Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:44 Nie 28 Lut 2021

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 381, 382, 383  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lanz buldog

PostWysłany: 19:41 Czw 5 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orzesz żeby zaorać na zimę , czy masz zamiar siać jeszcze pszenicę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawidlubelskie

PostWysłany: 22:28 Sro 4 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas likwidują ludziska masowo rzepaki nie rokują nadzieji sam. Likwiduje 2 ha pójdzie pod pług , chemirol po 1600. Płaci towaru szukają....😳
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:56 Wto 3 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

lanz nie denerwuj sie mnie tez szlag trafia z tym co sie dzieje

miałem fuksa z zbożem ale rzepak mogłem drożnej sprzedać

kobietę młodszą sobie zorganizuj albo ja Ci dam swoja na zime

170 x 5 to 850 a nie 670 ale to szczegół

Pilot 10 EC kosztuje kolo 600 wiec tez sa generetyki

teraz nie bo przymrozki ale jak masz zboże juz w 1 lisciu to oprysaj na chwasty i gelnu dodaj a jak masz uczulenie na glen to daj galepra 0.2 l do 4 lisci rzepaku starczy

i nie rezygnuj z wspołpracy z Ukrainkami maja dobre środki ale wybieraj takiego co jest sprawdzony a nie co sprzedaje podróbki

a kiedy w Polsce bedzie normalnie tego nikt nie wie

Very Happy
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 06:40 Wto 3 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im bardziej skoncentrowany preparat , tym mniejsze pole manewru i możiwośc podbijania ceny , są też oczywiste oszędnosci np na magazynowaniu ,transporcie ,itd , itp. stąd różnice cenowe sa i być muszą
Stąd http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl_PL/p/Targa-10-EC-1L/2659 , musi być nieco tańsza niż dwa litry targi super , kosztujące ok 170 zł
Czy uważasz że pierścionek wykonany ze zlota proby 333 , byłby trzykrotnie tańszy od tego wykonanego z czystego kruszcu ?
I na koniec , skoro Targa 10 , jest fizycznie tańsza od Targi05 , to na jakiej podstawie mamy tu demonizować jej moc i czemu nie skorzystać z okazji kupując identyczną ilosc substancji aktywnej za dużo mniejsze pieniądze od mniej pazernego sprzedawcy ?
Dlatego zamiast Horizona wybieram Tebu , zamiast Starane -Gallaper , zamiast Granstaru -helm itd itp.
A Ty rob jak chcesz , sprzedalaeś , jak piszesz ,po zniwach zboze w zajebiscie dobrej cenie-masz za co , tylko pamiętaj , w dawce o,35 l/ha owszem idealnie zwalcza samosiewy zboża , ale tam gdzie rzepak siany był po np. grochu .
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:29 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja młody szczawik nie widzialem targi 05 ec po 67 zł za Litr

podaj namiary to bedę sie w tym sklepie zaopatrywał Very Happy
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 19:58 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="szu"]Lans

i teraz masz prostą zależność konkurencja ma cene 12 zł plus 48% cło18plus vat jest kolo 20 i maraża i masz cene kolo 24

