Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w sierpniu z zabiegiem na chwościka stosować Asahi SL czy to ma sens czy tylko liści narośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pryskam buraki na chwościaka w dużej ilości wody ok 400 litry/ha aż cieknie z liści robie to termitem i 330 bo buraków mi nie przewraca jak 2000 litry ciągany

Jak byś miał żółte końcówki to mógłbyś polecieć 200l/ha. A dlaczego aż tyle dajesz wody generalnie wszystkie nowe fungicydy są układówki i krążą w roślinie więc nie trzeba ich zlewać. Na twoim miejscu dałbym góra 300l/ha.

Co do Asahi to pewnie nikt tego jeszcze nie próbował w tej fazie. Ja się na ten temat nie wypowiadam bo nie mam doswiadczeń. Tylko widziałem jak sąsiad przypalił buraki elitą i potem latał z Asahi. Wygoiły się dopiero jak solidnie popadało. Zobaczymy jak bedzie je wywalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi wychodzi jak jade termitem na 4 w 330 i efekty są spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już pryskam 2 raz na chwościka daje 300litrów poprostu kiedyś miałem złe doświadczenia zn nim hehe Mg wskazane dobry siewniczek kupiłem macie taki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do płytkiej orki 20-25cm zamiast kultywatora za dużo słomy i za twardo następnie siew gorczycy 20kg na mulcz pod buraki w pierwszej połowie września (podorywka była na początku sierpnia 2/3 całkowitej dawki PK i 70N)

Ma ktoś jakieś doświadczenia lub propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego sam fosfor ? moim zdaniem powinno się łączyć nawożenie P i K razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fosfor jest mało ruchliwym pierwiastkiem nie przemieszcza się w glebie tak jak azot i potas, dlatego te 2 dałbym wiosna żeby nie było wymycia po co część tracić wiadomo jakie są ceny nawozów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z regóły sieje superfosfat na jesieni i połowe potasu ale w tamtym rok nie miałek kasy i nie siałem nic na jesieni tylko obornik i wapno bo tą dziłke zawsze na wisne mi zalewa a w tym roku na wiosne dałem polifoske M i sletrzak przed bronami a potem agregat i wschody super

 

 

Pod buraki dobra jest biała sól (bezchlorowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko sieje wiosną przed uprawą i nigdy nie miałem problemów ze wschodami.w tym roku 1,5t wapna 50%(trochę przegięcie),100kg/ha superfosfatu 40%, 100kg/ha sol potasowej 60% i 150 kg/ha mocznika później uprawka i siew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co siejesz mocznik na buraki wg mnie z azotowych najlepszy na buraki i łąki jest saletrzak

 

Ja mocznik daje pod jare zboża i kukurydze oraz na słome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do płytkiej orki 20-25cm zamiast kultywatora za dużo słomy i za twardo następnie siew gorczycy 20kg na mulcz pod buraki w pierwszej połowie września (podorywka była na początku sierpnia 2/3 całkowitej dawki PK i 70N)

Ma ktoś jakieś doświadczenia lub propozycje

Napewno nie biedzie roznicy w plonie . Mam buraki po podorywce zasiane w mulcz i nie widze roznicy,tylko na wiosne obowiazkowo nalezy przed siewem zastosowac Randap lub inny glifosat w odpowiednim terminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej ziemi robisz ten mulcz? Bo u mnie jeden zrobił na 4 klasie i nie wyszło mu za duzo wilgoci stracił no i siał omegą może tu był pies pogrzebany ale wcześniej pojechał cyklotirerem. Ja mam zamiar posiać na 2 ha buraczki na 3 klasie i zastanawiam sie nad mulczem. Narazie posieję gorczycę i zobaczymy. Najwyżej przed zima poorzę nie za głęboko aby gorczyca została nad ziemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zaczynacie buraczki, bo u mnie w połowie pazdziernika odbiór, chyba troche wcześnie jak na ten rok, w zeszłym roku 24 listopad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ

-na 1 -2klasie I wydaje mi sie ze wilgoci jest nawet wiecej u nas zwykle jest w zimie duzo sniegu i nie jest to problemem co innego gdy po poplonie sieje sie zboze przy suchej jesieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem w gazecie że sejm cofnoł nam prawo do uprawy i dostawy burakóww i cukrownie będą mogły kupować buraki od kogo im się żewnie podoba i jak ktoś nie pasuje to nie będą kupować o tym od kogo będą brali będzie decydować komisja złożona z plantatorów i cukrowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kombajn do buraków, NEPTUN Z413, rok produkcji 1997. Pierwszy wlaściciel, garażowany, sprawny w 100%, stan BDB, cena do negocjacji.

Fotki na maila.

 

slavomnich@wp.pl

 

600 753 219 , 600 495 564

 

cena 12500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kombajn do buraków, NEPTUN Z413, rok produkcji 1997. Pierwszy wlaściciel, garażowany, sprawny w 100%, stan BDB, cena do negocjacji.

Fotki na maila.

 

slavomnich@wp.pl

 

600 753 219 , 600 495 564

 

cena 12500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też bierają ankiet o sprzęt, nawożenie agrotechnike? i czemu to ma służyć? a słyszał ktos że ma nie być limitów ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie strasznie ludzie psiączą bo skłąd czynny od 2 listpada do 27 listopada

 

Ja miałem do cukrowni wozic ale inspektor nie dodzwonił się na domowy telefon do mnie i jak dzisiaj pojechałem to mogłem wozić do cukrowni w listopadzie i grudniu i robie pryzme która ma być niby zbrana ok 20 października zobaczymy jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow nieźle u nas miał być skład otwarty tak hehe ale podobno od 15 października heheh a czekaj Piotr ty jesteś z okolic Łęcznej ?hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie odbiór buraczków około 25 listopada wiec pod koniec października będę kopał a narazie muszę polecieć na chwościka bo się rozprzestrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...