Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy ktoś ma żyletki w kosie przykręcone na śrubki Czy to zdaje egzamin .. bo u mnie trochę nity popuszczają i gubię żyletki, czemu to nie wiem bo wszystko wydaje się proste i dobrze ustawione a może śrubki będą wytrzymalsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzis odpalilem bizonka, az dziw bierze bo zalapal niemal na tyk, aku prawie padniete, juz myslalem ze bede musial nowe kupowac

 

Ale po zimie spotkala mnie tez niemila niespodzianka, cieknie mi woda z pompy wodnej w silniku, tak jakby kolo oski, pewnie siakis uszczelniacz czy cos tam puscilo, da sie to wymienic i jezdzic dalej, czy lepiej wymienic cala pompe dla pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o bizonach super na ramie rekorda jest taki jeden ok2km odemnie(teraz akurat kolomnie kosi) spisuje sie dobrze a jakie sa wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w suprze to tylko wlasnie skrzynia biegow i hamulce wkurzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzilem rekordem ale slyszlaem ze sa takie hamulce ze jak sie nacisnie to tyl sie podnniesie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w rekordzie ale u mnie w E-514 podnieść tył jeszcze z przystawką do rzepaku to nie problem , ma cztery bębny przed zwolnicą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Z-056 to podobno ręczny jak sie zaciągnie to tył podniesie, nie mogę sprawdzić, ponieważ w kombajnie, którym jeżdże poprzedni właściciel ściagnął rećzny, nie wiem po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i żniwa zaczęte u nas. Dzisiaj trochę po ludziach ojciec pokosił, ogólnie ok. Na początku tylko cięzko zboże szło podłoga w hederze zaoliwiona, ale po kilku minutach ok, nowa podłoga podsiewacza tylko lać paliwko (szkoda że takie drogie) i kosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy ktoś ma żyletki w kosie przykręcone na śrubki Czy to zdaje egzamin .. bo u mnie trochę nity popuszczają i gubię żyletki, czemu to nie wiem bo wszystko wydaje się proste i dobrze ustawione a może śrubki będą wytrzymalsze

Ja w moim JD ma całą kosę na śróbki 6 zakręconą tylko nakrętki są z tym plastykiem coby się nie odkręcały a śróbki twardość 8.8. Ale nie wiem czy je zmieścisz w bizonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozpocząłem dziś żniwa u pierwszego klienta w jęczmieniu jarym, przechlapane, słoma jeszcze nie bardzo sucha, a to co można nazwać ziarnem, wylatuje z kłosów już przed hederem, podajnik palcowy wymłaca ziarno i pełen stół pod ślimakiem, a minimalny wiatr wydmu(słowo zostało usunięte)e ziarno do tyłu- takie jest lekkie, pełen zbiornik a nie czuć że coś jest, wydajność max ok 3 tony!!!, a gościu lata po polu jak oparzony, bo ziarno leży i nie może zrozumieć, że w hederze już sie wymłaca i gubi, no i zaczęło sie- klienci- każdy chciał na dziś, tak, że do końca tygodnia mam już zamówienia, ale może popada jutro, to sie troche wstrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w z056 reczny jest mozcny ale nie az tak zeby tyl podnioslo przynajmniej u mnie a tarczki wymieniam co 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam zniwa u was ja jestem z okolic czestochowy i u nas naprwawde spalone a nie wysh niete zboza wiec bedzie lipa bo wysypoje sie z klosow jak u reszty forumowiczow ??

 

/edit - Sob Lip 22 11:31:44

moim zdaniem nie oplaca sie kupowac supra z056 bo lepiej dolozyc i kupic se claasa dominatora 98 sl bo naprwade warto ale hociaz ja mam bizonka i tez daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest szybka i fachowa porada, wlasnie zamontowalem do Z056 stol do rzepaku 80cm o wadze ok 200 kg no i kombajnik jeszcze na zimnym oleju ma ciezko to wszystko dzwignac w gore, a co dopiero jak sie rozgrzeje, co robic? wymieniac pompe hydrauliczna, olej czy moze montowac trzeci silownik? czy ktos z Was montowal trzeci silownik i jaki jest koszt takiej zabawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, w pierwszym rozdzielaczu (od lewej - tak z tylu) masz srube regulacyjna cisnienia oleju jakie jest podawane na podnoszenie hedera (na silowniki) trzeba by ja u ciebie lekko wykrecic, ale jest to o tyle ryzykowne, ze w moim sprzecie ktos sie tym wczesniej bawil i puscil za duze cisnienie, heder bardzo szybko dzwigalo, ale raz na kilka dni pekala rurka stalowa w ukladzie i wywalalo mi olej i nikt nie wiedzial czemu, az dopiero 6 z kolei mechanior tam zajrzal, przykrecil i jest git, troche wolniej dzwiga, ale juz 3 sezon przejezdzilem i ta feralna rurka jeszcze nie pekla.

 

A montowanie 3 silownika, o ile udaloby ci sie go jakos sensownie zamontowac napewno by pomoglo - u mnie w c-330 przy turze zamontowalismy po 2 silowniki na kazda strone bo nie chcialo dzwigac balotow z kiszonka pomoglo rewelacyjnie, ciezar 500 kg dzwiga przy minimalnych obrotach silnika w ciagniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa jest kiepska to może nic nie dać podkrecenie zaworu

 

Jakie masz siłowniki ze sprężynami czy bez

 

Jaki olej lejesz najlepiej jak jest LHL 100 zalany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombajn z 83 roku wiec silowniki bez sprezyn, co do pompy to nie mam pojecia w jakim jest stanie ale jak do tej pory nie bylo problemu z hydraulika wszystko dzialalo dobrze nawet na niskich obrotach.

 

do dcnt bede musial pokombinowac z tym regulatorem cisnienia bo pewnie jeszcze nigdy nie bylo przy nim nic robione wiec zawsze bedzie mozna wrócic do ustawien fabrycznych, a co do trzeciego silownika to slyszalem ze to jest super rozwiazanie nie wiem jak w bizonie ale do zachodnich kombajnow sa chyba nawet zestawy do takich przerubek, tylko troche malo czasu zeby cos pokombinowac, posiadam nawet komplet silownikow wiec koszt byl by niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykręcisz śrubkę to wogóle nie podniesiesz hedera, trzeba ją o pół obrotu do całego dokręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...