Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:23 Nie 26 Maj 2019

Jakie pasze są najlepsze dla prosiaków odsadzanych?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alek

PostWysłany: 20:26 Wto 28 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M.B napisał:
Normalnie babsy sprzedają po 41 zł/worek

ja też z tych stron, ale kupuje po 39 zł/wrek 25kg Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M.B

PostWysłany: 19:53 Wto 28 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie babsy sprzedają po 41 zł/worek
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 15:39 Pon 27 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest 43 zl za 25 kg na 40 sztuk zurzywam ok 250 kg tylko na odsadzenie
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 19:41 Nie 26 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile kosztuje to wspaniałe babsy i dlaczego tak drogo??????????? Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PIOTR FARMER

PostWysłany: 19:21 Nie 26 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alek napisał:
ja praktykowałem jak zaczynałem i już od 5 lat stosuje pasze SANO i nikt mnie nie namówi na inne, ani nie zbawi ceną
i tak trzymac bo reszta to szais
Powrót do góry
Alek

PostWysłany: 16:41 Nie 26 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja praktykowałem jak zaczynałem i już od 5 lat stosuje pasze SANO i nikt mnie nie namówi na inne, ani nie zbawi ceną
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 15:49 Nie 26 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HODOWCA_ napisał:
proponuję LNB. Lonobi od 4 dnia życia i Protekt na odsadzenie.
Gwarantuję że nigdy nie zmienisz pasz
ja stosowalem i prosiaki w gnoj zakopalem a z babsy to jeszcze nigdy niemialem problemow a upadki przy odsadzeniu to ok 0.5 % a przy lnb ok 5%
Powrót do góry
HODOWCA_

PostWysłany: 22:05 Pią 24 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuję LNB. Lonobi od 4 dnia życia i Protekt na odsadzenie.
Gwarantuję że nigdy nie zmienisz pasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PIOTR FARMER

PostWysłany: 22:06 Czw 23 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko babsy z firmy sano
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:17 Sob 25 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie nazekam boni-m tez jest super ale trzeba JE ZWILZYC TROCHE WODA BEDZIE chetniej pobierane
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 19:04 Pią 24 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
jakie pasze sa najlepsze tylko sano babsy i nic wiecej zadnych antybiotykow nie uzywam na odsadzenie i zero upadkow moze byc cos lepszego

Potwierdzam, odsadzanie na babsy przebiega bez problemów. Myślę że sano powinno popracować na dobrym prestarterem bo to bon-M to niewypał.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11:49 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie pasze sa najlepsze tylko sano babsy i nic wiecej zadnych antybiotykow nie uzywam na odsadzenie i zero upadkow moze byc cos lepszego
Powrót do góry
zootechnik
Gość

PostWysłany: 16:08 Sob 18 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorzu !

1. Temat tej dyskusji to: "Jakie pasze są najlepsze dla prosiaków odsadzonych 28 dniu" - czyli dyskutujemy tylko o tym. Nie wnikamy na temat genetyki i prawidłowego tuczu bo to nie ta dyskusja. To tak jakbyśmy dyskutowali o tym jakie są najlepsze papierosy a TY krzyczałbyś że palenie jest nie zdrowe.

2. Zgadzam się z tobą w kwesti genetyki i prawidłowego postępowania ze zwierzętami. OK - zgoda !
Chociaż mam inne zdanie:
ok.+/- 70% żywienie (wszystko) - jakość pasz które dajemy, ich przeznaczenie, zalezenia producenta co do mieszania np. koncentratu oraz innych dodatków
ok.+/- 30 % genetyka + postępowanie ze zwierzętami, obsługa stada.

Dlaczego tak 70/30 ? Często uzyskujemy prawie takie same efekty w tuczu na tzw. krajowych i na hybrydach. A jest to zasługą dobrego żywienia.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 17:31 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zootechnik napisał:
Panowie zastanówcie się czy chcecie wiedzieć co Warto stosować - oczywiście żeby zalać dobrego "paliwa" trzeba mieć dobry "samochód". A Wy tu gadać że worek ma 20 albo 25 kilo i jest droższy !? Albo że najlepsze jest SANO. Niestety tak nie jest, bo te głosy że jest Sano dobre wyrażają Ci którzy mają 3 lochy na krzyż. Szkoda gadania - zastosujcie produkty renomowane a nie reklamowane w każdej gazecie, pytajcie DUUUUŻYCH hodowców sąsiadów co dają, ale naprawdę DUUUŻYCH !!!

