Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co dajecie pod ozima przedsiewnie chodzi o P K itp może jakaś polifoska M co sądzicie ?

 

 

Ja jak sięję po kukurydzy na kiszonke to 100 kg fosforanu i 100 soli , po jęczmieniu , pszenżycie jarym 150 fosforan , +150 sól

 

 

Jak sieje polifoske M to 300 kg po kukurydzy i 400 kg po zbożach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten drastyczny spadek plonu, nie mam pojęcia, w pierwszym roku siałem tą pszenice 15 listopada, po ziemniakach, bez orki, dosłownie w błoto, w drugim roku siałem w normalnym terminie, pod koniec września, po grochu, dowaliłem pod korzeń 200 kg polifoski, wszystko w terminie, a plon do d..y, ale kuzyn miał to samo, więc to chyba tylko jednoroczna roślina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wypróbowałem odmianę pszenicy Kobiera 5,8 tha oraz Finezję 5,2 t/ha. Czy ktoś uprawiał odmianę ANTHUS. Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile przed siewem orzecie pod pszenicę i kiedy dajecie nawozy? Ja nawozy i orka 2-3 tygodnie przed siewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo, tyle że mam przy pługu włóke, pózniej robie agregatem i sieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja orze pare ha sieje nawóz a potem agregat i siew można powiedzieć że nawet tego samego dnia co zaorane to jest i zasiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pszenicą jest jak z żytem hybrydowym jeden rok i do widzenia.

Jeśli nie ma sie czym ugnieść gleby przed siewem to zalecają orać 2tyg przed przewidywanym siewem.Jeśli zaorze sie przed samym siewem i przeleci zwykłym agregatem z wałmi strunowymi i jeszcze trafi sie na susze to raczej nie ma co liczyć na równe wschody.Ale w tym roku susza raczej nam nie grozi.

Stosował ktoś może nawozy Kemira? Sa one coś warte?Do tej pory stosowałem Sól i Fosforan ale strasznie zakwaszają glebe, mysle o przejściu na nawozy wieloskładnikowe z Ca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to dobre nawozy każda granula ma ten sam skład ale cena jak dla mnie jest nie do przyjęcia.wole sól i fosforan i wapnowanie co kilka lat.stosując kemirę nie unikniesz wapnowania fakt dawki ca będą niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem kiedyś Amofoske ( nie pamiętam składu) ale reklamowali ją jako nawóz neutralny Fakt miał coś kolo 27% Ca ale jeśli był suchy rok to strasznie długo sie rozkładał.

Robiłem analizy bleby i mam wysokie lub b. wysokie zawartości P i K w glebie dlatego chce przejśc na kilka lat na nawozy wieloskładnikowe bo nie zależy mi zbytnio na tym aby w nawozie było dużo P K a bardziej na Mg ,Ca i innych mikroskładnikach. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amofoski to się rozkładają w porównaniu do lubofosów te to nawożenie na lata.mają dużo mikroskładników ale moim zdaniem wszystkie nawozy niskoprocentowe też je mają i ca bo przecież jakiś nośnik musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupował nawiosne na kukurydze kemire z mocnych pamiętam że maiła 28 potasu i pod kukurydza dawał 1 bigbaga na ha i kukurydza spoko płacił 1000 za tone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloskładnikowe nawozy stosuję tylko na wiosnę jako nawożenie uzupełniające (podobno jak w jednej granulce kilka składników to szybciej są dostępne) a na zimę podstawowe pod pług sól potasowa i fosforan mocznik tylko roztwór 5-20% dolistnie lub 25-30% na słomę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie co da lepszy efekt pod pszenicę 200 kg fosoranu amonu - 36 N - troszeczkę za dużo jesienią, przedplon rzepak, czy może 100 kg superfosfatu + 100 fosforanu, do tego oczywiście sól 150kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica ozima LEGENDA zarejestrowana w 2005r Grupa A parametry i plon dość ciekawy ma ktoś jakieś doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was siał taka odmiane jak soraya albo wie cos o niej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ją chwalił mówił że jak zawiózł na młyn to takie parametry mu wyszły że ze 2x je powtarzali bo nie mogli uwierzyć. Tylko jej dopękał wszystkiego, a zaprawy i opryski z górnej półki dawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ja ja kupuje po 830 zlotych koles mowi ze to tanio w porownaniu z innymi pszenicami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie herbicydy stosujecie jesienią w pszenicy, w jakich terminach i jaki jest koszt. czy może ma ktoś doświadczenia z LENTIPUREM FLO i jaki oprysk stosuje na wiosnę jako uzupłnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od gleby i występowania chwaściorów ale ja polecam Maraton z Gleanem, a na wiosnę śpisz i nie stresujesz się ze temperatura nie taka albo że deszcze ciagle popadują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też Maraton ca 4 l + Glean ca 5 g - ważne by dawać na szpilke - i spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zjechałem na 3,5 litra (za poradą doradcy) na lżejszych ziemiach i wytrzymał z powodzeniem!!!!

Trzeba uwazać jednak na modrak bo Maraton ogólnie hu... mu robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darku - racja, wtedy dobrze wiosna do ccc dodac tak z 10 g granstaru,

a glen jesienia wlasnie glownie na chabra i rzepak (samosiewy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...