Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że od 84 były robione na sprężynach i z innym hederem ale i tak później wrócili do akumulatora ja mam bizona z 1978 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile może kosztować taki bizon Z O56 super w stanie zadowalającym, gotowy do pracy??

Czy kombajn lepiej jest kupić teraz czy może zimą??

Po jakim czasie taki koszto kombajnu najczęściej się zwraca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno szukasz taniego sąsiad kupił za 25tys 10tys włożył żeby ruszyć a teraz znowu pare tysiączków zainwestuje w silnik.czasami za 30tys kupisz maszynę lepszą niż za 40tys.trafisz od kogoś co miał 20-30 ha do młócenia i takim polatasz a nowy od jakiegoś obszarnika może okazać się skarbonką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej zimą kupować kombajn, cenny powinny być niższe, ponieważ nie ma sezonu, chociaż w przypadku Bizona Z-056 to chyba nie ma większej różnicy.

A czas, w którym się zwróci zakup zalezy od tego:

- ile masz hektarów (ilość ha x cena usługi, z tego już wiadomo kiedy sie zwróci. Przy zakupie za ok 28tys, przy koszcie usług oki 220zł/ha, i powierzchni ok 30ha zwróci się po ok 4latach, paliwa w to nie wliczam)

- czy jeździsz na usługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu zmarł dyrektor naszego SKR-u. Ponieważ wiedział już od roku ile jeszcze pożyje bo miał raka to posprzedawał sporo maszyn, wzioł 500tys kredytu pod zastaw SKR-u i miało być to niby na rozbudowe firmy a szanowny pan dyrektor za tą kase urządził córce huczne wesele i pobudował wielki dom później umarł i teraz na SKR swoją wielką łape położył bank i będzie ogłaszany przetarg na maszyny, między innymi na 4 bizony tylko jeszcze niewiem jaka cena i niewiem czy warto kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież wiesz jak jakździli to będziesz wiedział który kombajn jest coś wart.wszystko można naprawić tylko koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedźcie mi czy duży problem naprawić bizona czy raczej prosty jest w budowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosty tylko dojścia do niektórych łożysk są tragiczne trzeba dorabiać ściągacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedźcie mi czy duży problem naprawić bizona czy raczej prosty jest w budowie??
a z ktorego roku te bizony i w jakim stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bizony które mnie interesują są z 81r.

JEżdżą nimi od nowości ciągle ci sami kombajniści.

Wiem że cały zeszły sezon przepracowały bez awarii a jeżeli już jakaś się zdaży jest usuwana na bieżąco i nie jest to jakieś tam lichwienie starych częsci tylko jak coś się popsuje to jest wymieniane na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowszych niestety nie mają ale podejrzewam że w przetargu to te kombajny za grosze pójdą, góra 18 - 20tys, podobnie jak było wiosną z ciągnikami.

Wyremontowali 2 C 360 i jeden C 360 3P, i za jednego C 360 wzieli 4,5tys, za drugiego 4,8tys a za 3p 5,9tys więc marne grosze.

Podobnie będzie z kombajnami.

Dodam że wszystkie mają założone nowe, z 2003r sieczkarnie i mają pozakładane na ten sezon nówki opony.

Są to bizony na tych szerokich kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają 6 przyczep, agregat, kombajn ziemniaczany, kosiarke rotacyjną, taki niski ścinacz np do zielska w ziemniakach, 4 bizony Z056 super, 2 ursusy C 360 i dwa C 360 3p, 3 pługi 3 skibowei pewnie coś jeszcze ale już nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest leszno koło warszawy, woj mazowieckie.

Tak, ciągniki za tyle poszły.

Cena wywoławcza za każdy była 4tys i dużo w góre nie poszła bo poprostu nie było chętnych.

Jak kombajn anna poszedł za 2,9tys.

Co prawda był on sporo zerdzywiały ale technicznie był w 100% sprawny.

Żałuje że dowiedziałem się o tym przetargu dopiero po fakcie.

A maszyny jak się nie trudno domyśleć pokupowali handlarze których w mojej okolicy jest od groma a później poszły dużo drożej.

Mówiąc szczerze to jak będzie ogłaszany przetarg to biore w nim udział i kupuje co popadnie, nawet gdybym miał kupić 4 bizony a były by nie drogie to je wezme a później sprzedam i mało tego że będe tiał część sprzętu dla siebie to jeszcze zwrócą mi się jego koszty a może nawet zarobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli te bizony są takie jak piszesz to warto chociaż poczekaj na ceny wywoławcze narazie nie wiesz za ile pójdą i czy handlarze nie podkupią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dzisiaj skończyłem remont bizona i jak narazie wszystko jest ok tylko zboże kiepsko sypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie mi powiedzieć, co jest powodem, że klawisze się zapychają, w szczególności na samym końcu w owsie? W przypadku jeczmienia te całe pikle zostają i zapychają górę klawiszy? Czym to moze być spowodowane?

 

Pozdrawiam, Marek Sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jęczmieniu to normalne że igły zostaj na klawiszach szczególnie pod grzebieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...