/quote]
Twoje wyliczenie było by sluszne m gdyby przyjąć te stawki , do czystej substancji aktywnej .
Jednak nie wiemy co stanowi pozostałe 2/3 zawartosci litrowej butki i jaki jest udział tego składnika w cenie produktu.
Skąd wiesz ze glfosat zawart w preparacie nie jest warty np 3 zl , tylko 12 i cło go dotyczace nie wynosi 1,5 zł zamiast twoich 6 ?
Byc może tu tkwi przyczyna i możliwosć upustu cenowego.
Przeca spirytus zawart w Filandii , jest tej samej ilości jak w Wyborowej , myślę ze podobnej jakości a cena jakby zupelnie inna ?
Tyle że w Polsce, a nie USA
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 19:44 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego szu.
Pewno żyje troszke dłużej na tym ziemskim padole jak Ty i wiem że w okresie gdy opatentowano glifosat nie bylo RP , lecz PRL , stąd niepewnośc twojej reguły prawa patentowego , ktorego nasz kraj najcześciej nie przestrzegał, a powodem braku generyków rodzimej produkcji , byl jedynie brak dostępu do substancji aktywnej , produkowanej poza jedynie słusznym systemem.
Roundup stosowałem po raz pierwszy w roku gdzies 87. i powiem Ci że był duzo drozszy niż wiele środkow chemicznych ,ktore dla odmiany dzisiaj kosztują majatek w stosunku do randaupu.
Niestety ceny nie pamietam , ale była kosmiczna.
Jeszcze raz zapytam.
Co sprawia że Glean był drozszy niż Maczuga , Targa niż Leopard , a Lontrel niz Cliophiar , skoro wolny rynek zapewnia identyczny dostęp do skladniow zawartych w tym produkcie , skoro jedynym co je różni jest firma która je produkuje/
Czyżby , tak jak w MB , nie liczono a znaczek na masce , czy może cos innego?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:01 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lans

pamiętasz cene randapu z 1999r ja przypadkiem pamiętam 33zł za l

i teraz masz prostą zależność konkurencja ma cene 12 zł plus 48% cło18plus vat jest kolo 20 i maraża i masz cene kolo 24

bez tego cła konkurencja sprzedaje po 12 vat i maraza i cena kolo 16

i co monsanto nie obniży ceny? .
http://www.patentnawlasnosc.pl/page.php?maincat=2&subcat=2004&id=33

wiec fakt pomyliłem sie zakładałem ze 15 lat i jeszcze o 5 można przedłożyć
wiec 70 plus 25 daje 1995 do 2000 koniec ochrony ale sa jeszcze umowy kupna licecjii i tez mozna produkować i tak tez było

Czas trwania patentu wynosi 20 lat od daty dokonania zgłoszenia wynalazku w Urzędzie Patentowym RP. W przypadku produktów leczniczych i środków ochrony roślin istnieje możliwość przedłużenia ochrony patentowej na okres nie przekraczający 5 lat, na mocy dodatkowego prawa ochronnego (SPC).
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 18:32 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
lans ale Ty uparty

Glifosat jest od 1974 r wec ochrona patentowa mineła w 1989 lub duzo predzej

A i jeszcze jedno co udało mi się wyszukac w sieci i odnieśc sieędo twoch danych

"Fakty dotyczące historii Glifosatu:

Wynaleziony i opatentowany przez firmę Monsato na początku lat 70-tych. W 1974 rozpoczęto produkcję. Od lat 80-tych najlepiej sprzedający się herbicyd. 2000 r wygasła ochrona patentowa i popularność Glifosatu rośnie jeszcze bardziej. Stosowany bardzo powszechnie i w dużych ilościach przy roślinności GMO np. USA, w Europie w krajach takich jak Niemcy czy UK jedynie na 40 % obszaru. W latach 1999 – 2010 zużycie Glifosatu w Niemczech uległo podwojeniu"
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 17:46 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu. , krynico mądrości.
O czym ty tu piszesz .
Co ma wspólnego cło , a raczej jego wysokośc na róznice płacone pomiedzy oryginalnymi srodkami , a ich generykami produkowanymi przez renomowane koncerny chemiczne.
Czyżby Monsanto placilo wyzsze stawki za glifosat będący skladnikiem preparatu Roundup niż Nufarm GmbH za Klinik .
Czy Dupont placi więcej za triberunon metylu wystepujący w preparacie Granstar niż np Helm za helmtribi z identyczną substancją , kosztującą prawie dwukrotnie mniej w produkcie końcowym.
Czyzby substancja aktywna Targi 10 ec , której to jestś zatwardziałym orędownikiem , musiala koniecznie kosztowac więcej niż identyczna w preparacie labrador 05ec
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 15:51 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lans ale Ty uparty

Glifosat jest od 1974 r wec ochrona patentowa mineła w 1989 lub duzo predzej

16 grudnia 2010 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Wykonawcze Rady (UE) nr 1187/2010 z 13 grudnia 2010 r. w sprawie zakończenia postępowania antydumpingowego dotyczącego przywozu glifosatu pochodzącego z Chińskiej Republiki Ludowej.

