Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:16 Sob 7 Gru 2019

Owoce jagodowe - czy warto je rozwijać?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Rolnictwo ekologiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Winnica Cieplice Zdrój

PostWysłany: 08:22 Pią 18 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal napisał:
Witajcie!
Nasza gmina jest głównym producentem malin na podkarpaciu i nie tylko, mamy również pożeczki, których nikt w tamtym roku nie obrywał. Pomysł z owocami miękimi moim zdaniem jest zły i nie opłacalny.
Pozdrawiam.

Musisz podejśc do tego jak producent efektu finalnego, a nie tylko jako plantator malin, wtedy napewno efekt 1l czy kg będzie o 100-250% większy. Oczywiście większe pieniądze też trzeba włożyć. Syrop malinowy mniam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marce

PostWysłany: 16:19 Sro 19 Kwi 2006    Temat postu: nie ciekawie Odpowiedz z cytatem

witam!!!!

dochodzą mnie słuchy, że nie ciekawie zapowiada się sytuacja z porzeczką czarną :shock: . Wszystko zalega w zakładach, a o dobrej cenie nie ma co marzyć :twisted: , przymajmniej w tym roku. Z ekologiczna jest troche lepiej. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal

PostWysłany: 09:10 Sob 15 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Widze, że chcecie zakładać plantacje owoców miękich. Dobre czasy na ten towar zakończyły się 2-3 lata temu. Sam miałem plantację malin. Może duża nie była ale i tak zbierałem 2 tony owoców. Dwa lata temu wszystkie podmioty skupujące dogadały się z ceną i na starcie zaproponowali 1,2zł za kilogram. Wszyscy się załamali a firmy groziły, że towaru nie kupią. Nasza gmina jest głównym producentem malin na podkarpaciu i nie tylko, mamy również pożeczki, których nikt w tamtym roku nie obrywał. Pomysł z owocami miękimi moim zdaniem jest zły i nie opłacalny.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
adam

PostWysłany: 20:20 Pią 24 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Gabi ale masz wszystko co chcesz wiedzieć
Pozdrowionko.
Powrót do góry
Gabi
Gość

PostWysłany: 11:24 Czw 23 Lut 2006    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Myślę,że warto rozwijać plantacje jagodowe. Dopłaty pozwałają zredukowąć własne koszty produkcji,a owoce mają prawie 100% wyższą cene w chłodniach. Jestem tu pierwszy raz na forum. Czytam i myślę,że wskazana byłaby dyscyplina w zamieszczaniu postów tematycznych. Temat dot. owoców jagodowych,a są posty dot. np. owiec. To powoduje ,że nie wiele można się dowiedzieć w temacie ,który jest interesujący dla plantatorów.Szukam ekologicznych producentów owoców miękkich. Ciekawią mnie Wasze doświadczenia związane z ochroną i nawożeniem. Proszę o wypowiedzi, napewno wielu z nas znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Zbliża się wiosna, napewno będziemy zasilać nasze uprawy. Piszcie co i ile zamierzacie stosować. Może jakieś linki do firm z nawozami eko. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 02:19 Sro 1 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co się stało , nie macie żadnych przemyśleń
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:32 Nie 29 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winorośla to przyszłość ale jak prawo zostanie troszeczkę poprawione (może stanie się to w 4 RP),
polecam
winogrona.org
wino.org.pl
www.winiarze.zgora.pl
http://www.winnica.golesz.pl/
http://www.winnicajasiel.pl/
http://www.winorosl.strefa.pl/
e-sadzonka.pl
http://www.instytutwina.pl/
http://www.podkarpackiewinnice.pl/
jeśli chodzi o ekonomiczny aspekt uprawy polecam skontaktować się z Panem Wojciechem Bosakiem z instytutu wina, napisał ciekawą pracę o możliwości uprawy winorośli pod kątem handlu i przerobu tym surowcem (o ile odpowie)
jakby komuś bardzo zależało na tej pracy to napiszcie do zbizag@interia.pl w tytule proszę napisać o co chodzi
najwięcej informacji jest na winogrona.org na forum
zbigu
Powrót do góry
Gollum

