Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam slyszalem ze znow cena poskoczyla wiecej info wieczorem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś sprzedawałem w następujących cenach do hurtu: 0-0,27 S-0,24 1A-0,21 1B-0,18-0,19 2A-0,16.

Ale prawdę powiedziawszy to już nie wiem jakie ceny są ogólnokrajowymi. Każdy sprzedaje jak mu pasuje albo kto da więcej.

Jutro znowu podnosze ceny bo popyt nie słabnie a jaj nie ma .

Z UE nie przywiozą bo oni sami nie mają. Mizgier próbował i z tego co słyszałem to tylko dwa tiry przyjechały i to jeszcze w nieciekawej cenie kupił.

Pozdrawiam i piszcie cześciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie oto ceny ktore place 1a-20 1b-18 2a-16 2b-14 3-12 duzego nie dostane dopiero pod koniec tygodnia.A to ceny o ktorych slyszalem z Poznania 1a-22 i odwa grosze w dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie forumowiczow jajecznych 0-28 S-25 1A-22 1B-20 2A-18/7 2B-15.Informacja dla zainteresowanych kupnem jaj ,jesli masz braki musisz przebic te ceny aby cokolwiek dostac az do momentu zmiejszenia sie popytu z powodu rosnacych cen,Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege Galla

Ja sprzedaje w identycznych cenach. Dziś miałem 7 telefonów od nieznanych osób których interesowało jakiekolwiek jajko. Tak więc towaru wciąż brakuje. Znajomy duży hurtownik i jednocześnie producent przekonywał mnie dzis że cena 0,22 za 1A spowoduje import z UE bo przy tej cenie już się opłaci. Zobaczymy jak będzie, na razie jest dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH KOLEGÓW PRODUCENTÓW.NA MAZOWSZU CENY W GÓRĘ I TAK ZA 1A TRZEBA ZAPŁACIĆ 21GROSIKÓW.KAŻDY NASTĘPNY SORT +- 2GROSZE.PO NIEDZIELI PONOĆ OSTRO W GÓRĘ.

WIADOMOŚCI OPTYMISTYCZNE GDYŻ W EUROPIE NIE MA TANIEGO JAJKA WIĘC IMPORT NAM NIE GROZI !!!!! NO CHYBA ŻE PRZEKROCZY 30GROSZY ZA 1A !!!

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co widac rynek sie uspokoil poza tym ze nie ma duzego jajka.Co slychac w innych regionach? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sie utabilizowały i nie ma co ukrywać że są dla producentów bardzo dobre. Jak to zwykle przy podwyżkach wzrosło zainteresowanie małym jajkiem którego wbrew pozorom tak dużo nie ma na rynku. Moim zdaniem nie należy już oczekiwać wzrostu cen chociaż o grosik jeszcze może podskoczyć. Jako ciekawostkę podaję cenę z Auchana Mikołów: L-0,22 w promocji!!! Ta sama cena co u mnie na fermie. Ale jak widać niektórych(BIOS Lubliniec) stać na to aby utrzymywać markety. Tylko niech cymbały jeszcze raz zadzwonią się pożalić że nie mają na paszę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny:1a 0,21-0,23

0 0,24-0,26

 

ceny staneły

 

dzisiaj pow.lak.wet. oznajmił że od 15,09,2006 w mazowieckim mamy kontrole unijne na fermach jaj konsumpcyjnych:

maty dezynfekcyjne

umowy o utylizacje padłych i jaj

hacap na sortowniach itp (czyli całość dyrektyw unii ale nowe wytyczne są bardziej liberalne i do zrobienia co i tak trzeba bo jak nie to zamykają fermy

duży nacisk kładą na salmonellę )

podrawiam kolegów hodowców

czekam na informacje o zmianach cen jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny:1a 0,21-0,23

0 0,24-0,26

 

ceny staneły

 

dzisiaj pow.lak.wet. oznajmił że od 15,09,2006 w mazowieckim mamy kontrole unijne na fermach jaj konsumpcyjnych:

maty dezynfekcyjne

umowy o utylizacje padłych i jaj

hacap na sortowniach itp (czyli całość dyrektyw unii ale nowe wytyczne są bardziej liberalne i do zrobienia co i tak trzeba bo jak nie to zamykają fermy

duży nacisk kładą na salmonellę )

podrawiam kolegów hodowców

czekam na informacje o zmianach cen jaj

 