Postępowanie dotyczyło towaru o kodach CN: ex 2931 00 95 i ex 3808 93 27.

Przegląd wygaśnięcia ostatecznych ceł antydumpingowych został wszczęty we wrześniu 2009 r. na wniosek AUDACE (European Glyphosate Association), europejskiego stowarzyszenia użytkowników glifosatu, reprezentującego 100% produkcji unijnej tego towaru.

Ostateczne cła antydumpingowe zostały nałożone w 1998 r. w wysokości 24%. W 2000 r. w wyniku postępowania antyabsorbcyjnego wysokość ceł wzrosła do 48 %. W 2002 r. nastąpiło rozciągnięcie cła w wysokości 48 % na import glifosatu z Malezji i Tajwanu, w wyniku postępowania o obejście.

W 2004 r., w rezultacie przeprowadzonego tymczasowego przeglądu okresowego oraz przeglądu wygaśnięcia, nastąpiło nałożenie ceł antydumpingowych na import glifosatu z Chin w wysokości 29,9% oraz rozciągnięcie cła w tej wysokości również na import glifosatu z Malezji i Tajwanu.

15 maja 2009 r. nastąpiło zawieszenie obowiązujących ceł antydumpingowych na okres 9 miesięcy, na podstawie Art. 14(4) Podstawowego Rozporządzenia Antydumpingowego.

Rozporządzenie Wykonawcze Rady (UE) nr 1187/2010:

teraz popatrz na faktury ile placiles za glifosat na cle 48%
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:44 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy

nie chciałem juz nic pisać ale mi przeszło
generetyki sa rejestrowane od 1,5 l

jest taki prosty wzór z chemi

x=100%

1l= 0,5%

x to nie wiadoma 200l wody

1 litr to generetyk
0.5 to stężenie środka nie substancji czynnej

to w przypadku 10 Ec masz

kolego nie 0,5 nawet przy dawce 0,5 l ale 0,25%

Laughing Laughing Laughing

Laughing Laughing

I gdybyś na chęciach poprzestał , było by to dla Ciebie bardziej korzystne.
http://twojogrod.org.pl/wp-content/uploads/2014/10/LEOPARD_05_EC.pdf
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:27 Pon 2 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem pomaleńku robi się z wszystkimi środkami.
Od wiel lat niszczę samosiewy rzeopaku tanimi środkami typ Granstar, lub Glean zależnie od tego co wpadnie mi w ręce.
Kilka sezonów temu na dawkę 5gr Granstaru Pro , identycznego jak dystybuowany w tamtym czasie w Polsce Granstar 75 , rzepak totalnie wyginął pozastawiając wolne od roślin dwliściennych ściernisko.
W tym sezonie , dawka ok 6 gr Gleanu , nie wywołała na nim najmniejszego wraenia,
szu ,Krynico mądrości , to nie bezcłowy import z Chin glifosatu, a wygaśniecie ochrony patentowej spowodowal obniżkę cen generykow.
I dlatego generyki z Helmu są tańsze prawie dwukrotnie niż oryg Duponty , Tebu , jest tańsze od Horizona , Mistral od Sencora itd itp.
A że nas dymają , bo się dajemy , szczególni Ty sympatyczny kolego szu. , kupując Targę10 ec.
Powrót do góry
tomtom

