Skocz do zawartości
Moderator

Jednostki Doradztwa Rolniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż Ci nie napiszą na szybach : "BRUDAS" czy coś tam takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż Ci nie napiszą na szybach : "BRUDAS" czy coś tam takiego

umieram:DDDDDDD

napisali Ci cos takiego??? o to lobuzy:)))))

hahahahahahaha!

u mnie warstwa brudu jest tak duza ze jak sie palcem pisze to on nie dochodzi do lakieru:D i nic nie widac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to ja znam? Po wyjeździe z myjni (a co - stać mnie, w końcu molestuje kasowo rolników i rolniczki) moim "terenowym" facet stwierdził, że musi filtry przepłukac. No i autko jakies szybsze, zwinniejsze sia zrobiło.

 

Ponoć Sardyna ma auto "własne" - trza by o jakimś oblej-kólku pomysleć? Na grila zdźiebko zapóźno, ale ... kreatywnie myśląc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
? Na grila zdźiebko zapóźno, ale ... kreatywnie myśląc...

no zawsze mozna na balkonie grila rozpalic, byle by snieg nie padal za mocno i nie gasil zaru.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagim? NAgim, nanim, na niej. By wzmóc doznania i efekt ochrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ODRowcy...Łobuzy co Wy tak tematycznie...? Za dużo RŚ i DSU cooo...? I już główiki pobolewają...??? Girll- zimą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ... nie samymi planami człowiek zyje. Trzeba czasem o łączce momarzyć. Ale miało być fachowo, wiec te łączki, łona przyrody zostawmy sobie do obgadania w innych pogadędkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna powiedziec ze sie łąki rozpoznaje;D

.. turzyce..... krwiściąg....... kiełbaska.........modraszek lata......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sardyni - bądźmy profesjonalistami, ja bym potraktował to -dla zwiekszenia odczuc oczywiście - Urtica dioica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M, snieg zalega......... jak w takiej sytuacji laki ogladac? i zimno w lapki bedzie jak bedziemy te kijki z kielbaskami 3mac..... a grzanego piva nie lubie, ale grzane wino to juz to to to....;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie doradców...

Fapa - u Was płacą?

pracownikom rejonowym oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze wszedzie jet tak samo, malo kasy....

wprowadzili u nas cennik za uslugi: biznesplany (za opinie takze) i praktycznie za wszystko..

od nowego roku chca sie u nas wycofac z FAPY i kazac placic rolasom za wypelnianie wnioskow...

a z FAPY ni ma kasy....

a z FADNU ni ma kasy....

a nie wiem jaka dostaniemy WYPŁAKĘ w grudniu......

 

Ciekawe rozwiązanie - wycofanie sie z ubieganie o wsparcie doradztwa rolniczego i szkolenia?

 

Myślę, że byłby to początek końca takiego odr'u.

 

Tak naprawdę konkursy na wsparcie doradztwa rolniczego są ustalane tak aby to właśnie ODRy je wygrały. W I edycji doradztwa zdajsie tylko jedna firma wygrała konkurs w mazowieckim reszte dostały ODRy. Jest generelne przekonanie , że należy ODRy faworyzować gdyz wymagaja dofinansowania itp. W dodatku gdyby wprowadzić pełną zasadę wolnego rynku przy konkursach mogłoby się okazać, że inne podmioty są wstanie przedstawić znacznie lepsze oferty od ODRów.

 

Podobnie jest w przypadku szkoleń gdzie także ODRy dominują, choc coraz większą rolę odgrywaja inne podmioty.

 

Warto wspomnieć że w ramach tych projektów ODR może zakupić sprzęt itd.

 

Fakt, że FAPA(2 mies) i ARiMR(1 mies) maja 3 miesiące na wypłatę pieniędzy a w rzeczywistości terminy te się przeciągają i bywają problemy z płynnością finansową....ale w ostateczności są one wypłacane.

 

W sytuacji gdy ODRy nie zgłoszą się do konkursu w przyszłym roku zapewne zostaną wyłonione inne podmioty jak stowarzyszenia, fundacje prowadzące działalność doradczą czy szkoleniową - a nie sądze by rolnicy fatygowali się do ODRów gdzie usługi będą płatne kiedy będą mogli korzystać z darmowych usłóg. A nie wróży to im dobrze.

 

Podsumowując rezygnacja z działań wdrażanych przez FAPA była by dla ORDów raczej bardzo niekorzystna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno slowo: ODR moze i dostaje kase z FAPY, doradcy sporzadzajacy dane wnioski kasy nie dostaja!!

co za sprawiedliwosc;(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno slowo: ODR moze i dostaje kase z FAPY, doradcy sporzadzajacy dane wnioski kasy nie dostaja!!

co za sprawiedliwosc;(((

 

FAPA przekazuje środki na konto ODRu.....a co z nimi robi dyrektor to jego sprawa...FAPA nie może go zmusić do tego aby dzielił te pieniądze pomiędzy doradców. Pretensje z tym związane można mieć wyłącznie do dyrekcji ODRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem;(

ale wyzalic sie chyba tutaj moge?

 

pewnie.....zresztą uważam, że doradcy powinni mieć procent od kwoty jaką otrzymuje ODR za jednego rolnika w przypadku wsparcia doradztwa rolniczego.....ale to tylko moja skromna opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Sardynko ci na dole to maja robotę jak górnicy na przodku, a ci na górze to mają robotę na (w) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dyrektorów ODR-ów to ludzie po kluczu partyjnym i oni generalnie maja "szarych" pracowników w ... poważaniu!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...