Skocz do zawartości
Gość STEPTYK

Sano lub inni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

1. Co do produktów, jakości itp. nie mówiąc o cenie (trzeba ją samemu wynegocjować - warto) polecam koncentraty LNB lub Polfarmu, bo takie stosuje.

 

2. Ogólnie rzecz biorąc, co do jakości serwisu, który pojawia się u nas to niestety jest żałosny. Ale przecież to nie jest serwisant tylko sprzedawca !!! Nie czarujmy się każdy z tych chłopaków ma do sprzedania ileś ton paszy itp. Czyli liczy się ilość a nie jakość wizyty i ma jeszcze 20-u do odwiedzenia jak to kiedyś chłopak z Sano mi powiedział, podpisałem jakąś kartę i dalej jechał. Jest jeszcze druga strona medalu, bo to MY doprowadziliśmy że ta rywalizacja tak się rozwinęła. Gdybyśmy brali produkty od jednego producenta nie kusiły by nas inne firmy to by tego nie było. Nie robili tym młodziakom nadzieji że może coś weźmiemy od nich. A teraz Ci Panowie/Panie dobijają się do naszych drzwi co dziennie.

 

3. Świetnie by było żeby ten serwis żywieniowy, był kiedyś płatny i specjalistyczny, tak jak jest to na zachodzie. Wiadomo jak się za coś zapłaci to się to szamuje, a za darmo to wiadomo. Za darmo receptura dla tucznika itd. analiza zboża itp. Obecnie serwis robią tak jak przedmówcy wspomnieli ludzie bez głowy i pasji do hodowli, serwisują kurnik a potem chlewnie, maciory i kury nioski. Napewno jakość podniosła by się od razu.

 

4. Ten Grower to chyba ktoś z wymienionej tu firmy Wipasz bo napisał Vipasz - a przecież takiej "Vipasz" to nie ma. Faktycznie młoda kadra tam pracuje (nawet fajne Panie . Ale coż jak nie mają swojego zaplecza badawczego tak jak moi dostawcy - Polfarm. Wiem że trzeba popierać swoje ale czemu już nie jeździmy Ursusem 360 ? A jeździmy po polu ciagnikami z zachodu. ? Niestety to "nasze" czasem było tanie ale i słabe, nie wytrzymywało kilku lat.

I teraz też tak się zdarza. Nawet z tymi koncentratami.

Oczywiście Grower ma rację bo faktycznie trzeba koniecznie zbilansować aminokwasy, energie, dopasować witaminy i inne. Jak ktoś tego nie robi to niebawem będzie musiał albo padnie jak kawka. Na zachodzie moi koledzy liczą co do 1 centa, a my targujemy się o 200 zł na koncentracie bo inny jest tańszy ale g...no z niego jest.

Trzeba liczyć mości Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

panowie jeśli macie dostęp do kompa to zróbci sobie w exelu tabelkę pt. normy żywienia .......(gatunek potrzebny) i wtedy żaden doradca Wam nie podskoczy ....(no chyba, że kończyliście studia z dys.......)ale to już w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
lnb produkty moze i ma dobre ale doprosic się o ułozenie dawek to jest cos jak juz wie ze i tak kupujesz to zwleka miesiąc zanim przyjedzie tak jest przynajmniej w kujawsko pomorskim

 

 

To prawda że sobie olewają sprawę. Ja miałem problem na chlewni a przedstawiciel LNB Ruszkiewicz nie pokwapił się żeby podjechać. Tani cwaniaczek myślał że załatwi sprawę przez telefon radami z poziomu przedszkolaka. Dzięki niemu ani jeden worek LNB więcej u mnie się nnie pojawi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lnb produkty moze i ma dobre ale doprosic się o ułozenie dawek to jest cos jak juz wie ze i tak kupujesz to zwleka miesiąc zanim przyjedzie tak jest przynajmniej w kujawsko pomorskim

 

 

To prawda że sobie olewają sprawę. Ja miałem problem na chlewni a przedstawiciel LNB Ruszkiewicz nie pokwapił się żeby podjechać. Tani cwaniaczek myślał że załatwi sprawę przez telefon radami z poziomu przedszkolaka. Dzięki niemu ani jeden worek LNB więcej u mnie się nnie pojawi!