PostWysłany: 18:46 Nie 1 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z chwastami w rzepaku.Oprysk powschodowy Navigator 0,3l z metazachlorem 1,8 l ma znikomą skuteczność(oprysk po opadach z brakiem przymrozków,faza 3 liści rzepaku,chwasty 2-4 liście).Po 3 tygodniach od zabiegu zielono nie tylko od rzepaku.Zakup u dużego sprzedawcy,więc to raczej nie podróbka.Na innych forach czytałem o podobnych przypadkach.Oczywiście poszła poprawka .Pytanie do praktyków-macie jakieś sugestie?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:27 Nie 1 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

nie chciałem juz nic pisać ale mi przeszło
generetyki sa rejestrowane od 1,5 l

jest taki prosty wzór z chemi

x=100%

1l= 0,5%

x to nie wiadoma 200l wody

1 litr to generetyk
0.5 to stężenie środka nie substancji czynnej

to w przypadku 10 Ec masz

kolego nie 0,5 nawet przy dawce 0,5 l ale 0,25%

Laughing Laughing Laughing

ale by stężenie podnieść to musisz wody mniej na 1 ha używać

Cool Cool

ale teraz to z czego kiedyś byłem dobry ja na rolnictwie sie nie znam

stosujesz 2 razy środek o 60% skuteczność

Targa w dawce 0,75 mniej wiecej taka skuteczność ma

z 10 roslin 6 zniszczysz

powtarzając zabieg

znowu z 10 roslin 6 zginie

to da skuteczność jak 1/6 * 1/6 = 1/36 to w przybliżeniu daje 97% i trochę

jak bys 3 razy pryskał z taka skutecznością to poniżej 0.5 % bys zostawił chwastów

rzepak nawet po skróceniu jak jest dobry ma 1 m zboże raczej wyższe nie jest wiec rzepak sam tez trochę zagłuszy

mam nadzieje ze łopatologicznie to wyjaśnilem

Laughing Laughing
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 14:58 Nie 1 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego zadałem pytanie czy stosowaś targe 10 ec
nie opisuj mi swojego zycia tylko odpowiedz tak lub nie

ale to dobre
Czy nie zauważyłes drastycznej obniżki oryg Roundapu , po okresie gdy generyki kosztowały dwukrotnie mniej .

Człowieku cena nie zalezy od orginalnej marki montanisto ale od tego ile bez bezcłowego glifosatu wjedzie z chin do Polski

nie pamiętam juz który to był rok ale w ostanich 10

ze w polsce genetyki glifostau były po 30 zł

a chciałem Ci napisać ze ładny jest jak Lanz Buldog przystało
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 22:37 Sob 31 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Targa 10 ec , w podanej przez ciebie cenie , jest dokladnie dwukrotnie droższa od Targi super , ale tez stosuje się ja w dawce mniejszej o połowę.
Cudownych własciwości mocniejsza wersja nie ma , pozwala natomiast uzyskać oszczędności na dystrybucji , transporcie, magazynowaniu etc.
Drugą sprawa jest to że ogólno dostępne generyki Targi kosztują prawie dwukrotnie mniej , stąd oryginał przestał się sprzedawać.
Cudowna moc Targi 10 ec , w stosunku do 05 ec, jest niczym nie uzasadniona , gdyż każdy człowiek po ukończeniu 12 roku życia wie że butelka spirytusu rozcienczona wodą do 40% , działa identycznie na organizm ludzki , jak adekwatna objetośc wódki , którą producent sprzedaje już rozcinczoną.
Czemu więc spodziewasz się cudownej mocy z Targi 10ec , której zastosujesz o połowę mniej jak 05ec ?
Czemu to nie kupisz generyka owej Targi , skoro różnica cenowa pozwala na zakup prawie dwukrotnej dawki czystej substancji aktywnej , za te same pieniądze ?
Czy nie zauważyłes drastycznej obniżki oryg Roundapu , po okresie gdy generyki kosztowały dwukrotnie mniej .
Dlaczego z Targą ma nie być podobnie i to tą 05 jak i 10 ec
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 21:24 Sob 31 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy i to żadnego środka. Najczęściej rozcieńczam je z wodą , stad stenzenie jest kilkudziesiecio a nawet kilkuset razy mniejsze.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:26 Sob 31 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

kolego ja zapytałem czy używałeś tego srodka tak skoncentrowanego?

