Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dodam ze na t2 gdy jest susza i upał zamiast siarczanu magnezu i małych dawek mocznika leje NITROMAG u nas takie powiedzenie ze to działa jak RSM . Ale zboza nie przyjara nawet w upalne dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki stosujecie do skracania i w jakich fazach pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszy jest modus mozna go stosowac do liscia flagowego ale cena powalająca 240zł za 1l. wienc najlepiej w fazie krzewienia CCC 0,7l + modus 0,15l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można je mieszać z herbicydami. fungicydami czy nawozami dolistnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym polecacie pryskać pszenice na chwasty jednoliścienne i dwuliścienne? Myślałem nad rubinem w dawce 140g/ha lub kombinacją chisel 60g + granstar ultra 10g, ponieważ chisel średnio zwalcza chabra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś korzystając z przymrozku rozsiałem nawóz na jednym kawałku, muszę przyznać że jesienny oprysk expermet + alister spisał się na piątkę, nie znalazłem ani jednego chwastka, mam nadzieję że wiosną nie wyskoczy miotła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian

ja stosowałem wirtuoza, nawet w tak porąbany rok jak ubiegły trzymał ładnie. Nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak mówiłem nie chciałbym zbytnio kombinować z mieszankami w zbioeniku wiec znalzłem inną ciekawą opcje:

T1 Capalo 1,5-1,7 (choć to drogo wyjdzie)

T2 Duett 0,6 albo Artea 0,5

T3 Swing Top 1,2

bardziej jestem skłonny chyba artei choć pewnie nieco drożej wyjdzie od Dueta ale przez to zostanie zmieniony epoksykonazol na propikonazol, który powinien działać równie dobrze na choroby w tym okresie.

A co do wczesniejszej propozycji z tymi obniżonymi dawkami sie z niej wycofuje po przeanalizowaniu kilku rzeczy i waszych uwag.

Taki pakiet sądze że w ok 340-360 zł powienien sie zamknąć, a mam nadzieje, że załatwi problem ważnych chorób.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie jeśli liczysz że zbierzesz z hektara mniej niż 10 ton to nie opłaca się aż tak inwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm2 10t może nie ale przynajmniej w założeniu te 8t. Jak bede widział przebieg pogody i to że warunki bedą mogły mocno ograniczyć plon to dam swinga wczesniej a artei/dueta odpuscze sobie. Choć i tak zastanawiam sie czy warto te 3 opryski dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto, pszenica konsumpcyjna będzie po max 600 a może i 450, już coś na górze tam kombinują,

ja robię tylko 2 opryski w tym roku, 140 kg N, nie wiem nawet czy coś skracać bo przy tej dawce to chyba nie ma sensu, zawsze gdy coś posieje to jest klęska,

gdy hodowałem też był dołek jak przyszło do sprzedaży, zawsze pod górkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorfik pamiętaj że nawet najlepszy fungicyd nie podniesie Ci plonu o 2-3 tony z ha. Nawet w ulotkach czy artykułach sponsorowanych piszą o zwyżce kilku q z ha stosując lepsze fungicydy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kwintale podnosi... nie opryskaj to zobaczysz jak zboze zaschnie w połowie czerwca i nakosisz ze 2-3 tony. W dzisiejszych czasach bez fungicydów pojedziesz na bezrobocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktoś mieszankę prochlorazu i fenpropidyny

np. na pierwszy zabieg

Prorok 1,0 +Leander 0,5 ile by to kosztowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na polu i całe 3 ha pszenicy wygląda a właściwie to nie wygląda bo jest żółta . Co robić? Zaorać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złap za rosliny jesli sie wyciągają z ziemi to nic z tego nie bendzie. jeśli sie trzymają ziemi napewno coś z tego bendzie. Jaka masz odmiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko siejecie wiosną sól potasową na zboza ozime. Jakie mogą być straty potasu z powodu nie mieszania nawozu z ziemią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosował ktoś mieszankę prochlorazu i fenpropidyny

np. na pierwszy zabieg

Prorok 1,0 +Leander 0,5 ile by to kosztowało ?

 

 

 

Dać 300kg saletry i czekać na żniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja jara już od wczoraj rośnie odmiana bombona a dzisiaj zaczyna popadywać zobaczymy co z niej urośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...