Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

0,5l tubekonazolu w koncentracji 250ml może być maławo wszedzie zalecają od 0,7 z wyjątkiem horizonu, a Rizy to nawet 1l. Jak chcesz nim lecieć to rzeoak musi być już dużawy(4-8)lisci. Lepiej poczekaj do 5-6 liści(bez liścieni) i wtedy oprysk. Co do mikroelementów może tylko Mg a reszte zosyaw sobie na wiosnę są lepsze efekty i mniej stracisz jak nie przezimuje. Taka jest moja opinia.

Ja w tym roku na jednym kawałku pojadę CCC tak jak "czars" wypraktykował zobaczymy. Jak nie wypali to złożę mu towarzyską wizytę z kolegami czarmym BMW z wschodnim akcentem . Żartowałem bez obaw przecierz robie to na własną odpowiedzialność. Kolega też coś mi o tym mówił ale nie chciał podać dawki bo sie cykał żeby nie było na niego że spaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń innych - Foliarel (bor) zapobiega pękaniu łodyg jesienią i wiosną przy silnym wzroście co zminiejsza wnikanie patogenów do rośliny, natomiast przy tebukonazolu 0,5 dawka wyjściowa przy 4 lisciach, na kazdy następny po 0,1 co przy 7-8 daje właśnie 0,7 l preparatu na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego ludzie sieja rzepak nie majac zielonego pojecia o jego uprawie chyba tylko poto zeby sieć zamet nie do wytrzymania

 

A jak tam wasze tegoroczne zasiewy sie prezentują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sieją bo liczą na zyski niektórym się uda ale są tacy co sieją bo inni sieją a dlaczegoby i oni nie mogli zasiać. Ja mam jeszcze do posiania 6 ha w tym 4 mojego. Może w sobotę cos się posieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ

Miło że pamiętasz o mnie. Ja w tym roku dalej bede go stosował ccc i karbendazyn na połowie zasiewów, drugą polecę jakimś tanim tebukonazolem. A co do wizyty to wpadajcie śmiało. Zapraszam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie moga być wyniki posiania rzepaku zaprawianego w 2003r(odmiana Kana). Mam znajomemu zasiać takie nasiona, załatwił gościu dla którego mają go sprzedać. Jakoś nie widzi mi sie to może i wyrośnie ale czy ma to sens. Mówiłem to znajomemu i miał iść to tego człowieka pytać co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie rzepak juz powschodzil chyba w 100% jak nigdy

na zime musze go troche dokarmic reszta na wiosne

a czy nie wiecie gdzie sie mozna w internecie zaopatrzec w nasiona rzepaku i opryski bo ja zawsze kupuje od jednego kolesia a on co roku proponuje slabe odmiany a opryski ciezko dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orietuję to tylko Agrolok przez telefon coś ci sprzeda a kurier dowiezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko czym poleciec rzepak od chwastów już po jego wschodach. czesc rzepaku poleciałem przed siewem triflurem + lasso a czesc zostawiłem na wiosne ale mysle teraz co by jeszcze opryskac na jesieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaprawionym rzepakiem 3 lata może być problem. Miałem podobną sytuacje ale z Jęczmieniem jarym opchneli mi roczny i na polu połowa nie wzeszła potem nie mogłem dać rady z chwastami, kolesie sie potem kłucili że wzieli próbę i podobno siła kiełkowania 93% była a na polu nie było połowy Z rzepakiem może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzepak był przechowywany w suchym miejscu to wedlug mnie nie powinno byc problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zasialem zajomemu rzepak i cos jest nie tak ze wschodami zapytalem go czym na wiosne pryskal pszenice okazalo sie ze Atributem. Mam pytanko czy ktos mial taki problem bo nie wiem jak go rozwiozac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zasialem zajomemu rzepak i cos jest nie tak ze wschodami zapytalem go czym na wiosne pryskal pszenice okazalo sie ze Atributem. Mam pytanko czy ktos mial taki problem bo nie wiem jak go rozwiozac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma problem twoj znajomy bo jak sie nie czyta ulotek to tak jest moj sąsiad w tamtym roku musiał 8 ha rzepaku zaorac na jesieni bo takze stosował atrribut w pszenicy i klika lat tak robił i nic sie nie dzialo a jak przychodza susze to środka nie wypłucze dobrze w głąb gleby i zonk, attribut to piekna rzecz w pszenicy chamuje perz a moze i nawet zwalcza nie wiem,ale zadne trawy sie mu nie opieraja. Takze decyzja nalezy do ciebie o zoaoraniu a raczej do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobra rade. Troche to moj problem bo jak sialem i zapomnialem go spytac o Atribut. Mysle ze najblizsze tygodnie pokaza co sie z nim bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś posiałem resztę rzepaku. Może nie będzie za póżno .

Jak przestanie wiać to jutro go popryskam. W ezszłym tygodniu posiałem w poniedziałek i nie zdążyłem opryskać. Zajezdzam w sobotę jak przestało padać a tu po 5 dniach rzepak wychodzi na wierzch. No i odwrót.

Wie ktoś czy treflanem można polecieć po wschodach instrukcja nic na ten temat nie wspomina to chyba nie można?.

Mi w tym roku jak policzyłem tak chyba wszystko co powinienem a ceny za prace, które wykonywałem sam, przyjąłem jakie obowiązują u mnie to wyszło mi 1900 zł zysku z 1 ha. o 300 zł mniej niż rok temu przez tą suszę plon niższy a nakłady ciut wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amortyzacji nie liczyłem a co do kosztów stałych to moze wymień jakieś to ci odpowiem. Ja liczyłem to wszystko za co płaciłem(nawóz, oprysk, nasiona) + koszt usługi( orki, siew, opryskiwanie, koszenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty stałe:: podatek, czynsz dzierżawny, ubezpieczenia, płace i inne (media).

Amortyzacja- spadek wartości ruchomości w wyniku użytkowania (zazwyczaj przyjmuje sie 10% rocznie dla maszyn i pojazdów). Uzyskana wartość dzielisz przez liczbę ha i masz amortyzacje sprzetu na 1ha.

W moim przypadku koszty te wynosza około 250zł na ha.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj siałem rzepak i miałem pryskać alatrifem ale 20 litry byłoby mało na 5 ha i pryskałem alatrif 4l + brasiherb 0,2 l a w sumie na 5 ha kosztowało mnie 570 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem więcej bo jak pryskać to na raz a po co wiosną poprawiać Galerą która też kosztuje. Na twoim miejscu pojechałbym mniejszą powierzchnię ale mocniejszą dawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się okaże w trakcie rośnięcia rzepaku ale dzisiaj pada deszczyk także nie jest źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mie już widać działanie commandu dałem 0,15 l na ha plus 4,5 l lasso . po oprysku poszedł spory deszcz . ziemia lekka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...