Skocz do zawartości
Maciek

Kiedy przestanie padać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałem zapytac czy ktoś wie kiedy przestanie padać jak macie jakieś namiary to piszcie tu . pozdro dla wszystkich co jeszcze przed żniwami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz tak to na wsi jest , chopy muszą zawsze ponażekać . Nie dziw się z powodu suszy urosło mało , a z powodu deszczu teraz niektórzy nie mogą zebrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dolnym Śląsku padało nieprzerwanie przez 5 dni przestało i dziś znowu zaczeło co nie wyschło to zgnije. Ale to lepsze od tej niesamowitej posuchy bo przynajmniej trawa rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie dziś pierwszy cały dzień bez deszczu był, skończyłem dziś u mnie żniwa kombajnowe- ostatnie dwa hektary pszenżyta zmłóciłem, ponad tydzień lało bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zostalo jeszcze 5ha pszenicy i 6ha pszenzyta ale to nic skosilem ponad 60ha w tym roku a znaiomemu zostalo jeszcze ponad 100ha do skoszenia tragedia wszystko porosniete u nas pada juz ponad tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zostalo jeszcze 10 ha rzepaku jarego star pada od piatku od godziny 16 do godziny 1345 w sobote. Planuje jutro posiac rzepaczrk na powierzchni 30 ha.Zaorne jest i z zastosowaniem walu cambella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie spadło dzisiaj 35l/m^2 czy jak kto woli 35mm buraki rosną i zborze też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pogoda może jutro jęczmień da rade kosić po południu jak pogoda się utrzyma , wczoraj do południa konkretnie polało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie przestało padac

jutro zobacze moze bedzie mieć ponizej 14,5 proc wilgotnosci

ale pojutrze juz zniwia pełna para chyba ze jaka burza sie napatoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas dziś potop tuż przed deszczem skończyłem żniwa u sąsiada teraz już by tam kombajnem nie wjechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja teraz nie mogę wejść na pole , a rzepaczek przydało by się już siać . Woda po nocnej ulewie już nie chce za bardzo sięknąć . Kurna nie pamiętam by na tym moich piochach o tej porze lgnęło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odorywałem sobie 1 skibowcem od miedzy przed oraniem na rzepak ale mokro jak cholera i 360 miejscami ślizgała się konkrertnie , wieczorem troche słomy sprasowałem i jak nie będzie deszczu to jutro może coś ukosze mam jeszcze ok 11 ha do wykoszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pospiesze bizon kosi tyle ile daje rade a jęczmień poległ i pszenzyto jare też ikicha , pszenica tylko mi sie nie wywaliła jak prasowałem słome dzisaij tpo śladach HLki stała woda a o wjechaniu z brandysko po zborze morzna tylko pomarzyć wczoraj ojciec ledwo wyciągnął 2 zbiorniki z bizona na d35 przyczepie ciapkiem a 3 dosypany miał na drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie blizniczych kolach w kombajnie bo niektorzy beda kosic chyba kajakiem. W sMOLIGOWIE koLCHOZ NA 100 HA wykosil 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...