Zootechniku żywienie to 40% sukcesu, genetyka to 40% sukcesu. Tak że to i to jest ważne. Pozostałe 20% to wszystko co się składa na prawidłowy tucz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 11:37 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla ciebie ten duuuzy to ile ma tych loch wiem co sie dzieje na fermach idzie tylan i jeszcze raz tylan
Powrót do góry
zootechnik
Gość

PostWysłany: 01:01 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie zastanówcie się czy chcecie wiedzieć co Warto stosować - oczywiście żeby zalać dobrego "paliwa" trzeba mieć dobry "samochód". A Wy tu gadać że worek ma 20 albo 25 kilo i jest droższy !? Albo że najlepsze jest SANO. Niestety tak nie jest, bo te głosy że jest Sano dobre wyrażają Ci którzy mają 3 lochy na krzyż. Szkoda gadania - zastosujcie produkty renomowane a nie reklamowane w każdej gazecie, pytajcie DUUUUŻYCH hodowców sąsiadów co dają, ale naprawdę DUUUŻYCH !!!
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 18:08 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stosuje SANO inikt mnie od tego nie odciagnie juz pary razy probowalem pasze z innych firm np LNB doler przyjechal zaczol zachwalac pierwsze co mi daje to cennik myslal ze nabije mnie w butelke ze tansze od SANO na worku ale ja dojzalem ze te worki po 20 kg a nie po 25kg no coz kazdy chce przekonac klienta na swoj sposob no dobra namowil mnie troche drosze moze lepsze proba dwa gniazda odsadzam na produktach SANO A DWA NA LNB pierwszy tydzien spokuj na obu paszach niema sraczek poczatek drugiego tygodnia po LNB SRAKI ZE LEDWO WYRATOWALEM TE DWA GNIAZDA IZADEN DILER NIE POWIE MI ZE MAM CHOROBY W STADZIE JAK NA SANO NIE MIALEM ZADNYCH SRACZEK TO CHYBA PASZA NIE JEST ODPOWIEDZIALNA NA MOJE STADO
Powrót do góry
Zenon

PostWysłany: 14:03 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Konrad Odpowiedz z cytatem

Wcale nie prawda- jezeli masz bardzo dobre warunki to sie zgodze - warchlakarnia temperatura 26 stopni, woda z antybiotykiem .............itd
a podczas mrozów w wielu chlewniach temperatura oscyluje koło 10 - 15 stopni i tam napewno bedą miały wspaniałe warunki Laughing Laughing
a co do paszy odsadzeniowej to nieważne czy to jest firma x czy y jakość tych produktów jest na zblizonym poziomie i nierozumiem czym sie tak zachwycasz???
a na marginesie - w okolicy jest stado ponad 200 loch i z LNB z prosiaka uciekają ...............wiec[/quote]

Nie pierwszy raz zgadzam się z Hansem bo facet wie co robi i o czym pisze. Te wszystkie zachwyty bo tylko firma x albo y to dobre dla nowicjuszy. Dziś na rynku nie ma już słabych producentów pasz, a jeżeli tacy są to każdy stary trzodziarz ich wyczuwa i nie kupi od nich szajsu.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 10:10 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proste zdrowy prosiak przy maciorze to podstawa szczepienia profilaktyczne temperatura 28 dni odsadzenie waga minimum 8kg ciepla odchowalnia dobra pasza gotowa
i jest super
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 12:48 Sob 4 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na odsadzenie w syfiastych warunkach nawet SANO nie poradzi. Kolejność powinna być następująca: 1. Temperatura. 2. Profilktyka wet. 3. Babsy z Sano.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:59 Pon 30 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WUJ DOBRA RADA_ napisał:
JA odsadzam na LNB. teraz mają prestartery z plazmą z krwi i to jest rewelka.
nie wiem co to jest biegunka przy prosiakach...
w 4 tygodniu odsadzasz na pewniaka, a zdarzają się mioty że odsadzałem w 21 dniu.
Im szybciej odsadzasz tym lepiej dla ciebie i twojej kasy

Wcale nie prawda- jezeli masz bardzo dobre warunki to sie zgodze - warchlakarnia temperatura 26 stopni, woda z antybiotykiem .............itd
a podczas mrozów w wielu chlewniach temperatura oscyluje koło 10 - 15 stopni i tam napewno bedą miały wspaniałe warunki Laughing Laughing

a co do paszy odsadzeniowej to nieważne czy to jest firma x czy y jakość tych produktów jest na zblizonym poziomie i nierozumiem czym sie tak zachwycasz???
a na marginesie - w okolicy jest stado ponad 200 loch i z LNB z prosiaka uciekają ...............wiec
Powrót do góry
WUJ DOBRA RADA_
Gość

PostWysłany: 21:48 Pon 30 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA odsadzam na LNB. teraz mają prestartery z plazmą z krwi i to jest rewelka.
nie wiem co to jest biegunka przy prosiakach...
w 4 tygodniu odsadzasz na pewniaka, a zdarzają się mioty że odsadzałem w 21 dniu.
Im szybciej odsadzasz tym lepiej dla ciebie i twojej kasy
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 18:18 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
jak niema strat to nie jest drogie. prosiaki 28 dniu duzo nie jedza odsadzam partiami po 40 sztuk ziadaja ok przeez dwa tygodnie 200kg a pozniej protamino PIGI 22.5% pszenica 30% jeczmien 47% SANOCID 0.5% i jest super

niejest zle to stosuj dalej
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 10:29 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak niema strat to nie jest drogie. prosiaki 28 dniu duzo nie jedza odsadzam partiami po 40 sztuk ziadaja ok przeez dwa tygodnie 200kg a pozniej protamino PIGI 22.5% pszenica 30% jeczmien 47% SANOCID 0.5% i jest super
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:36 Wto 10 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale babsy jest drogie Crying or Very sad Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: