dadzą 3 net. Z tym, że tych bardzo potrzebujących już kilka dzwoniło, czyli jakiś tam ruch się robi.
Witam już od pewnego czasu chyba też zauważyliście też jak cena leci na łeb i szyję do dołu to Medox jest najaktywniejszy na tym forum a jak cena winduje do góry to go nie uświadczy ciekawy CZŁONEK z niego
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 10:35 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lysonzi1 napisał:
Mi powiedzieli, że niby płacą 2,7 ale bardzo potrzebują i dadzą 3 net. Z tym, że tych bardzo potrzebujących już kilka dzwoniło, czyli jakiś tam ruch się robi.
Witam już od pewnego czasu chyba też zauważyliście też jak cena leci na łeb i szyję do dołu to Medox jest najaktywniejszy na tym forum a jak cena winduje do góry to go nie uświadczy ciekawy CAŁONEK z niego
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:04 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
R2 spoko , bez napinania się ! Jestem jak najdalej od obrażania . Wspomniałeś - cyt. " Więc będę cisnął cenę jak się da i chcę pozostać na wolnym rynku bo lepiej być głową myszy niż dupą lwa." więc stąd napisałem o Tobie. Pomyśl tylko , że czasami lepiej być tą dupą lwa niż głową myszy , którą w każdej chwili "kot" może wpierd...lić bo ta myszka niestety nie ma czym się bronic.

Dzięki za troskę.
Wiem co grozi myszy.
Wiem też z czym ma do czynienia (słowo zostało usunięte) lwa.
Spoko! Peace Very Happy
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 08:47 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

egg2PL napisał:
Żeldrob1 napisał:
A z Danielakiem to juz lepiej nikogo nie wkurw....j !!! Przypominam ,że FPMD jest jego " dzieckiem " o czym mi osobiście powiedział!!! Przypominam , że związek , jak to określiłeś p. Danielaka to nic nie znaczący dla branży twór , podobnie zresztą jak wszystkie inne. Nie ma woli hodowców do zrzeszania sie , do przyjęcia konkretnych uregulowań branży i wpłynięcia na rząd celem ich ustawowego usankcjonowania więc jest jak jest i inaczej nie będzie. Poza tym , co wielokrotnie juz podnosiłem p. Danielak dla mnie jest cwaniakiem , który znalazł sobie sposób na życie. Statut gwarantował 2 kadencyjność prezesa wiec jak zaczął się szum , że p. Danielak jest już niezgodnie ze statutem związku kilka kadencji prezesem to...... zmieniono statut . Mozna ? Mozna. Mentalność Polaka-drobiarza , który w 1989 roku wyrwał się spod pręgierza państwowych zakładów drobiarskich jest nakierowana na totalną produkcyjną niezależność i nie trafia do niego , że ludzkie żołądki z gumy nie są , gospodarka ma swoje ograniczenia i wymaga regulacji. NIE !!!! On zawsze ma rację , będzie robił swoje i jak widać po R2 hołubił tzw. wolny rynek cokolwiek by on nie oznaczał.

Coś się nie zgadza??????????????? Nie podoba się nie czytaj , omijaj, ale jak napiszę kłamstwa to możesz mnie zjechać. Kiedy opisuję fakty to daruj sobie takie komentarze.
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 08:45 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 spoko , bez napinania się ! Jestem jak najdalej od obrażania . Wspomniałeś - cyt. " Więc będę cisnął cenę jak się da i chcę pozostać na wolnym rynku bo lepiej być głową myszy niż dupą lwa." więc stąd napisałem o Tobie. Pomyśl tylko , że czasami lepiej być tą dupą lwa niż głową myszy , którą w każdej chwili "kot" może wpierd...lić bo ta myszka niestety nie ma czym się bronic.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:17 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są tacy którzy wola zatrzymać się na dzień niz podnieść 10 gr to fakt.
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 08:03 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 07:48 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:28 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:

Masz bardzo nieładną manierę żeldrob. Nie wiem zwracasz się teraz do mnie czy o mnie?
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 07:26 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrożonka wyjechała głównie w 80 % tylko po cenach jak mięso brazylijskie przecież ubojnie o tym mówią te co mrożony a głupie gadanie o pękających chlodniach to sciema a jak coś mają to czekają na cenę 4,5 net zeby coś zarobić bo mrożenie kosztuje a nie teraz . teraz świeży bo każdą hurtownia taki chce i niemcy z francja też u nich były ograniczenia w hodowli południe Europy zaczęło brać.
A komu nie pasuje kupić niech czeka za tydzień pojedzie pod pusty kurnik albo po 4 min do końca maja B.ostre wzrosty
Tuszka wczoraj tylko podnieśli 40 gr dziś kolejne 40 min planują .
Ubojnie się nie liczyły z hodowcami to hodowcy teraz z nimi
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 07:24 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lysonzi1 napisał:
Ja wam mogę powiedzieć jak to na dzień dzisiejszy w centrum wygląda. Ubojnie dzwonią, widać że potrzebują na ten i przyszły tydzień kury. Dzwonią nawet te z którymi dłuższy czas kontaktu nie miałem ale na ten moment nikt z wysoką ceną nie chce się wychylić.

