Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem który rok bo nie utkwił mi w pamięci a może nawet się nie pytałem ale maszyna w super stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominator nie pisz tak, bo sie zaczynam żniw juz bac. Wszak pisales, ze 96 pracuje o wiele lepiej niz przykladowo Z056! Teraz to juz mnie zbiłes z tropu. A wracajac do 96 czesto zmieniasz galke przy kosie i targańcu?? Ja w rekordzie miałem od nowości, czyli od 1997 aż do zeszłego sezonu, ale sie rozsypała w końcu. Natomiast nowa gałka (pewnie klepana w stodole gdzieś w głębi kraju) wytrzymuje u mnie średnio kilka dni do tygodnia. Bywało, że i jedna dziennie szła. U mnie kombajn chodzi na usługach przeważnie, a ziemie słabe, to i zboże zachwaszczone, a to tez ma wpływ na zywotność gałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że zamieniłbym tylko na 5058, 5056 hydrostatic, bo takim się dobrze pracuje i w zupełności starczyłby mi, ale znowu Bizon wymieka w zielonym rzepaku. Głowiczki przy kosie u siebie nie zmieniałem jeszcze, poprzednio w Z056 i kupiłem oryginalną i chodziła parę sezonów i potem go sprzedałem po sezonie 04r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle piootr że ci BS wystarczy w zupełności. Wydajność katalogowa to 1,8ha/h. Rozmawiałem z użytkownikami tych maszyn i jak naraze sobie bardzo je chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem przy jakim plonie napisałem katalogowa. Wziełem ją z testów i tam była podana. A co myślisz że niemożliwe. Rekordem robisz około 1,2 a on ma heder 5m, większą młocarnie i silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim forszaju założyłem nową "głowiczke" trzy lata temu i do dziś jest ok, a w żniwa te 60-80 ha przerobie, niewiem ile wy przerabiacie bizonami, ale dziwi mnie, że tak krótko wytrzymują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakładam te od 60 z układu kierowniczego kosztują ok.25zl a orginał ile wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kombajnuje żyto i mi sie sito górne w bs zapycha czemu co zrobiś doradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi o ości w zbiorniku, bo wtedy to mówie, że nie jade i koniec, ale jak zaczyna we wrześniu i pażdzierniku śmierdzieć na całej wsi, to wtedy mówi, że troche za wcześnie było koszone, to są artyści, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modele nie do wyje...ia a później takiego w tv pokażą i o polskim rolnictwie się wypowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takim to najlepiej z 10-20zl opuścić to przyjdą za rok znowu i nie będą mieć pretensji że zboże się zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, od lat u stałych klientów robie, to daje im "promocje" w postaci np. 10 zł za ha taniej, albo przyczepy swoje podstawiam do zboża, cieszą sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś trzeba ludzi przyciągnąć.ja mam ten problem że wszyscy chcą w jednym czasie a i u siebie trochę mam do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, od rana po podwórku za mną łażą, ale jade wg kolejności, kto pierwszy zamówił, a moje to w zeszłym roku na końcu w nocy jechałem, do 4 nad ranem, bo sie babuliło na deszcz, a od rana już padało i pogoda już sie zrobiła jesienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, można odwalić jakąś fuszere, ale jak trzeba, chociaż w tym pszenżycie co je w nocy młóciłem, zostało w kłosach troche ziarna, mimo wszystko jakaś wilgoć była i swoje zrobiła, ale nie było czasu wychodzić i sprawdzać, a tata widocznie niedopatrzył, bo inaczej by alarmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...