Witam

Mam pytanie kto u Was odbiera jaja do utylizacji(ta sama firma co padlinę?) oraz czy każdy musi już mieć wdrożony HACAP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niby nic sie nie dzieje a cene wolaja do gory O-28 S-26 1A-23 1B-21 2A-19 2B-17 choc slyszalem juz ze 1a-24? ciekawa sytuacja ,potwierdzacie to w innych regionach?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Także dziś dostałem info że Wielkopolska(Pachury, Mizgier) podnosi ceny. 1A ma kosztować od jutra 0,24. Woźniak podobno zwozi do kraju jajka które wcześniej wywoził. Na Katowicach jest jajko ze Słowacji tylko troche stare już jest i nie mogą go sprzedać. Z drugiej strony jednak przywieżli dziś krajową 1A po 0,21. Ale generalnie wszyscy twierdzą że jajka jest już dosyć i nie ma problemu z zakupem. Ceny też niby się ustabilizowały. Ale co tam, też chyba jutro podniose cene tak na wszelki wypadek żeby nie zaniżać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH PRODUCENTÓW.JAK ZAPEWNE WSZYSCY ZAUWAZYLI,RYNEK JAJ SIE STABILIZUJE.NIE MA WIEKSZYCH JUZ WYGŁUPÓW.W MAZOWIECKIM CENY ZA 1A OD 21GR DO 23, 1B-19-20GR,2A-17-18,2B-15-16GR

NAJWIEKSZE JAJA CZYLI ''0'' 26-30GR TAKA ROZPIĘTOŚĆ CENOWA.

SPROWADZAĆ Z INNYCH KRAJÓW JAJKO TEZ NIE MA WIEKSZEGO SENSU GDYZ CENY PODOBNE JAK U NAS WIEC WIELKI IMPORT NAM NIE GROZI-SPOKOJNIE.SĄ OCZYWISCIE JEDNOSTKI KTÓRE SPROWADZAJĄ JAJKO ALE TO NA KROTKĄ METĘ I MAŁE ILOŚĆ.

MYŚLĘ,ZE DO KOŃCA ROKU NIE MAMY SIE CZEGO OBAWIAĆ,W KOŃCU SIE USTABILIZOWAŁO I PEWNIE TAK ZOSTANIE.

 

POZDRAWIAM I LICZĘ NA INNE WPISY HODOWCÓW-PRODUCENTÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widac ze w bylym ciechanowskim ceny sa najnizsze w kraju, a mimo to slyszalem ze hodowcy sami kupuja 1A-23 ciekawy jest wasz region?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie pilnie 18m kaltek dla nioski 3pietrowej! bez zadnych automatow tyko z tasmami na pomiot!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

MAM PYTANIE DO SZANOWNEGO FORUM

 

CZY SĄ JAKIEŚ ZMIANE W CENACH JAJ

 

I CZY 1A KOSZTUJE MNIEN 0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

Dziś sprzedawałem do hurtu w następujących cenach: 0-0,29; S-0,26; 1A-0,23; 1B-0,21; 2A-0,19; 2b-0,17

Piszcie też swoje ceny żeby można było mieć rozeznanie co jest w innych regionach kraju.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i sorki za opoznienia.

Ciagle jestem zajety brak czasu ale co w temacie jaj nastepujaco:

-wrzesien zawsze jest okresem stabilizacji ceny moga nastapic jedynie wachania ceny grosz na dol lub do gory i ta cena prawdopodobie pozostanie do swiat

-co do aktualnych cen zatrzymaja sie na pozimie 0-28 S-26 1A-22 1B-20-2A-18 2B-16(17)

-popyt na jajko zatrzymal sie nie ma juz szalenstw

choc zesjscie jest na slabym poziomie i dlatego ceny 1a/1b spadly o grosik co nie oznacza ze cena spada lecz sie stabilizuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow, odnosnie co do Ekofarmera nic nie mam przeciw niemu ale ze jako ze handluje jajkiem nie jestem jego zlem koniecznym i jako forumowicz dziele sie swoimi informacjami ,wnioskiami i pogladami i chyba na tym polega to forum.A odnosnie co do cen ktore podalem i inforamcji to jestem ciekawy po ile placi zlota kurka hodowcom zwiaku z tym ze pochoidzisz z tamtych regionow?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...