Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

tam wszystkie maszyny sa z Francji, a z tego co wiem to oni za bardzo nie dbaja o sprzet, podobnie jak samochody. Miałem wczesniej samochód z francji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz Francuzi nie dbają wcale. Maszyny z Niemiec już są w lepszym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zlikwidowac luz w przekladni kierowniczej w mf 255? Luz jest tylko z prawej strony, lewa jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że chyba masz luz w klumnie jak tam to musisz chyba wymienić jeden z wałków około 170zł wałek + uszczelniacze i uwaga na części bo są rózne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie odnośnie MF 3060.

Czy olej od hydraukili (w tylnim moście ) i ten w skrzyni biegów to ten sam olej ?

 

Bo zauważyłem że są dwa osobne korki spustowe (w moście i w skrzyni) a tylko jeden wlew oleju.

 

PS Spotkał się ktoś z napełnianiem przednich kół słoną wodą w celu dociążenia przodka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoną wodą ,można napełnić koła wodą w celu dociążenia, ale pierwsze słyszę, żeby woda była słona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedaleko mnie chłop kupił traktor który miał wodę w kołach , tylko szkopuł w tym że obecny wlaściciel dowiedział się o tym gdy woda już zamarzła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napełniałem tył i uciąg dwa razy taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko wiem ze woda w kołach to dodatkowy uciąg ale co z nia pozniej zrobić? jak ja wylać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to jak, wykręcasz wentyl i kierujesz go w kierunku dołu i woda spływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie jest to takie proste chyba że wentyl byłby na zewnątrz koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znaczy się dętkę trzeba wyciągać z koła i wtedy spuszczać.

Innego rozwiązania chyba nie ma, przynajmniej ja o innym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa tez takie "waynalazki" które sie wkreca zamiast wentyla i sie tym wlewa i "wyciaga" wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sa tez takie "waynalazki" które sie wkreca zamiast wentyla i sie tym wlewa i "wyciaga" wode

a może wiesz coś więcej na ten temat albo widziałeś cos takiego bo gdyby istniał sposób bez ściągania opon i wyjmowania dętki to można by łatwo wzmocnic uciąg na żniwa np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO prostu na końcu specjalnego zaworu jest gumowa rurka ,która wchodzi w oprawę wentyla i dochodzi do dna dętki.PO napompowaniu dętki odwraca się koło wentylem do dołu a ciśnienie powietra usuwa wodę na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Czy to możliwe że u Fergussona 3060 ( z przyczepą 4,5t załadowaną na niej 3 tony ) brakuje mocy przy jeździe po szosie ? Tzn. dusi się i nie może wjechać pod dosyć stromą górkę i trzeba używać polowych biegów. Przecież 3 tony na przyczepie to żadne obciążenie, c-330 szarpie takie obciążenie na piątce aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź filtr paliwa to bedzie przyczyna bo powietrza moze byc przytkany ale jakos by szedł niedostaje paliwa i tyle

 

/edit - Wto Sie 1 21:58:47

A może wie ktos ile wejdzie wody w kółko o rozmiarze 18,4/34 tak na oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Zastanawiam się nad zakupem ciągnika MF tak 85 do 110 KM rocznik najlepjej powyżej 1992 roku cena ok 40tyś (lub niżej ) Mam MF 255 z 88r od nowości i jestem zadowolony (fakt olej bierze od nowości!), do tej pory tylko remont silnika nic pozatym spalanie również w normie jak to się ma w przypadku mocniejszych jednostek czy 6 cylindrowe MF palą dużo więcej od porównywalnej mocy 4 cylindrówek??? Proszę o pomoc w wyborze, a może lepszy nowy Pronar lub Belarus???

 

pozdrawiam z góry dziękuję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli bedziesz dbał o takiego 3690 i trzymał go w nalezytym stanie technicznym to zrobi Ci wiele roboty a i komfort wraz z wyposażeniem nie porównywalny z zetorem i ursusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...