no i w końcu jakaś normalna informacja, ciekawe jeszcze ile faktycznie płacą.
Skończcie z proroczymi snami.
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 07:17 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 07:11 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wam mogę powiedzieć jak to na dzień dzisiejszy w centrum wygląda. Ubojnie dzwonią, widać że potrzebują na ten i przyszły tydzień kury. Dzwonią nawet te z którymi dłuższy czas kontaktu nie miałem ale na ten moment nikt z wysoką ceną nie chce się wychylić.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:04 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
R2 napisał:
Tu i tak jest resztka wolnego rynku więc piszę prawdę wszystkie ubojnie potrzebują świeżego i duże i srednie i małe i wszystkie nie chcą płacić ależywca jest tyle ze podwyzki z dnia na dzień są nieuchronne. Oczywiście za pysk czy też twarz czy co kto tam ma będzie trzymał oszukańczy kontrakt i minrol ale nie odmawiajmy ludziom informacji że rynek może i zapłaci wiecej.
Kuźwa mać co ty pierniczysz? Jakie odmawianie informacji , że rynek może zapłacić więcej? Szaleju sie najadłeś? Czytaj to co inni piszę i chociaż staraj się zrozumieć bo jak dotąd to odnoszę wrażenie , że masz jakąś pomroczność !!! Znany Ci jest proceder sprzedaży odmrażanego ptaka jako świeżego? Może przypomnieć amerykańskie kartony z mrożonymi udami , które po rozmrożeniu były sprzedawane jako świeże? Może przypomnieć taki programik Jaworowicz? Jeżeli ktoś mysli , że w sklepowych ladach znajduje się w 100% świeży ptak to jest naiwny jak dziecko! Mieliśmy, mamy i będziemy mieć w sklepach rozmrażany drób sprzedawany jako świeży!!!!! Dzisiaj mroźnie , jak wspomniałem , pękają w szwach od zamrożonego drobiu i coś z tym trzeba zrobić. Towar kupiony w przedziale cenowym 1,50- 2,50 jest bardzo atrakcyjny cenowo więc będzie rozmrażany i poza przetwórstwem w atrakcyjnej cenie również trafi do sklepowej gabloty jako świeży drób. To niestety będzie skutecznie hamować cenę żywca pomimo iż jego podaż TERAZ będzie mocno ograniczona. Jeszcze raz- małe ubojnie będą musiały zapłacić więcej , ale jak ci z umów zaczną do nich walić drzwiami i oknami ze swoim towarem to z tego WIĘCEJ za chwilę będzie gó...wno.

Tak masz rację
Ale zauważ i zaakceptuj że wczoraj było 20 stopni a dziś przymrozek teraz już temperatura rośnie więc trzeba się dostosować i już.
Chcesz to sprzedaj po 3 złote ja sprzedam po 3.8 ubojnia sobie uśredni dołozy mrożonki i będzie git.

Teraz pilnujmy ceny tylko wolny rynek dzwignie minrol bo pani z minrolu nawet za czekoladki nie podniesie.
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 07:04 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Mrożonka się kończy tak mówią ubojnie bo wszystko jedzie na honkonk i daleki wschód. Dziś 3,6 net że Śląska od rana szuka
Filut chyba u Ciebie w zamrażalniku!!! Po co pisać takie debilizmy? Czy jak to napiszesz , że mroźnie są puste to stanie sie to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki??? Śmieszne!
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 07:01 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
G
Oprócz budowania kurników trzeba zawsze zająć się również budowaniem świadomości i wiedzy. Ale po co to komu jak jest 3.4 -3.8 sam to wiele razy pisałeś. Wtedy ważne jest kolejne miejsce na budę.

