Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajcie rolnic podobno już są w buraczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale susza podobno na zachodzie popada a u mnie nic susza!! na górkach buraczki leża aż żal ściska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dzis pieknie popadało buraczki i kukurydza odzyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie spadły jakimś cudem resztki tego co u Ciebie padało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to głupie ale ciekawe jak by wybudować sobie studnie głębionową na pole walnac pompe od opryskiwacza i jakieś nawagnianie strzelić co o tym myślicie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budować studnię głębinową by potem nawadniać za pomocą pompy od opryskiwacza to chyba naprawdę głupie , jak stać cię na taką studnię to chyba jakąś lepszą pompę i deszczownię nawijaną też byś kupił . Pewnie się trzeba jeszcze starać o pozwolenie na korzystanie z wody , chyba że cię nikt nie podkabluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że studnie można sobie zrobić na polu i nawadniać a nie można pobierać wody z rzeki czy rówka. Ale lepiej byłoby walnąć stawek bo wtedy woda Ci się nagrzeje a ze studni masz zimną i szok murowany. A po drógie to w studni jest za mały zapas wody. A co do pompy to starą motopąpę strarzacką za grosze trochę paliwa ale najdroższe będą węże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odechciało mi się nawadniania drugą dawke boru i magnezu to lepiej dać moze po deszczu jakimś co bo teraz to nie bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz objawów niedoborów na lisciach to nie musisz się spieszyć ja jeszcze nie jechałem pierwszej czekam na chwościka albo rolnice i polecę razem. A możesz jechać spokojnie wieczorem jak się ochłodzi. Dodatkowo nagrzej sobie wody w jakimś pojemniku przez dzień i będzie gicio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dolistnie nie jechałem może w tym tygodniu opyle , mam buraki na podmokłych polach i susza nic im nie przeszkadza boje się tylko aby mi nie zalało tak jak w tamtym roku pszenice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na takiej górce troszke buraków południowa strona leży wszystko w nocy stoi troche ale boczne listki usychają ciekawe czy wytrzymają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urrrrra po 35 dniach pada od 6 rano spokojny deszczyk, ale się buraczki cieszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie też pada od 7 ale masa:) spokojny desz hehe ale coś już ustał brrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraczkom susza tak nie szkodzi potrafią sobie ciągać wodę z ponad 1,5 m bardziej te deszcze pomogły kukurydzy- zaraz odżyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie liści sporo spadło z buraka podczas suszy zastanawiam sięczy za 2 dni nie pojechać jakąś odżywką znowu jak myślicie coś mozę PK +MG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem sie posiadaczek siewnika Accord monopill S ma ktoś taki ? moze macie instrukcje:) był bym zobowiązany hehe dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaliście już chwościka bo u mnie z cukrowni już info przysłali że się pojawił. Na polu jeszcze nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na polu i te co mają być tolerancyjne to nie widać a na innych zaczyna się pojawiać jak myślisz dodać do eminentu magnez i dolstny jakiś nawóz bo nie są za bardzo miejscami buraki susza zrobiła swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam buraki na chwościaka w dużej ilości wody ok 400 litry/ha aż cieknie z liści robie to termitem i 330 bo buraków mi nie przewraca jak 2000 litry ciągany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...