Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tomba najmniej się podoba z tych odmian co zasiałęm

 

Sporo skody robią wrony szukając pędraków wyrywają buraczki u mnie mało ale u ludzi to sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z maszycą ja też walcze co stosujecie bo ja Dimezyl i chyba za słaby może coś układowego jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z maszycą ja też walcze co stosujecie bo ja Dimezyl i chyba za słaby może coś układowego jak myślicie?

ja tylko to stosuje albo danadim, zwieksz dawke o 150-200gr/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powtarzam się ale Nurelka jest dobra jak kończyłem zabieg to na początku już mszyca leżała na zaiemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie powtarzam się ale Nurelka jest dobra jak kończyłem zabieg to na początku już mszyca leżała na zaiemi.

zgadza się a tańszym sposobem jest: danadim+alfazot lub inny perytroid, efekt ten sam[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie moze ktos jakie sa ceny tytanitu bormaxu i tych innych odrzywek ??? bo bede chyba cos takiego stosował tylko nie wiem czy to sie opłaca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie moze ktos jakie sa ceny tytanitu bormaxu i tych innych odrzywek ??? bo bede chyba cos takiego stosował tylko nie wiem czy to sie opłaca ??

Solubor DF za 12kg około 110zł

Insol Cu za 5l około 35zł

Insol 4 za 20l około 110zł

Chelat manganu forte 14% 25kg około 330zł

Asahi 5l około 360zł

 

Czy warto - warto spróbować bor obowiązkowo ja stosuje to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ansu : stosujesz nawożenie organiczne pod buraki?skoro tak to z tymi mikroelementami to lekka przesada.chyba że masz piaszczyste gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakiej cenie te nurelle na hektarek ? A i ytanie mam nawóz borowy jakiś z cukrowni płynny 12%boru i jade nim może w sobote ile kg można do tego mocznika dodać na h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurella 1l ok. 80 PLn a na hektar stosuje sie 0,6 litra, a co do mocznika to max 5-6% roztwór, dobrze jest tez dodac np. siarczan magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prubujecie nawozić buraki RSM i jakie macie efekty ja niedawno rozlewałem efekt pioronujący rosną w oczach stosowałem około 200l / ha tylko nie mam węży do rozlewania jechalem zwyklemi końcówkami do rsm i mawet ich nie popażyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do ansu : stosujesz nawożenie organiczne pod buraki?skoro tak to z tymi mikroelementami to lekka przesada.chyba że masz piaszczyste gleby

Obornik pole widziało może 15 lat temu sieję dużo poplonów praktycznie gdzie i kiedy się da a przed wstąpieniem do UE intensywnie uprawiałem pszenicę ponad 230 N/ha ostatnio mocno wapnowałem to niestety mikroelementy się uwsteczniły.

Rozmawiałem kiedyś z rolnikiem, który nie mógł wyciągnąć ponad 40t/ha okazało się, że ma kwaśne gleby, więc dopakował wapna i osiągną ledwo ponad 30t kicha sucha zgnilizna (zgorzel) liścia sercowego i inne problemy.

Efekty ze stosowania boru na polu bez obornika są wprost zaskakujące (przynajmniej u mnie)

Burak jest szczególnie wrażliwy na niedobór boru, którego objawem jest sucha zgnilizna liścia sercowego. Podczas tej choroby najmłodsze liście najpierw żółkną i brunatnieją, następnie odchylają się ku dołowi i wreszcie skręcają i obumierają. Gdy choroba wystąpi w okresie późniejszym, gdy korzeń buraka jest duży z jego obrzeży zaczynają wyrastać nowe liście. Obumarłe części są otwarte na atak chorób grzybowych i takie buraki szybko gniją

Najlepiej stosować bor od fazy 4 liści do zwierania międzyrzędzi, w sytuacjach, kiedy objawy braku boru są widoczne w okresie późniejszym można łącznie z fungicydami zwalczając np. chwościka burakowego

Niedobory manganu podobnie jak miedzi początkowo występują na młodych liściach. Symptomem niedoboru manganu jest chloroza międzyżyłkowa i plamy nekrotyczne, podczas, gdy żyłki oraz część tkanek wokół nich pozostają zielone, korzenie są krótkie i brunatniejące.

Zawartość manganu przyswajalnego przez rośliny jest uzależniona od odczynu gleby w glebach kwaśnych jest większa niż w glebach o wysokim pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do boru w pełni się zgadzam, zresztą jak ktoś przesadzi z borem to jęczmień jary nie urośnie na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej bardzo dobre pytanie:) u mnie też to jest czasem myśle może że to albo ze śmietki albo moze z pogody bo przedtem było zimno nie ? Ale zobaczymy co inni napiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie występuja zadne przebarwienia na lisciach to mysle ze jest to wina pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest kilka poskrecanych to pogoda a jesli jest duzo to oprysk w słonce był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie o lisciach i wiecie co ja sie zastanawiam czy to nie jest robota jakiegoś drutowca peędraka czy costkiego, ja mam wypady na polu gdzieniegdzie a wy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup nasiona zaprawiane montourem lub gaucho są droższe gdzieś o 100zl jednostka ale jak masz takie problemy często to naprawdę warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym roku zaprawiane cruserem ta sama subsancja co w gaucho ale tańsze nasiona są te co ja kupiłem

 

 

Sąsiad posiał polskie z gaucho i pędraki są a na jesieni pryskał na pędraka i wrony szukają pędraków i wywalają buraki jemu jakieś 30% wypadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...