Skocz do zawartości
Włodek

Wielkie zbiory czyli żniwa 2006

Rekomendowane odpowiedzi

pod jeczmien daje 2 dawki.Pierwsza 60n/ha przedsiewnie a druga 50N/ha w fazie strzelania w źdżbło wtedy jest mniejsza szansa ze urosnie na słome.

Na pszenzyto sypie na poczatku ruszania wegetacji ok. 80n/ha a druga zwiekszona troche ze wzgledu na susze i i tym ze pod klos nie sypalem w tym roku to 50N/ha

I to wszystko saletra gdyz niemam mozliwosci narazie zamowienia i przetrzymywania RSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeczmien jary (Justina) 5,5t/ha stanowisko po pszenicy jarej

pszenżyto (Moderato) 7,5t/ha stanowisko po jeczmieniu jarym

to jest chyba najwydajniejsze pszenzyto jakie sialem Fidelio wydawalomi do 6 ton.Moderato roslo na IVa klasie.Jest obojętne na zakwaszenie gleby.Wada jedna wysokosc 120cm.Niebylo pryskane od grzyba ani antywylegaczem. Dawka nawozow azotowych w sumie 130N/ha

PODLASKIE

 

 

Też w tym roku zasiałem justine i zapowiada się nieżle przeszedłem działke z 350 m i już nie doszedł bym na początek pole bo nie weszłoby w bizonie w bak ale nie kosiłem więcej bo mokry , słoma zielona , stanowisko po burakach i liście zostały a na dodatek 2 klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy rozrabiasz RSM z wodą ? ten np 32 żeby Ci lepiej wypryskać np 100 litrów tego trunku na h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyt. nie do mnie ale podzielę sie swoja wiedzą.

Jezeli nawozisz rżysko nie ma problemu z mniejszeniem steżenia (rozwodnienie z wodą). Natomiast przy nawożeniu pogłównym nie należy mieszać. Dodając wodę do RSM zmniejsza się napięcie powierzchniowe cieczy co powoduje że roztwór bardziej "przylega" do blaszek liścia i mogą wystąpić przypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plony u mnie żyto oz caroas syntetyczne 5,5 t/ha IIIb, pszenica oz rubens clever IV i V 4t/ha jęczmień jary stratus IIIb 4t/ha V 3t/ha rzepak kaszub 3,4t/ha.ciekawe jak wyjdzie kukurydza, ziemniak i burak cukrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...