.
Budowanie świadomości hm.... mozna próbować , ale wiedzy? Buhahahahaha....... Tylko teraz nie rozumiem w jakim kontekście napisałeś to o cenie 3,4-3,80 i budowaniu kolejnej budy. Tak jakoś mało precyzyjnie i sam juz nie wiem czy jestem ZA , czy PRZECIW ? Very Happy
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 06:55 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Tu i tak jest resztka wolnego rynku więc piszę prawdę wszystkie ubojnie potrzebują świeżego i duże i srednie i małe i wszystkie nie chcą płacić ależywca jest tyle ze podwyzki z dnia na dzień są nieuchronne. Oczywiście za pysk czy też twarz czy co kto tam ma będzie trzymał oszukańczy kontrakt i minrol ale nie odmawiajmy ludziom informacji że rynek może i zapłaci wiecej.
Kuźwa mać co ty pierniczysz? Jakie odmawianie informacji , że rynek może zapłacić więcej? Szaleju sie najadłeś? Czytaj to co inni piszę i chociaż staraj się zrozumieć bo jak dotąd to odnoszę wrażenie , że masz jakąś pomroczność !!! Znany Ci jest proceder sprzedaży odmrażanego ptaka jako świeżego? Może przypomnieć amerykańskie kartony z mrożonymi udami , które po rozmrożeniu były sprzedawane jako świeże? Może przypomnieć taki programik Jaworowicz? Jeżeli ktoś mysli , że w sklepowych ladach znajduje się w 100% świeży ptak to jest naiwny jak dziecko! Mieliśmy, mamy i będziemy mieć w sklepach rozmrażany drób sprzedawany jako świeży!!!!! Dzisiaj mroźnie , jak wspomniałem , pękają w szwach od zamrożonego drobiu i coś z tym trzeba zrobić. Towar kupiony w przedziale cenowym 1,50- 2,50 jest bardzo atrakcyjny cenowo więc będzie rozmrażany i poza przetwórstwem w atrakcyjnej cenie również trafi do sklepowej gabloty jako świeży drób. To niestety będzie skutecznie hamować cenę żywca pomimo iż jego podaż TERAZ będzie mocno ograniczona. Jeszcze raz- małe ubojnie będą musiały zapłacić więcej , ale jak ci z umów zaczną do nich walić drzwiami i oknami ze swoim towarem to z tego WIĘCEJ za chwilę będzie gó...wno.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 06:54 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrożonka się kończy tak mówią ubojnie bo wszystko jedzie na honkonk i daleki wschód. Dziś 3,6 net że Śląska od rana szuka
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:52 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
Tia.... a świstak siedzi i ........ włacz myślenie ,to nie boli!!! No i rozwiń co autor miał na myśli pisząc - " inaczej mieliby tak jak Ty " - czyli JAK???

Myślenie mam włączone cały czas że nie takie jakie uważasz za słuszne cóż toTwój problem musisz to przepracować sam.

Słyszałem o człowieku w tym kraju który uważa że jego myślenie jest najsłuszniejsze......i zrobi wszystko aby to udowodnić.
Ja pilnuję ceny bo mam mocno zredukowane wstawienia i interesuje mnie każdy grosz abym mógł pokryć choć część strat które ostatnio poniosłem.
Więc będę cisnął cenę jak się da i chcę pozostać na wolnym rynku bo lepiej być głową myszy niż dupą lwa.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:45 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby połowa straconych pieniędzy w tym i ostatnich kryzysach poszła na związki no pana Danielaka lub inne lokalne stowarzyszenia branżowe i organizację bylibyśmy w innej sytuacji.
Oprócz budowania kurników trzeba zawsze zająć się również budowaniem świadomości i wiedzy. Ale po co to komu jak jest 3.4 -3.8 sam to wiele razy pisałeś. Wtedy ważne jest kolejne miejsce na budę.

Ceny idą do góry nieuchronnie na szczęście nie wiadomo do jakiego poziomu i na jak długo więc nie jest to informacja o tym aby wstawiać na 100% to jest tylko informacja o tym ze ceny zywca rosną.
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 06:42 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia.... a świstak siedzi i ........ włacz myślenie ,to nie boli!!! No i rozwiń co autor miał na myśli pisząc - " inaczej mieliby tak jak Ty " - czyli JAK???
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:40 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:35 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob nie zakładaj że inni myślą tak jak Ty.
Inaczej mieliby tak jak Ty.
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 06:32 Wto 12 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Idzie do góry
Już wszędzie
R2 przepraszam , a Ty zrobiłeś po ubojniach nocny objazd Polski i wiesz, że wszędzie idzie do góry? Jesteś w malutkim wycinku Polski i nie masz wiedzy o rzeczywistych cenach w poszczególnych regionach naszego kraju , dzieje się bardzo różnie! Ja życzyłbym sobie ceny co najmniej 3,60 , ale...... nie wiem czy prędzej nie zbankrutuję bo wszystkom ku temu zmierza. Mroźnie pękają w szwach , ubojnie będą towar wypychać , rozmrażać i mieszać ze świeżym więc niestety niestety będzie (słowo zostało usunięte). Małe ubojnie bez przetwórstwa, bijące "na dziś" będą trochę na wolnym więcej płacić , ale duzi absolutnie nie. Dopóki nie zluzują mroźni. Tak więc jakieś podwyżki na malutkich ubojniach nie oznaczają zmiany cenowego trendu w całej branży.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 2373, 2374, 2375  Następny
Strona 15 z 2375

Skocz do: