Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy uzutkuje ktos fenda z poczatku lat 90 o mocy okoko 170 km prosze o opinie jak to sie spisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do kogoś kto się zna na pnematuce w ciągnikach, mianowicie, w ciągniku Fendt 612 LSA Turbomatic nie ma układu pnematucznego, tz jest spreżarka zbiornik itp, ale nie ma wyprowadzenia na przyczepy, i przy hamulcach nie ma takich jak by tłoczków powietrznych, czy może mi ktoś pomóc i udzielić rad co z tym można zrobić lub dać namiar kogoś kto był by w stanie to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli czytasz top agrar tam ogłasza sie firma która tym sie zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam do was takie pytanie

obecnie do ciągników pakuja wiele elektroniki i chciałbym wiedzieć jak jest jej zywotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat do samochodów pakują wiele elektroniki(o wiele więcej niż do ciągników) a my co -ano jeździmy nie zastanawiając się nad tym-może ujmę to tak -samochodem jeździmy na dalsze odległości i jak się zepsuje to nikt z sąsiadów nie będzie tego widział -no a jak się zrąbie nowy JD,Fendt czy inna Valtra -to oczywiście każdy sąsiad to skomentuje-i tego właśnie się obawiamy ,że będzie nam głupio jak cholera -co do obaw ,że się zrąbie i nie dokończymy prac polowych to nie wierzę -jeżeli ktoś ma jakąś nówkę to ma zapewne i jakiś starszy w odwodzie...jedyne czego trzeba się bać to koszty napraw a tu niestety jesteśmy zdani na łaskę serwisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a co to znaczy cena na zyczenie bo takie coś jest w traktorpoolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu mówisz ile masz a oni cie szukają ciągnik w tym przedziale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakotrpool cena na życzenie to raczej tak jak napisał kserkses.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widze że są tu osoby ktore troche znają sie na Fendtach i to co ważne z praktyki a nie teori jaka wciskają nieświadomym potencjalnym klijentom sprzedający ciągniki i częsci tej marki (tu ukłony w strone Korbanków Konkretnie mnie interesowała by opinia na temat 311 lsaTurbomatik i jaka jest różnica między ciagnikami seri LSA a LS.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się do zmiany oleju w Fendzie 511 którego na jesieni nabylem z francji tylko mam mały klopot jaki olej mógł być zalany. Może ktoś wie jaki olej preferują francuzi w serwisach ewentualnie jaki olej powinienem zalać teraz. Mam w planach wymienić olej w silniku filtr oleju filtr powietrza, filtry paliwowe hydraulikę zostawię chyba w spokoju bo bo można mówić że nie podłańczam żadnych maszyn które korzystały by z hydrauliki ciągnika. Czy coś powinienem jeszcze wymienić ciągnik ma 5300mth ja od kupna zrobiłem 250 a jak kupowałem to wyglądało jakby wszystkie oleje byly wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korbanek do nowych FENDTÓW i MF Claasa leje fuchsa tytan cargo ja dzisiaj wymieniałem w MF i za 15 litry dałem 278 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Jestem nowy Widzę że czesć forumowiczów jest w temacie FENDT bardzo biegła dlatego pytam. Noszę się z zamiarem zakupu Fendt-a serii 500 w gre wchodzi 514C 515C z lat 94-99 Jakie macie doswiadczenia z tymi cišgnikami Na co nalezy zwrócić uwagę? Może sobie podarować i szukać cos innnego Jakie sa ich słabe punkty a co jest w nich wyjatkowe? Za okazana pomoc serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na dniach kukurydzy w Szepietowie i owszem Korbanki byli więc pytam się jednego z obecnych panów przedstawicieli czy coś może wie na temat tego przełączania się biegów w 511 a on mi na to że to na pewno jakaś wada, że w serii 500 nie bylo takiej blokady . Coś mi się wydaję że ten gość to chyba tylko od sprzedawania był, a nie od udzielania informacji technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tam byłem-fajna była cena tego 412 -dalej masz coś z tym przełączaniem ?-kurczę miałem się spytać P.Pliszki -co tam dokładnie było z tym Fendtem ?-faktycznie chyba znają się tylko na sprzedawaniu-zdecydowanie wolę tych z JD-przynajmniej wiedzą co sprzedają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna wiedziec ile chcieli za fendta 412 ?? bo musze przyznac ze z wielka checia zamienilbym naszego pronara 1523 na tego mniejszego fendta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę musiałbyś dopłacić -330 tys(brutto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gdybym wzial na SPO i odliczyl vat to wychodzi ok 108 tys do zaplaty ale mysle ze ta cena jest do negocjacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fendt'y może i są drogie ale przez korbanków są jeszcze droższe!!!!!!!

Moim zdaniem jak by je sprzedawali ok. 10% taniej to niestracili by na interesie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle ze 10 % z ceny netto powinni zejsc a zwlaszcza ze kupilem u nich kilka maszyn a w przyszlosci moze wyjdzie jakies dominator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że są stanowczo zbyt drogie - w końcu dla pola jest obojętne jakim ciągnikiem po nim jeździmy a i nikt więcej nam nie zapłaci za płody rolne jeżeli przywieziemy je JD czy innym Fendtem - nieprawdaż? Naprawdę tak łatwo jest o SPO? Ja mam naprawdę niezgorsze gospodarstwo, a się nie kwalifikowałem... tak jak kiedyś już pisałem - ciekawe jaki odsetek polskich rolników skorzystał z SPO-a może nawet to nie procenty a promile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az trudno uwierzyc, ze się nie kwalifikowałeś – pod jakim katem jeśli można zapytać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas nie bylo wiekszego problemu poniewaz nie mamy zadnej hodowli. teraz zalujemy ze tak szybko podjelismy decyzje o zakupie tego naszego pronarka bo wystarczylo dolozyc jakies 30 tys i cieszyc sie porzadnym ciagnikiem jakim jest np JD lub MF. Fendt jest swietny ale cena jednak odstrasza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. stanowiska dla krówek - 120 cm, wymagane - 115 cm, (u mnie w międzyczasie zmieniono na 115 ale było już po ptokach) no i sławetne szambo i płyta - tylko Hans nie pisz, że to drobiazg i można było zrobić na SPO bo zrobienie całej dokumentacji zajęło mi rok i parę dni (i nie ociągałem się ale jak się ma takich urzędników w gminie to... wszystko opada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pola może i obojętne ,ale dla zdrowia już nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...