Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W czym problem przecież są środki przeznaczone właśnie do wyższych temperatur . przed chwilą zobaczyłem że np. na Dimezylu jest nawet napisane że preparat działa najlepiej w temperaturze ponad 15 st. C

w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym będzie najtaniej oto jest pytanie czy ktoś zna na pamięć wszystkie środki , ich ceny i dawki - chyba nie . Ja tam idę do sklepu i dopiero tam podejmuję decyzję ( przecież w każdym miejscu jest inna cena i wybór chemikaliów też inny), zresztą ten co sprzedaje też powinien się na tym dobrze znać . U siebie jak kupuję to mówię co chcę zniszczyć i facet dopiero mi mówi co jest , jak to ma działać i ile bedzie kosztować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwalczanie skrzypionki dimezylem lub Bi 58 nie ma sensu. I nie chodzi o tem. fakt - lepirj działają w wyższych. Oba są systemiczne (chodzi o działanie w roślinie) - są bardzo dobre do zwalczania mszycy, co do skrzypiuonki to każdy pyretroid jest dużo lepszy - kontaktowy na roslinie - ból to wysokie tem. Więc trochę poczekaj aż się ochłodzi ( kiedy ???) i jedź wcześnie rano ca 5.

A i są tańsze niż oparte o dimetoat.

Jak masz dużo mszycy to zrób mixa z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy siedzi u was mszyca na kłosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wydaje mi sie ze w tym roku juz ja mamy z głowy bo 2 lata temu to miałem urwanie głowy a w tamtym roku juz było mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wymłócisz napisz jak wyszła i na jakiej klasie ziemi jakie nawożenie N i wysew kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował może ktoś w tym roku siać odmianę pszenicy "Miron"? Byłbym wdzięczny za informacje jak wyszła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian9871

Cześć. Wyszła średnio Hybnos - 6.4t/ha, a Hybnos 2B- 6.7t/ha.

Wysiew 15.09 - 150 nasion/m2

Nawożenie N- 175kgN/ha

Klasa IIIB,IVa w kompeksie 2,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zaczynacie siew i jaka odmiana a takze ile siejecie na ha bo ja 300 kg na ha a jaki oprysk polecacie na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś siać hybnosa drugi rok z własnego rozmnożenia?robiłem tak z żytem F1 spadek plonu 10-15%, ciekwe jak w pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał z hybnosów nadaje sie na paszę. Obfite opady deszczu i opóżniony zbiór spowodowały że niektore ziarniaki sa porośnięte. Powiem szczerze, że tez mnie kusi aby spróbować posiać F1 z odsiewu. Słyszałem opinie o spadku plony do 20-30% . Roślina rozwija sie prawidłowo do fazy kwitnienia, póżniej natomiast nie nalewa. I to brakiem wypełnienia ziarniaków spowodowany jest ten spadek. A może poprostu zwiekszyć normy wysiewu o te 20-30% (do 200 roś/m2) aby zrekompensować straty. Firmy nasienne odpierają te sugestie twierdząc ze odbije się to na jakości ziarna (głównie parametry wyrównania). Ale paszówka przecież tez jest w cenie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dajecie pod ozima przedsiewnie chodzi o P K itp może jakaś polifoska M co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę superfosfatem pojedyńczym granulowanym 150 kg na ha + sól potasowa 60% po 100 kg na ha. Cena tego pierwszego 490 z soli 720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co dajecie pod ozima przedsiewnie chodzi o P K itp może jakaś polifoska M co sądzicie ?

Fosforan amonu i sól potasowa po ponad 150+150 /ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tatamarty.323a

Jak uważasz, czym był spowodowany tak duży spadek plonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest hybryda i i one inaczej zachowują sie niż kukurydza. Jak ma być co roku kwalifikowana odmiana to niestety. Zapewne zadziałała genetyka i oczywiście w tym roku średowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...