ale kwieciście opisałales i barwnie historie z skutecznością

chciałem Ci opisać jak to z rachunku prawdopodobieństwa wygląda ale mi sie nie chce
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:54 Sob 31 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Cool Cool

kolego Lans mnie tam srednio interesowało czy przy dawce 0,3 weźmie mi te samosiewy w 100% czy nie
jezeli bede z efektów nie zadowoly to ostani raz kupie tak skoncentrowany : Laughing

aia jeszcze jedno , mając 10 samosiewów zboża na metrze kwadratowym , przy skuteczności 80% pozostają dwa ktore wydadzą 8 kłsów z zajabiaszczo wyksztalconymi nasionami , z uwagi na obfitośc pokarmu w rzepaku .
Zanieczyszczenia będa ogromne rzutujące i na plon rzepaku i cenę.
Idąc tym sposobem myśleni można kupić kamizelkę ratunkową , ktora bedzie skutaczna w 80% , i w jeziorze które ma ok 10m głebpkości zamiast spaść na dno unosić się 2 metry pod powierzchnią wody.
Wniosek więc taki że skuteczniość albo jest calkowita , albo żadna i tego należy wymagać , gdyż drugi raz nie kupimy bo albo nie będziemy mieli za co , albo jak w przypadku kamizelki , nie bedzie komu.
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:38 Sob 31 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróć uwagę ,że etykieta srodka Targa10ec mowi o dawce 0,35 l/ha , ktora ma niejako skutecznie zwalczać samosiewy zboża , podobnie rzecz ma się Leoparda 05EC ,która ma czynić podobnie przy dawce 0,7l/ha .
Czyli w stężeniu identycznym ,gdyż Leopard zawiera 5% substancji aktywnej , natomiast Targa 10 , dwukrotnie więcej.
Ciekawe więc dlaczego producent preparatu Labrador 05 ec , ktory ma identyczną ilośc substancji aktywnej co Leopard a dwukrotnie mniej niż targa , zalecany jest do zwalczania samosiewów w dawce 1,5l/ha , czyli dwukrotnie wiekszej niż tamte preparaty( zawartośc s.a.) , skoro do zwalcznia perzu , wszystkie trzy preparaty maja identyczną dawke.
Czy czasem dwa pierwsze nie zaniżają dawek identycznej substancji aktywnej a tym samym skuteczna dawka to 0,75 targi 10 i 1,5 generykow 5-procentowych.?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:35 Pią 30 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool Cool

kolego Lans mnie tam srednio interesowało czy przy dawce 0,3 weźmie mi te samosiewy w 100% czy nie
jezeli bede z efektów nie zadowoly to ostani raz kupie tak skoncentrowany srodek czyli 2 razy bo pierwszy i ostani
Ja zadałem pytanie czy 670 zł za 5 l to drogo czy nie

dzis sam wiem ze np Pilot 10ec z 40 zł taniej jest

ale mam do Ciebie inne pytanie czy Ty stosowałeś targe 10 ec lub jakis inny środek z ta substancja czynna? Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 11:31 Czw 29 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy Very Happy

