Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie gość w zeszłym roku sprzedał b201 bez odkładni(80zl kosztuje sztuka) za 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy z PGRu czy od rolnika ??????

swojego sprzedałem za 2400 zł ale stan idealny

 

a co do pługa - to bardzo ładnie przykrywa i odwraca skibe tylko z wałem jest troche ciezko zawracać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phx bez tłoków sprzedałem za 1400 dwa lata temu fajny sprzęt ale trzeba mieć do niego 150km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o zaletach tego pługa, widziałem jak wygląda pole zaorane nim- piękna sprawa, tylko ta jazda po niego do niemiec, policzyć koszty czas i w ogóle, to chyba lepiej u nas coś poszukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ten polski większy czy ten od 60tki? te 5 polskie na ramie nie są złe u mnie gość na 6 skib takim jedzie i nadjeżdżają jak phx-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czteroskibowy z korpusami jak przy trzyskibowym- jakiś mix, ale takiego kupiłem od gościa za 10 butelek gorzały,jak miałem MTZa, a do forszaja ZT 323A jest ciut za mały i musze pokombinować coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ten od 60 ja też taki mam do mtz był dorobiony 4 korpus.może rozejrzyj się za polskim 5 skibowym na kolę albo b200 phx5 czasem można je trafić tanio i ich największa zaleta części są tanie.do lemkena za podróbę lemiesza płacę teraz 120zl a do nich za 40zl kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zarobie na żniwach, to popatrze za czymś, bo na siłe nie musze nic kupować, bo mam narazie czym zaorać, patrzyłem przed chwilą na traktorpool, B-201 8 skibowy za 300 euro był, ale 8 skib bym nie pociągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcisz 3 i jedziesz tylko w tej cenie to zabezpieczenia już napewno nie działają i ściągnij go stamtąd on będzie miał z 7-8m długości ramę trzeba by ciąć[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po hektarze przecza na nawroty, haha, wole zawieszany, a jak do tego co mam dorobie dwa korpusy, to mi zabierze już sporo za kołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też prawda. jak poorze się trochę półzawiieszanymi pługami to idzie zrobić przecz na 4-5 przejazdów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowzniez uwazam ze najlepsze maszyny sa zawieszane, mamy duzy plug 5 skibowy GB to troszke podrywa przod na wybojach w moim pronarze 1523 ale to i tak duzo lepsze niz manewrowanie czyms polzawieszanym. niestety agregat mamy polawieszany + za tym siewnik 4 m i chcielibysmy zamienic na zestaw zawieszany rowniez 4 m tylko nie wiemy czy sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie, tylko musisz przód dociążyc, albo jakbyś sobie kupił 3m z większą skrzynią? Jak kupiłem 16245 to ciągałem nim 5-skibowy + 6 dołożna, ten większy pług polski. 16 leciała z nim na dwójce (4-rka skrzynia) i nie miała żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec mowi ze nie interesuje go 3 m zestaw chociazby dlatego ze opryskiwacz i rozsiewacz mamy 12 m i idealnie zgrywaja nam sie sciezki. z jaka predkoscia ciagasz ten plug?? bo niestety nie znam sie na ursusach czy zetorach i nie wiem ile on idzie na 2 my oralismy z predkoscia 8-9 km/h i przy szerokosci 50 cm na skibe czyli 2.50 m. a podorywke zamierzam robic na wyzszym biegu z predkoscia 10-12 km ciekawe co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

czym cie rozni zagonowe 4*40 od obrotowego 4*40 w uciagu. bo tak przeciez i tu i tu jest jest 40 cm na korpus wiec w czym to sie rozni sila uciagu ciagnika??

bo ja widze ze ludzie maja do 80-90 km mala 3 obrotwke to mnie krew zalewa (mowie zwlaszcza o noiwych ciagnikach ktore maja duzy udzwig)wytlumaczycie mi to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie różnica w uciągu będzie pomiędzy poszczególnymi markami napewno pług obrotowy 4 skibowy i zagonowy na tych samych odkładnicach ma jednakowy opór tylko inną masę.jeżeli porównywać 4 obrotowe w tej samej szerokości roboczej to są różnice jedne idą lekko innę potrzebują 110-120km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was orientuje sie ile trzeba mocy na jedna skibę do LEMKENA Opal 90 - obracany hydraulicznie, i jaki jest zakres regulacji szerokości orki np. 2 skibowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25-30km musisz liczyć, mam 4 1.4m bierze rozkręciłem na 1,5 i przy 35-40cm orki ma 6 na IV co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście może coś o pługu Gassner 4-a obrotowa.Gość w mojej okolicy coś takiego sprowadził i nie wiem ile to warte(jeszcze go nie widziałem) ale jeżeli ktoś mógłby wyrazić opinię na temat tego pługa to będe wdzięczny.

 

/edit - Sob Sie 12 16:11:41

a słyszeliście może o pługu Krone Mustang 120/4 ? Jeżeli wiecie coś o nich to piszcie. Wiem tyle że ten co go widziałem ma regulację od 120 do 200cm wysokość ramy 80cm, odległość między słupicami około 86cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pług obrotowy lemken opal 4 skiby. kiedy oram nim 1614 to mam problemy z obrotem pluga. chodzi o to ze on przewraca odkladniami na dół i wtedy czasami chaczy o ziemie. jeżel ktoś posiada taki pług to prosze o rade: czy tak musi być czy on powinien przewracać odkładniami do góry? czy ktoś się spotkal z lemieszami do lemkena trójkątnymi na 2 śruby i wie gdzie można kupić i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam krone mustanga ale 120/3 i sobie bardzo chwale.bardzo lekko sie go ciaga i ładnie kryje.zabezpieczenia na sruby scinane.

ciagam go 100km JD i idzie bez problemów dlatego szukam do niego 4 skiby.

gdzie znalazłeś ten pług?

jakim ciagnikiem masz zamiar go ciagac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...