Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

co do cen

 

mazowieckie- a1 .23

popyt tak wielki ze myśle 1a 24 od poniedziałku

 

1a ,24 jest na niekturych fermach od kilku dni

 

czy jeszce w polsce są takie ceny

 

pozdrawiam

 

czekam na opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko z tym sie zgodzic jesli chodzi o region pomorski u nas jest stagnacja a ceny ktore place podalem ponizej rowniez z ta cene mam z wlkp.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Gall,jestem hodowcą z okolic Bieżunia/Żuromina ale nie interesuję sie

po ile płaci Złota Kurka swoim dostawcom ponieważ ja sprzedaje towar indywidualnie i nie potrzebuje pomocy Złotej Kurki i innych firm pośredniczacych.Wiadoma sprawa,handlują jajem wiec muszą tanio kupić a drogo sprzedać-ich sprawa.

Oczywiscie-można sie poddac,nic nie robic i tylko wozic jajko do firmy posredniczącej ale za niedługi okres czasu obudzisz sie z ręką w nocniku,golusieńki!

Ale to dobrze,że takowe firmy istnieją gdyż wśród hodowców są tacy co tylko produkują a sprzedać nie potrafią,jaja za darmo dają i psują koniunkture dla rynków lokalnych wiec tacy oczywiscie- niech jak najszybciej podpisują umowy z firmami posredniczącymi i nie robią zamętu bo wiadomo,ze i tak długo

nie pociągną.

 

Ceny na fermach w mazowieckim bez wiekszych zmian

Być moze od poniedziałku oczko w górę....zobaczymy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiscie ze masz racje i popieram twoje dzialanie w ktory zmierzasz i sam sie czsami dziwie dlaczego wiecej hodowcow tak nie postapi (prawdopodobnie raz bylo to poruszane na symfozjum w Zakopanym).Tylko wracajac do rynku jesli nie bedzie uregulowany wpostaci wstawien niosek to znami czy miedzy soba bedzie zle. Kazdy z nas chce zarobic rzecz oczywista im wyzsza cena i dobra koniunktora to hodowca wiecej wstawi majac nadzieje na wiekszy zarobek i nie jeden tak mysli jak on (wystarczy zobaczyc co sie dzieje wsrod brojlerow tylo ze tam to wogole juz jest rzez z tymi ubojniami i dlaczego zaden z hodowcow nie otworzy swojej?).Jesli nie bedzie handlarzy to miedzy soba zaczniecie dopiero wojne znam taki przypadek a cena jest nizsza o 1-2gr.niz tskie jakie podajemy.Takie bledne kolo jedna wileka rodzina pamira razem utalaja cene a co do czego kazdy inaczej sprzedaje ,Mizgier produkuje i handluje glownie handluje za co czasami reszta jest na niego zla bo dyktyje cene.Woznaik nie lepszy o bylym dublecie rychlika lepeij nie wspominac.Nie chodzi mi oto zeby kazdy z nas robil komus pod gorke dany region sie rozni od innego u was jest teraz zejscie u nas tak bylo 2 tyg. temu.Ceny ktore podajesz oczywiscie sa hurtowymi jak na piekarnie ,cukiernie itp.i tylko od nas zalezy jaki rynek tworzymy i jak miedzy soba wspolpracujemy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co slychac bo jakas cisza nastapila?

Czy to prawa ze lekko zaczynaja sie zapasy robic n kurnikach?

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba faktycznie niektórzy(Pachury) mają już zapasy skoro sprzedają stare jajko pomieszane ze świeżym. Ja jakoś nie odczuwam spadku popytu aczkolwiek sytuacja na rynku się uspokoiła. Troche brakuje 1B i 2A a poza tym wszystko jest. Ceny bez zmian.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege Remika

Jesli potrzebujesz male jajko moge Tobie podac namiar calkiem niedaleko Wroclawia.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł wrzesień i stabilizacja nastąpiła.Hurtownie kupiły troche do przodu wiec troche sie przypchnęły i tym sposobem próbują zbić cene u producentów.Ale to tylko fikcja gdyż nie ma zapasów jaj i cena nie spadnie.

Troche sie przychamowało lecz nie ma powodów do obaw.

Do stycznia cena jak drut !!!

 

 

Pozdrawiam kolegów producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na rynku zaczyna brakowac malego jajka ponizej 2a jest ciezko cokolwiek dostac przez co zacal sie popyt na 2a i 1b ale juz nie dlugo pojawi sie male jajko.Co do poglosek nie wiem czy ktos slyszal ze Wozniak skupuje 1b po 21.Potwierdzam ze rynek sie uspokoil i na kurnikach towar w miare na biezaco schodzi a lekkie zastoje mogly byc powodem temperatury ktora ma wplyw na nasz apetyt .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stałych bywalców forum

Jest dokładnie tak jak piszecie. Rynek się uspokoił i towaru jest jakby więcej zwłaszcza dużego jajka(weszła przepierzana kura). Dzięki za ofertę pomocy Kolego Gall ale ja jestem z Górnego Ślaska i do Wrocławia mam spory kawałek a poza tym właśnie wchodzą mi dwa kurniki z małym jajkiem. Jeśli idzie o ceny to na razie nie opuszczałem nic ale do Katowic przyjechało sporo tańszego jajka tzn. 1A po 0,21-0,22; 1B-0,19 i nie wiem jak będzie rynek wyglądał w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację klego Gall.Prawdą jest,że kolega Woźniak skupuje 1B po 21gr lecz w tej cenie trzeba towar dostarczyć.Nie wiem czy to taka rewelacja po doliczeniu kosztów transportu.