To ciekawe bo ja mieszkam od niego o ponad 200 km i nie mam wielkiej hodowlii, a przyjeżdza zawsze kiedy go o to poproszę. Moż nie zapłaciłeś za towar, z tego co wiem tego nie lubi, a skoro wymieniłeś jego nazwisko to teraz pewnie chcesz mu dopiec. Oj nie ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece SANO ale musi byc dobry przedstawiciel co sie zna na trzodzie anie tylko chce sprzedac pasze unas w ciagu roku bylo ich trzech ale wszyscy do dup y i ten co jest teraz tez niebawem spakuje walizki i wyleci z SANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
lnb produkty moze i ma dobre ale doprosic się o ułozenie dawek to jest cos jak juz wie ze i tak kupujesz to zwleka miesiąc zanim przyjedzie tak jest przynajmniej w kujawsko pomorskim

 

 

To prawda że sobie olewają sprawę. Ja miałem problem na chlewni a przedstawiciel LNB Ruszkiewicz nie pokwapił się żeby podjechać. Tani cwaniaczek myślał że załatwi sprawę przez telefon radami z poziomu przedszkolaka. Dzięki niemu ani jeden worek LNB więcej u mnie się nnie pojawi!

To ciekawe bo ja mieszkam od niego o ponad 200 km i nie mam wielkiej hodowlii, a przyjeżdza zawsze kiedy go o to poproszę. Moż nie zapłaciłeś za towar, z tego co wiem tego nie lubi, a skoro wymieniłeś jego nazwisko to teraz pewnie chcesz mu dopiec. Oj nie ładnie

 

Gość ciekawy jesteś facet, masz krowy,świnie jeszcze pewnie inne zwierzaki, mieszkasz na południu wielkopolski(przejrzałem twoje wypociny na różne tematy) i przedstawiciel lnb, który ma śląsk i małopolskę ponoć ma do ciebie też przyjeżdżać. Zastanów się co ty wypisujesz na tym forum i nie licz że ktoś uwierzy w to co wypisujesz. Jeżeli jesteś hodowcą trzody jak utrzymujesz to zadzwoń do lnb, a ja do ciebie przyjadę i sobie porozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
na SCHAUMANNA czas co onim myslicie

Dawno temu / ok. 10 lat/ chciałem nawiązać współpracę z tą firmą bo w Niemczech była potegą jezeli chodzi o zywienie bydła.

Zapoznałem się z ich oryginalnymi materiałami na temat żywienia bydła w jakie zaopatrzyłem się w trakcie pobytu w Niemczech.

Ale wtedy Schaumann nie był zainteresowany współpracą z "jakimś polskim rolnikiem".

Po wielu latach okazuje się że konkurencja dawno opanowała polski rynek i nie jest wcale gorsza od firmy Schaumann, a dla Schaumanna nie ma już miejsca na polskim rynku.

W walce o klienta Schaumann zawędrował w końcu też do Polski - przecież pieniądz nie śmierdzi - mozna by zarabiać również na "jakimś polskim zacofanym rolniku"

Ale teraz to mnie niech Schaumann pocałuje w dupę

Wolę kupować produkty od firm amerykańskich, holenderskich i wszystkich innych które działają w Polsce tylko nie od niemieckich buców, którzy kiedyś potraktowali mnie jak klienta drugiej kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post o Schaumannie był mój - zapomniałem się zalogować

Pozdrowienia dla wszystkich "jakiś polskich rolników"

" Jakiś polski rolnik" - Herr Gibała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również nie lubie jak mnie niektóre firmy traktują jak dojną krowę

Dlaczego wszyscy co sprzedają pasze uważają nas hodowców za głupków?

Niech w tych firmach nauczą ich najpierw kultury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na SCHAUMANNA czas co onim myslicie

Podobnie jak Gibała miałem z nimi kontakt jakieś 10 lat temu. Stosowałem produkt przez 1rok zaopatrując się u doktora z ART Olsztyn, który miał im rozwinąc sieć sprzedaży w naszyn regionie. Był problemy z logistyką i zrezygnowałem. 1rok to za mało zeby ocenić produkt. Obecnie stosuje Hendrixa i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobno Schauman zwija interes z Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno Schauman zwija interes z Polski ?

A w ogóle to Schauman robił jakiś interes w Polsce?

Jak tak maja wyglądać interesy to Pan Zdzichu z byłej GS -owskiej mieszalni miał lepszy łeb do tych rzeczy niż Schauman

PS Oczywiście jak Pan Zdzichu sie napił po zdefraudowaniu paru worków koncentratu marki Prowit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pasze z Wipaszu. Firma która w tej chwili ma pierwsze miejsce w produkcji pasz leczniczych i trzecie miejsce w Polsce pod względem sprzedaży.

