Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź dokładnie czy w środku nie ma takiej śmiesznej tulejki. Ja miałem coś podobnego łozysko z okrągłym otworem a w nim tulejka na 6-o kant. Więc popatrz dokładnie. I na szybkiego nie poprawiaj fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje instrukcje napraw i katalog częsci prasy do słomy "forschnit" (prasa z lat 70/80)

Jeśli ktoś jest w posiadaniu takiej instrukcji proszę pisać na forum lub na meila: mariano141288@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź dokładnie czy w środku nie ma takiej śmiesznej tulejki. Ja miałem coś podobnego łozysko z okrągłym otworem a w nim tulejka na 6-o kant. Więc popatrz dokładnie. I na szybkiego nie poprawiaj fabryki.

 

Sprawdziłem, niestety nie ma tulejki! Łożysko jest z sześciokątnym otworem. Jeżeli ktoś kupował takie łożyska proszę o informację ile takie cudo kosztowało (jaki rozmiar). Tak, abym mógł psychicznie się przygotować na wydatek

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopasuj łożysko z okrągłym otworem i koniec wydaje mi się że tak i tak się będzie kręciło czy będzie z sześciokoątnym otworem czy z okrągłym. Tylko dobrze dopasuj aby nie było luzu bo wyrobi ten 6-okąt. A jak nie da rady to dorób tulejkę i 6 takich "dinksów" aby wcisnąć w te otwory co zostaną i je przyspawaj. Ale wydaje mi się to niekonieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy prasy niskiego zgniotu potrzebuja mniej mocy i jak sie nimi prAsuje czy jest jakaś różnica widoczna ??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiazki sa jak z "gabki" 2 razy przelozysz z miejsca na miejsce i juz nie wiadomo czy to wiazka czy cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ruskiem T-25 ciągne prase wysokiego stopnia zgniotu-John Deere, parametry podobne jak w polskiej, tylko kostki są szersze i niższe, właśnie dziś rozpierdzielił mi się jeden aparat przy sianie- nożyk z dzwigienką się urwał- mokre było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka prasa do zbioru siana i słomy? Stalo czy zmienno komorowa? Pasowa czy lańcuchowa? bo naprawde niewiele wiem a może wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo napisz do czego chcesz tą prasę i jakie duże snopki ma robić,sprzęt który ma znią pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa kazdego forum zeby było czytelne to najpierw czytaj póżniej pytaj o prasach jaka do czego sie najlepiej nadaje w tym temacie było juz kilka razy. także nie ma sensu powtarzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Claasa Rolanta 46 z owijaniem na 2 sznurki. Jak działa owijanie na sznurek jak się to uruchamia. Ja mam na siatkę a znajomy kupił na sznurek i siatkę i chciał się dowiedziec jak to uruchomić. Może ktoś napisać kilka szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic do sterowania widziałem jak szukałem prasy 46 na dwa sznurki i nie podobało mi się to owijanie bo skomplikowane było

 

 

Niedaleko mnie kupili nówke rolanda z nożami od korbanka podobno 93000 dali ale nie wiem dokładnie tylko czy brutto czy netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz po kiego czorta jest ten przełącznik z boku "auto" z rysunkiem balota owijanego sznurkiem i "manual" z balotem owijanym siatką. Ja jak robię siatke to mam na manual bo inaczej nie mogę włączyć owijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście go na sznurek przestawić u mnie w 44S też jest przełącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie próbowaliśmy gościu wziął siatkę i poleciał w siano. Powinien być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz owijam ponżej 2 owinięć brakuje z 0,8m do pełnych 2 na beli zostaje mi z 1,2m w porównaniu z tym jak robiłem w tamtym roku .

 

Ładowałem bele na obore z sianem i nic się nie działo a sporo były przetaczane i jest spoko myśle że nie będe robił sznurkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie taki wózek do przewożenia balotów na oborze. Sąsiad ma i sam będę coś podobnego robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie da rady wózkiem śmigać bo strop nie jest równy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. moze mi ktos powiedziec czy w prasie rolujacej claas rollant 46 roto cut jest mozliwosc wylaczenia rotora gdy nie jest on potrzeby np do prasowania slomy, chodzi mi o to czy ten rotor musi dzialac caly czas podczas pracy czy jest mozliwosc wylaczenia go tak zeby sloma czy siano prasowane ta prasa nie bylo rozdrabniane?? Jak oceniacie taka prase i jak Wam sie sprawuje ta prasa w pracy?? czy ciagnik o mocy ok 80KM da rade przy prasowaniu sianokiszonki z wlaczonym rotorem lub przy prasowaniu slomy z wylaczonym rotorem (jesli jest taka mozliwosc??)

 

zgory dziekuje za odpowiedz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz rotor to Ci słoma nie pójdzie do komory. Możesz schować noże i to w zupełności wystarcza. Jak by nie ten rotor to ta maszyna jest o 30% mniej wydajna. Ja taką ciągam 914 2200 obrotów i heja. W sianokiszonce jak jest trochę wilgotniejsza i więcej naładuję to go lekko dusi no i jak chwyci więcej trawy to potrafi rotor zadusić ciągnik ale częściej zadziała bezpiecznik.

Noże wyłączasz przez włączenie na odpowiednią pozycję tego pierwszego przełącznika na panelu sterowania (żółta skrzynka) i kilkakrotnym zamknieciu i otwarciu komory. Najlepiej sprawdż czy się cofneły. Jak tak to zamknij dopływ oleju tym zaworem najbliżej tłoka od strony gdzie jest zbiornik do oleju od centralnego smarowania.

Masz do niej jakieś książki (katalog, instrukcję obsługi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...