PostWysłany: 19:55 Sro 21 Gru 2005    Temat postu: Re: Aronia Odpowiedz z cytatem

Wienio napisał:
mam zasadzone 8 ha aronii

To skontaktuj się ze Zrzeszeniem Plantatorów Aronii. gdziś koło Łodzi mają siedzibę i bardzo dobrze działają. Do tego stopnia, że nawet sa w stanie dyktować ceny zakładom.
Powrót do góry
Winnica Cieplice Zdrój

PostWysłany: 19:43 Wto 8 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny są na stronie głównej - notowania
Wienio, jak jeszcze przeczytasz, możesz dać kontakt swój;
ale na przyszłość wcześniej trzeba zakontraktować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wienio
Gość

PostWysłany: 16:55 Sob 13 Sie 2005    Temat postu: Aronia Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam zasadzone 8 ha aronii , w tym roku spodziewam sie plonu w granicach 80 ton, może zna ktoś adres jakiejś przetwórni, posrednika, który zajmoje sie skupem tego owocu?? Miałem propozycje wyslanai towaru na wschód ale nie wiem ile wynoszą tegoroczne ceny skupu, moze ktoś coś wie??
Powrót do góry
ankatell

PostWysłany: 21:00 Sob 11 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

japka napisał:
Hodowla owieczek jest bardzo dobra inwestycja, tylko trzeba mieć kontakty z zagranicą, tam jest najlepszy rynek zbytu Cool

No właśnie. Japka. Czy wiesz coś więcej o tym? Czy hodujesz owce?
Ja sam mam 30 szt. Przy takiej ilości to trzeba się zastanowić co dalej robić. Czy powiększać stado?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
japka

PostWysłany: 09:53 Sro 8 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowla owieczek jest bardzo dobra inwestycja, tylko trzeba mieć kontakty z zagranicą, tam jest najlepszy rynek zbytu Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Winnica Cieplice Zdrój

PostWysłany: 19:38 Sob 4 Cze 2005    Temat postu: KRZAK kontra DRZEWO Odpowiedz z cytatem

decyzja zależy od Ciebie
zawsze można posadzić pół na pół
rosną winorośla od Cieplic do Suwałk bez problemu
trzeba dobrać odmianę, podkładkę, zrobić badania gleby etc.
wcześniej zastanowić się na co przeznaczyć - od galaretek, soków, rodzynek po wina i deserowe odmiany
co do zbytu niestety trzeba się samemu na razie martwić, skupy na giełdzie
Powrót do góry
zimny

PostWysłany: 16:59 Pią 3 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Winnica Cieplice Zdrój
włąśnie jak jest z tym wiogronem opłaca sie to sadzić?

jestem spod sandomierza czyli niby teren doby

winogrona wymagają jakś szczególnych warónków co do działki?

jak jest ze zbytem?

włąsnie przymierzam sie do zasadzenia jakiś 2 ha ogrodu na przyszły rok i sie wacham miedzi winogronem a gruszką/jabłkiem

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Winnica Cieplice Zdrój

PostWysłany: 00:23 Pią 3 Cze 2005    Temat postu: maliny , jagody Odpowiedz z cytatem

oczywiście że warto
jak prowadzisz krzewy ?
jaka odmiana ?
Powrót do góry
jagoda
Gość

PostWysłany: 15:54 Pon 23 Maj 2005    Temat postu: Owoce jagodowe - czy warto je rozwijać? Odpowiedz z cytatem

mam niewielką działkę malin Embarassed z perspektywami Confused , myślicie że warto to rozwijać[/url][/list][/list][/code][/quote][/u][/i]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Rolnictwo ekologiczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: