Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

do smoka

Powiedz mi kolego jeszcze z jakim silnikiem był ten wadliwy farmer? JD czy MTZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów, prosze o informację na temat tego ciągniczka bo zamierzam go kupic a dokładniej model F-10244 (105 koni) z góry dzieki i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Sebastiana

Kupłem ten ciągniczek ze 2 miesiące temu więc ma żniwa i orkę za sobą. Skrzynia i cały napęd to super sprawa chodzi bez zarzutu. Cała skrzynia jest zsynchronizowana - zgrzytu nie usłyszysz. Hydraulika również jest ok tylko trzeba połapać się z nią o co chodzi z ustawieniem jej i jakoś trochę ją słychać podczas pracy. Natomiast nie wiem co powiedzieć odnośnie tego silnika MTZ bo masz jeszcze tej samej mocy JD tylko że sporo droższego bo ok. 15 tys. droższego ale może warto dopłacić. Chociaż narazie nie mam większego powodu do narzekań. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ten z silnikiem JD będzie więcej palił, a pozatym z tego co słyszałem nie ma z nim zadnej rewelacji. Co do silnika MTZ-ta moge wam tylko powiedziec ze ja mam MTZ z 88 roku i nie odkręcałem przy nim jeszcze nawet wtrysków, jedyna awaria jaką przy nim miałem to musiałem zdjąć głowice bo mi korki na mrozie wystrzeliło i to tyle, jesli wymienia sie olej regularnie to nie ma co przy nim robic, no i co jeszcze-uszczelniacz na wale musiałem wymienic bo przez 18 lat wkońcu musiał ztwadniec i przeciekac, pozatym mozesz mi nie wierzyc ale nie bierze kapki oleju. Tyle co mam do powiedzenia o silnikach MTZ, nie wiem jak w tej chwili,czy nie zmienił sie materiał z którego są wykonywane te silniki ale na te stare nigdy nie powiem złego słowa, dochodzi do tego jeszcze rozsądne spalanie. No bo troszkę sie rozpisałem, dodam tylko ze ja mam chęc na tego 105 koni.

 

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin pocieszyłeś mnie trochę. Do tej pory pracowałem C - 330 i C 360 - 3P więc jak zacząłem orać tym farmerem to jakoś zaczęło mi się wydawać że coś sporo pali ale za to jaką robotę odwala bo założyłem mu pługi 4 x 40 i z przednim napędem idzie bez problemu tylko muszę go kiedyś dokładnie sprawdzić ile spala a jak to się będzie sprawować to czas pokaże. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie opowiem wam swoja historię zakupu ciagnika. kupiłem Farmera F8344C i jak narazie jestem bardzo zadowolony, przesiadłem się z C360 i omały włos nie rozwaliłem bramy. kupując go kierowałem się przedeszszystkim cena i charakterystyką danej maszyny. po wielu rozmowach z miejscowymi znawcami motoryzacji (użytkownikami 20 letnich Deutz-Fahr-ów oraz pozostałych złomów z niemiec) wybrałem własnie jego.

Uzasadnienie: zapłaciłem za niego 95000 czyli o jakieś 20-40 tyś mniej od pozostałych ciągników lepszych marek a dodatkowo uzyskałem go z bardzo dobrym wyposażeniem. początkowo miał być ursus 5714 lecz w zaden sposób nie moze dorównac wyposażeniu farmera i jest drozszy.

Jesli potrzebujecie ciągnika do gospodarstwa okolo 30-50 h ta maszyna w zupełnosci wystarczy. u mnie ciaga 4 akpila i radzi sobie z nimi bardzo dobrze. ale i tak najlepszą zabawą jest koszenie kosiarką (samasz, 2 bebny, 2.10m) do tej pory w sianokosy były męką a teraz w kilka godzin ojebałem 12h łąk i byłem naprawde zadowolony.

polecam, a może nie polecam tylko sugeruje rozważenie takiej opcji przy kupnie nowego sprzetu.pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema to daj znać jeszcze jaki masz ten pług bo ja zamówiłem sobie właśnie 4 z akpilu i farmera 10244 i nie wiem jak to będzie wydaje mi się ze troszke zamały ten pług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się marcin e możesz do 105 koni spokojnie kupić pługi piąteczki. Fakt że zależy jeszcze jakie masz ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemie mam właśnie troszeczke cięzkie ale mam mtz 82 i w czterech jecze poszedł, co prawda jak zobaczył górkę to zaczął sie sapać ale zazwyczaj wychodził, chodziło mi o taki ciągniczek zeby miał lekko na tych moich górach, myśle o czwórce ale moze takiej troszke większej bo tamten z akpilu ma skiby 35cm a mogę go jeszcze odmówić, myślałem takze o obrotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 akpila 40cm wydaje mi się ze 82KM pujdą z nimi po kazdym terenie.

ale jesli masz jakieś górki lub ciezkie ziemie to chyba nie polecam obrotówki bo musiał byś wziasc 3 bo podejrzewam ze wiekszych nie sciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orać 4 skibowym płubiem MTZ to męka, wolno to idzie ciągnik stęka fakt że jest bez przedniego napędu ale napęd dużo by tu nie dał bo za mało mocy a jak zaczepiłem Zetora Forterre 11441 to sama przyjemność z pracy. Żeby to był pług uni to bym doczepił piątke ale w Voogel Noocie nie ma takiej opcji

 

Ale nie żałuje przynajmniej mam zapas mocy szybko sie jedzie, dobrze sie przewraca skiba i ziemia sie ładnie rozsypuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie gosciu mtz 82TS ciaga 4 skiby unni KOBUZA chyba to sa 4x35cm i lata jak wsciekły i głeboko, a kuzyn 11441 ma 4 obrotowa IBIS orze 2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj Voogel Noot ma 4x42. To u nas gościu ma krevlanda 4 i orze 1234 a ma 1634 i nówke Fendta 180 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umnie gosciu mtz 82TS ciaga 4 skiby unni KOBUZA chyba to sa 4x35cm i lata jak wsciekły i głeboko, a kuzyn 11441 ma 4 obrotowa IBIS orze 2m

 

A u mnie ruski konkretnie beczą z takimi pługami 4x35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja mam Farmera 82 KM i ciągam 4 x 40 fakt że nie mam najcięższej ziemi. Oczywiście z włączonym przednim napędem idzie znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie naped to bardoz dobra sprawa ja wszystko robie Forterrą z napędem na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość pronarem 82 KM ciąga 5 zagonowe nie wiem jaka szerokość ale nie za duża, ziemie lekkie ale w d... ciągnik dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie będe odmawiał tego pługu, zawsze lepiej mieć zapas mocy niz jej za mało (ale przeczuwam ze uciągnął by większy , no ale nic decyzja zapadła, a co do tych pługów to bardzo konkurencyjne ceny mają.

 

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, a co do tych pługów to bardzo konkurencyjne ceny mają.

 

pozdr....

z Akpilu kupiłem kiedyś przetrząsaczo-zgrabiarkę pasówke i wystarczy ( nic więcej z Akpilu ) jeśli inne ich produkty są podobnej jakości to nikomu ich nie życzę , fakt że nawet to nieźle wygląda i cena dosyć konkurencyjna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W punkcie sprzedazy powiedzieli mi ze jak się coś stanie to przyjadą, zabiorą go i przyprowadzają nowy więc nie wiem czy są tacy pewni tego pługu czy się tylko przechwalają (powiedzieli ze jeszcze nie mieli zadnych zwrotów) tak więc zobaczymy, talerzówki mają dobre podobno....

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do "zbych"

 

cze ja tez mam farmera 82KM. Ostatnio na stronie producenta wyczytałem ze 8244 ma blokade podnośnika. doszedłeś jak się ją załącza????

CZEKAM NA WSKAZÓWKI

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Dzik

Muszę się przyznać że z tą hydrauliką to ciężko jest się połapać Instrukcja napisana niezrozumiale, serwis do d...py nic nie wiedzą a jak zrobili mi pierwszą obsługę to wszędzie zaczęło się lać z silnika. Masz jakieś przecieki? Na początku przestraszyłem się wogóle z tą hydrauliką bo zapomniałem o ustawieniu mniejszej wydajności i strasznie wyło przy podnoszeniu ale już jest ok. Poza tym narazie wymienili spalony hebel - nie bardzo wiem czemu on mógł się spalić ale ogólnie sprzęt może być. Troszkę żałuję chyba że nie wziąłem z silnikiem JD. Napisz jak u ciebie się sprawuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...