Wiesz Lans dobry jesteś

ale od końca Ci wytłumaczę

1 piwo 1 kieliszek wódki to prawie to samo na alkohol
wiec 2 piwa to więcej niz kieliszek

szu. , jeśli tak usilnie prubujesz mi wytłumaczyć że kileliszek wodki to mniej jak dwa piwa , to powinieneś wiedzieć ze na ten sam fakt wskazywałem w poście do którego odnosisz swoją filozofię .
Bo nie rozumiem ze skoro znasz się na trunkach i procentowej w nich zawartości alkoholu , to czemu , do licha nie rozumiesz faktu ,że zawartość substancji aktywnej w Tardze 10ec jest prawie dwukrotnie mniejsza jak w jej generykach np Leopard , Labrador etc. 05 ec kupionej za tą samą kwotę i czemu to niby ten skoncentrowany srodek ma działać efektywniej skoro rozcieńczasz go wodą w swoim opryskiwaczu uzyskując mniejsze stężenie cieczy roboczej z uwagi na mniejszą zawartośc substancji aktywnej w dawce 0,35 targi 10ec od 1 l leoparda 05ec?

Co do reszty postu jak najbardziej się zgadzam i przyznaję rację że robią nas w prącie.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:32 Sro 28 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy

Wiesz Lans dobry jesteś

ale od końca Ci wytłumaczę

1 piwo 1 kieliszek wódki to prawie to samo na alkohol
wiec 2 piwa to więcej niz kieliszek

kiedyś dawno temu w ógole na samosiewy po zbozu jarym nie pryskałem

w przypadku średniej zimy i dobrej kondycji rzepaku problemu w ogole nie ma

a po pszenicy oz wiosna

zawsze uzywałem Fusilada lub Agilu ale był on novartis firma sie nazywała czy cos jakis zachodni

byl zarejestrowany na 0 3 do 04 l na ha

dzis sa jaies indyjskie i inne agile substancja ta sama jak twiedzisz generetyk

ale z moich skomych obserwacji wynika ze nawet dawka 0,6 l działą słabiej niz kiedys tamten na 0,3 ja czesto 0,5 l dawałem na 2 ha i nigdy problemu z samosiewem nie bylo

ale koncerny i sprzedawcy bardzo parli na oprysk jesienny i faktycznie ma troche zalet i troche wad

większość ludzi przynajmniej na poprzeczkach wiosna powtarza

samosiewy który sa konkurencja dla rzepaku jesienna sa tez i jego sojusznikiem nie pozwalaja sie rzepakowi za bardzo rozrosnać

jezeli to zboże jare w 50% jest szansa ze wymarznie samo a składniki które pobrało podobnie jak w poplon w czesci oda rzepakowi pozostała czesc przejdzie na następny rok cześć na urzyżnienie gleby

Nie ma kolego rozwiązań idealnych a co do targi znajomy juz sw pamieć robił w PGR i zawsze miał to nz handel z oszczędności u nich

ale ja jego omijałem bo miałem targe za mało skuteczna która zwykle nie miała 100% skuteczności zresztą oni w PGR wiosna tez powtarzali

jak bym miał lepszy dostep do ukrainch srodków to bym pryskała Fusilde na rynek ukrainski w polsce

pryskam takiemi innemu znajomemu 1 ha ma pola i co 2 rok rzeka daje 1 l fusilade na 1 ha zawsze wiosna i nawet lekki perz bierze

pzdr i Zyczę Ci lands duża kasiory z rzepaku w 2016 r
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 22:18 Wto 27 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym słowem uwierzyłeś ulotce ze 0, 35 l na ha z zawartosciaą substancji czynnej 10% czyli 35ml ,zadziała identycznie jak 1l generyku z zawartoscią substancji aktywnej w wysokosci 5 % co przeklada się na 50 ml efektywnego srodka.
Rozumiem ze w przypadku atomizera i oprysku bez rozcienczenia woda mozna by dyskutować o poziomie stęzeń i ew skuteczności .
Jednak w opryskiwaczu rozcienczalnikiem jest woda wobec czego sęzenie jest wyzsze tam gdzie większa jest ilosc substancji aktywnej .
Idąc twoim sposobem myslenia doszedłbym do wnoisku że kieliszkiem wódki opije się bardziej jak dwoma piwami .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 381, 382, 383  Następny
Strona 10 z 383

Skocz do: