Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden i drugi środek o jakim piszesz to polskie produkty. Aiiatrifu 380 EC(Fregata z Gdańska) zawiera to samo co Lasso(Monsanto) oraz Treflan 48 EC (Dow AgroSciences) zamiast Brasiherbu 400 CS (Best-Pest) możesz stosować Command 480 EC(FMC Corporation). Środki te różnią sie producentami oraz pewnie ceną skład i spektrum działania mają te same więc nie powinno być różnicy w efektach. Napewno każda firma będzie sie zarzekała że ich środek jest lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi zaproponowali alachlor+chromazon za 88 zł na ha. Jechałem alatrifem 6l+ 0,5l treflanu tam gdzie nie mam problemów z zachwaszczeniem. A na pozostałe pola dałem sam treflan 1,5l a na wiosne galera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z ostrożeniem polnym da się go zwalczyć opryskami po siwie. Alatif i Brasiherb nie niszczą go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz zniszczyć ostrożeń polny i jeśli tak dużo występuje go u ciebie na polu to możesz zastosować jesienią lub na wiosne taki środek Faworyt 300 SL polski produkt jednak ma dość wąskie spektrum działania (chodż najważniejsze niszczy: rumian polny,rumianek itd.) i trzeda z czymś go zmieszać. Nie mam pojęcia jak cena bo nigdy nim nie pryskałem, pewnie trzeba będzie przekalkulować. Jeśli ktoś tym pryskał niech napisze jaki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o starym dobrym Lontrenie jeśli wolisz coś zagranicznego skaładnik czynny ten sam co w Faworycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. potrzebuje jakiegos mądrego pomyslu na opryskanie rzepaku. sprawa jest taka ze wziełem dzirezawe i pole jest zechwaszczone zaorałem ale boje sie ze chwasty wylezą po siewie rzepaku dzialkowicze podpowiadają ze lasso+comand ale niewiem... bo jak pojade 10ha L+C po 180 zl na ha to wyjdzie 1800. a jak na wiosne trzeba bedzie powtarzac np. gallerą??? po 200 zł na ha co da 2000 zł czyli sama ochrona przed chwastami wyniesie mnie 3800. to pojde z torbami... czy moze nie ma sie czym przejmowac i jechac smialo L+C???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym opryskać jak jest sporo łobody , komosy i trawica 3 ha mam takiego zaoranego ale ulało i nie posiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc jestem z wami od ponad roku czytam i podziwiam wasza wiedze rolnicza ,a tym samym sam sie wiele ucze . Mam w tym roku duzy problem z opryskaniem rzepaku po siewie bo u nas ciagle pada a rzepak zasiany 5 dni temu.Czy ktos pryskal rzepak na wiosne Starane lub Tomigan polaczony z Lontrelem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Krzysiek

Skąd masz TAKIE ceny??? Mnie L+C (3.8l + 0.18l) kosztuje 120zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osadkowski ma taniej a napreno jest w twoim rejonie a jak nie to podjedź do Rawicza to Ci sprzedadzą za około 110 albo przekręć do Agroloku mają swoją stronę i tam znajdziesz numery i u nich też są dobre ceny. A ja radzę polecieć ci samym Treflanem jak masz dobre ziemie(2-3 klasa) to nawet pod 2 l/ha a na wiosnę Galera 0,35l/ha i bedzie czyściutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pryskaj samym l+c.poszukaj kilka stron wstecz tam dałem mieszankę z której będziesz zadowolony i z ceny i efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też tak ludzie rzepak sieją bo u mnie na wiosne to chyba żółto będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wiesiek :)

Jak można opryskać rzepak na wiosne Starane :shock: chcesz sie pozbyć rzepaku i chwastów troche mało ekonomicznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po żniwach zboża nie będzie bo same rzepaki wszędzie

Jeszcze z miesiąc i już ceny zbóż będą niezłe. A jak u was z ceną w umowach kontraktacyjnych na przyszły rok. Jeden u mnie w umowie pisze że bedzie dawał 20 zł więcej niz cena w dniu na rynku, a pozostali piszą nie mniej niż największe podmioty skupowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wiesiek

Jak można opryskać rzepak na wiosne Starane chcesz sie pozbyć rprubozepaku i chwastów troche mało ekonomicznie

prubowalem w tym roku isie nie pozbylem a przy Tomiganie to naprawde mele koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach to do 7 można posiać populacyjnego a mieszańca z tydzień później nie zaszkodzi. U mnie ten co siałem w piątek w zeszłym tygodniu już wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak można zasiać kiedy się chce ale żeby do zimy wyrósł nie za duży i nie za mały i tylko i aż na tym cała sztuka polega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię. Czy zastosowanie w fazie 4-5 liści jesienią tebukonazolu (ORIUS 250) wraz z Foliarelem (21% boru) oraz siarczanem magnezu zwiększy zimotrwałość rzepaku (Californium)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę sobie pozwolić na kompromis więc wole dmuchać na zimne. Ile u Ciebie kosztuje Caramba na 1ha i jakie są dawki. Koszt zabigu Oriusem 0,5 l/ha 40 zł + 1,5 kg Foliarelu 15 zł + siarczan 10 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...