Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jakie ceny proponują u was?u mnie 930+vat

 

Ja jeszcze się nie dowiadywałem. Kiedy bedziesz odstawiał? Cena z biegiem czasu zapewne będzie spadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym rosła , dwa lata temu spadała więc nie wiadomo . u mnie też podobno 930 - ZPT Warszawa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że cena będzie stabilna. Ale to wszystko zależy od zbiorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dosuszasz swój rzepak? Jaki plon u siebie przewidujesz? U mnie jest ładny rzepak, gęsty i się ładnie położył. Ale w Wlkp. w wielu miejscach jest chyba susza i w innych regionach Polski także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek dostał rofosat + spodnam trzeba poczekać 2 tyg może 2,5 i młócić.plon powinno być 3,5 może więcej wszystko wyjdzie w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ja mam podpisaną umowę na 950+vat .

A rzepak do palenia+ sklejacz dopiero za jakieś 5-6 dni!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie część rzepaku już dawno nadaje się do wymłócenia(susza!!) i tam jest ziarno maleńkie jak mak.Tam gdzie jest trochę lepszy dosuszałem w poniedziałek.Chyba już po niedzieli zacznę kosić.Momentalnie schnie nawet na kawałkach gdzie nie przejechałem opryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stachu2005. Z jaka wilgotnością podpisałeś ten kontrakt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś u mnie sypały 2 Claasy Megi młócić rzepak. Ciekawe jaki procent im wyjdzie 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nikt nie młóci nic nie wiem nie wiadomo jak to w tym roku bedzie jednak nie pryskałem rzepak schnie w oczach az sie martwie bo cos za szybko! Plon napewno nie przekroczy 3t z hektara jak bedzie 3 to sie bede cieszył cena jest niezła od 950 - 1100 zaleznie od zanieczyszczenie i wilgotnosci

zobaczymy ile mój bedzie miał koszenie przewiduje na koniec tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepryskane są do młocenia gdzieś o tydzień później dla tej samej odmiany,nie zawsze idzie je wymłócić z szarpaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kosiłem kiedyś Suprem niedosuszany to nieraz niedało się skosił właśnie z szarpaczem, także stawało na wytrząsaczach, ale w tamtym roku jak już tnę Claas'em to nie ma tego problemu i jak na spodzie była zielenina to skosiłem bez problemu, tylko jak już rosa sidała to gorzej, ale ogólnie to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dosuszany 56 uda się skosić raz na 5 lat z szarpaczem,więcej już tego błedu nie zrobię słuchałem doradców, którzy twierdzili że nie ma problemu a później sami z opuszczonymi sieczkarniami jeździli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Rekordem jest ciężko skosić z szarpaczem, bo występują te same problemy co w Z056. Jak słabszy rzepak to się da lub zebrać z pokosów. Jak jest spód zielony to żegnaj koszenie Bizonem rzepaku z szarpaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pokosów to idzie z szarpaczem ale w innym wypadku to jak piszesz bizon nie lubi zielonki a raczej nie trawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., trudno powiedzieć, bo na tym kawałku nie był rzepak skoszony na pokosy w jednym terminie i ten co był później koszony to został. Ale 3,5 t było napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie może ktoś coś na temat plantacji wiklinowych na terenie kraju tzn takich zapuszczonych niekoszonych nawet kilka lat. Szukam takich upraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie ze kosze ZO56 rzepak juz 10 lat i nigdy nie mial problemu z zatykaniem sie sieczkarnia pracuje wlaściwie a i efekty czyszczenia sa dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...