Mają bardzo dobre prestartery - Wigory, które są w standardzie lecznicze z suibicolem, po których naprawdę nie mam problemów z biegunkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lnb to skrot Lepiej Nie Bedzie czyli lepiej nie stosowac pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam pasze z Wipaszu. Firma która w tej chwili ma pierwsze miejsce w produkcji pasz leczniczych i trzecie miejsce w Polsce pod względem sprzedaży.

Mają bardzo dobre prestartery - Wigory, które są w standardzie lecznicze z suibicolem, po których naprawdę nie mam problemów z biegunkami.

 

 

aa co to wipasz bo nie znam ) heh pewnie jakies gowienko:) kolego jesli Ty karmisz swinki takimi wynalazkami to zapewe Twoja hodowla liczy jedna loche:)) wiec nie zawieraj zdania na tematy zywienia!!!!!! z praktyki wiem ze nie ma co sie wiazac zz malymi lokalnymi firmami a to ze wzledu na to ze nie zawsze jest ta sama jakosc produkcji co w duzych renomomwanych firmach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam wasze opinie o producentach pasz, to wynika z nich, że wszystkie zwierzęta musiały by już dawno pozdychać, albo najlepiej, to przejść na pokrzywy, zbierane jabłka, troche śruty i po sprawie, LUDZIE, po co to rąbanie dupy różnym firmom paszowym, przecież każdy karmi tym, co ma wyprubowane, wypraktykowane. Sory jeśli kogoś uraziłem, ale musiałem to powiedzieć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam pasze z Wipaszu. Firma która w tej chwili ma pierwsze miejsce w produkcji pasz leczniczych i trzecie miejsce w Polsce pod względem sprzedaży.

Mają bardzo dobre prestartery - Wigory, które są w standardzie lecznicze z suibicolem, po których naprawdę nie mam problemów z biegunkami.

 

 

aa co to wipasz bo nie znam ) heh pewnie jakies gowienko:) kolego jesli Ty karmisz swinki takimi wynalazkami to zapewe Twoja hodowla liczy jedna loche:)) wiec nie zawieraj zdania na tematy zywienia!!!!!! z praktyki wiem ze nie ma co sie wiazac zz malymi lokalnymi firmami a to ze wzledu na to ze nie zawsze jest ta sama jakosc produkcji co w duzych renomomwanych firmach!!!

 

Kolego byłem na imprezie organizowanej przez Wipasz w Miedzyrzecu Podlaskim.Widziałem wytwórnię na własne oczy. Jesteś całkowicie nie na czasie, współpracuję z tą firmą od kilku miesięcy i takiej obsługi klienta w życiu nie widziałem. Przyjechał do mnie lek wet i specjalista od wyposażenia budynków. Naprawde goście się starają i nie mają sobie równych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tak czytam wasze opinie o producentach pasz, to wynika z nich, że wszystkie zwierzęta musiały by już dawno pozdychać, albo najlepiej, to przejść na pokrzywy, zbierane jabłka, troche śruty i po sprawie, LUDZIE, po co to rąbanie dupy różnym firmom paszowym, przecież każdy karmi tym, co ma wyprubowane, wypraktykowane. Sory jeśli kogoś uraziłem, ale musiałem to powiedzieć. Pozdrawiam.

Stary

Ja Ci powiem o co kaman

Większośc tu piszących to dilerka paszowa albo coś koło tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...co ma wyprubowane, wypraktykowane. Sory jeśli kogoś uraziłem, ale musiałem to powiedzieć. Pozdrawiam.

 

Nie bój. Jedyny, którego uraziłeś to Miodek

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiada mój doradca żywieniowy liczą się efekty i ekonomia. Stanowczo nie polecam Sano i Schaumana(drogo i lipa). Ostatnio tsosowałem Josere dobre produkty tylko drogie. Obecnie dla prosiąt warchlaków stosuje koncentraty firmy Pro Bio a tuczniki jadą na premixie Basfa i jak narazie efekt super i ekonomicznie też wychodzi całkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogus 56 ja tez jade na pro Bio prosięta i tuczniki na premiksie i jest ok zużycie 2,5 2,6 kg średnia mięsnosc 56 58% po ile są u ciebie premiksy? Z góry dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...