Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też stosowałem gaucho ale jak można kupić tańsze to biore tańsze na kilkunastu jednostakach zostało mi pare stówek posiałem troche dwuletnich nasin i też poschodziły i nie ustępują wyglądem tym tegorocznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my co roku tak mamy obliczone ze nasiona starczają na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie atkuje

 

wczoraj posiałem sletre , narazie buraki są w miare tzn lepsze jak w tamtym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do połowy czerwca dałem 6kg Soluboru dolistnie do połowy maja cały azot jeszcze oprysk na chwoscika i wykopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie lepiej dać Basfoliar 12 4 6 czy 36 extra na 1 zabieg i który siarczan wybrać siedmiowodny czy jednowodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siarczan Mg jeden czort tylko siedmiowodnego musi być więcej. A jak ten Basfoliar dajesz to lepiej daj mocznika i dodaj coś z PK(z Hydro albo Folicare albo coś innego) tylko nie zapomnij o Borze i Manganie. I nie namieszaj wszystkiego na raz bo Ci " wybuchnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super wiesz co ja chce dać puźniej basfoliar 12 4 6 to jest P i K ale nie wiem już sam bo w tym 36 extra jest moliben i mangan to moze dać 12 4 6 i dodać mangan i moliben jak myślisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedmiowodnego dajesz max 5kg na 100l wody ma 16%Mg, jednowodny ma 26% czy jakoś tak, daje się go 3kg na 100l nigdy go nie stosuje ponieważ źle się rozpuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz że w tym basfoliarze jest dość B i Mn ja daję osobno je. Bor mam z Insolu a Mn z ADOB i daję je pod zapotrzebowanie + MgSo4 +Mocznik+Folicare tylko dzielę to na 2x nie po połowie tylko Mn+N+1/2 folicare a na 2 raz B+N+ reszta folicare.Dlaczego? W zeszłym roku tak namieszałem że jak dałem ciśnienie powyżej 3 atm to zaczynało się krystalizować i zatykać dysze. Najlepiej daj pierwszy raz sam mikroelementy a 2 raz z czymś na chwościka np Alert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki już kupiłem 36extra bor dawałem już 2,5 litra na h w jakimś cukrovicie z cukrowni, a teraz dam basfoliar 36extra 5l + MGso4 (7kg) + tytanit 200g i to na 300 litrowy opryskiwacz myślęza styknie a po cajesz Folicare ? P i K ja daje na poczatku Sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie mikro i makro elemanty to wyciąganie kasy a czy wzrost plonu jest tak oczywisty jak piszą to mam wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz pH w granicach 6-6.5 i obornik był przyorany to można zapomnieć o mikroelementach ewentualnie bor, zwyżka plonu nie będzie duża,wręcz symboliczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto we właściwym sobie czasie i te, których braku możesz się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jest woda deszczółka w granulkach albo w koncentracie, bo mnie te wszystkie ostatnie burze to bokiem omineły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i u mnie są placyki padniętych buraczków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki jak buraki ale na zbożach to u mnie każdą "żyłę" słabszej ziemi widać. A u mnie te place padniętych to chyba są ze 2 i to takie okrągłe jakby jakieś "magiczne"kręgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma placów pewnie za wcześnie posialiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buraki jak buraki ale na zbożach to u mnie każdą "żyłę" słabszej ziemi widać. A u mnie te place padniętych to chyba są ze 2 i to takie okrągłe jakby jakieś "magiczne"kręgi.

 

 

o grzes to jestes pierwszym rolnikiem na swiecie z kręgami buraczanumi

uważaj jak komisja UE sie dowie to dopłate ci zabiorą za złą praktyke rolnicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by mogli to by pewnie wzieli z tego powodu. Jak narazie to koło południa buraczki chodzą spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie narazie rosną, ale już chyba niedługo i będą też w dzień sobie spać, a zboża ozime to co dzień żółciejsze deszczu, deszczu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...