W mazowieckim sporo hodowców współpracuje z Woźniakiem a oferte 1b po 21 sam widziałem na faksie u kolegi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ciekawostke podam ze jeden z hodowco/handlarzy chce lub juz wyslal pismo do ministerstwa w sprawie zakladow pakowania oraz jajek ktore nie sa zapakowane i sprzedawane na rynku bez wymogow.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe komu przeszkadza brak nr pakowni na opakowaniach

Ciekawy jestem jak zmusi ludzi do kupowania jajek tylko zapakowanych a nie luzem.

Przecież ludzie, a w szczegolności starsi uwielbiają kupować jaja na bazarach luzem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do 2a bylbym zainteresoawny moze jakis namiar.A jesli chodzi o zapakowanie jajek mi to nie przeszkadza ale osoby ktore zainwestowaly grube pieniadze po to aby dominiwac na rynku i dostosowac sie do przepisow to nie ma co sie im dziwic tym bardziej jesli samemu mozna zobaczyc jak odbiegaja normy od ich zastosowania.Bedzie mozna sprzedawac jajka luzem na rynku,bazarach czy w jakims miejscu tylko ze dana osoba musi specjalizowac sie w sprzedazy jaj i oczywiscie odpowiednio je przechowywac.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

 

A CENY JAK

 

MAZOWIECKIE TANIEJE

 

 

JAK TAM INNI

 

PODOBNO CZESI BOJKOTUJĄ POLSKIE JAJO

 

ZNALEŻLI W PASZY COŚ

 

I 30% POLSKIEGO JAJKA ZOSTANIE I NIE WYJEDZIE

JAK JEST W INNYCH REJONACH POLSKI

 

SPADEK CEN NA JESIENI TO COŚ ZŁEGO

 

JAK TEMU ZARADZIĆ

 

TO PYTANIE DO WAS

 

 

POZ. I CZEKAM NA RADY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jako ciekawostke podam ze jeden z hodowco/handlarzy chce lub juz wyslal pismo do ministerstwa w sprawie zakladow pakowania oraz jajek ktore nie sa zapakowane i sprzedawane na rynku bez wymogow.Pozdrawiam

Wracajac do tego tematu widac ze juz dzialaja bo wszystkie zarejestrowane zakaldy pakowania jaj (http://www.wetgiw.gov.pl/handel_wewnatrz_wspolnoty/polska/do_handlu/AppAct_853-2004.xls)- dzial X sa kontrolowane i z tego co szlyszalem potrafia siedziec pare dni ,czy ktos to potwierzdzi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie była ostatnio kontrola zakładów pakowania jaj co pewnie związane jest z kontrolą z UE. U mnie sprawdzali głównie badania na salmonellę a poza tym ogólnie warunki higieniczne. Cała kontrola trwała pół godziny.

Jeżeli chodzi o pakowanie jajek to wiadomo że chodzi o koszty i ich minimalizację. Dlatego jest jak jest. Czasami sam się irytuję. Szczególnie jak widze wytłaczanki transportowe pocięte i foliowane po 10 sztuk zamiast pudełek. Czy to jest aby dopuszczalne? Nie wspomne już o jakości pieczątek na jajkach. Ja wydałem mase pieniędzy na profesjonalne drukarki i co mi z tego przyszło? Równie dobrze mogłem gumkami nabijać stemple i nikt by mi nie zamknął pakowni.

Dziś sprzedawałem w następujących cenach: 0-0,28 S-0,25 1a-0,22 1b-0,22

2a-0,18 2b-0,16. Napiszcie tez ktos ceny dla porównania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie popadajcie w panike drodzy koledzy.Cenki jaj troszke a raczej minimalnie spadły tzn.od 0,5 do 1grosza.

Są i tacy podobno co 2grosze popuscili ale to paralitycy!

To,ze we wrzesniu troche sie zatrzymało to bardzo dobrze,znakiem tego ze od pazdziernika cenka jak drut.Gorzej byłoby gdyby teraz cena rosła powiedzmy do 25-28gr za 1a a przed swietami spadała bo i tak było.

 

Więc nie ma powodów do obaw i nie słuchajcie plotek handlujących!

 

Rynek juz jest stabilny

 

 

Prosze o realne cenki z innych rejonów

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Realne ceny sa nastepujace 0-28 S-25 1A-22 1B-20 2A-18 2B-16

A o nie realnych nie bede pisal bo sami wiemy ze rynek jest tak popierdzielony.Agresywni handlarze (takiego musze uzyc zwrotu) tylko czatuja aby urwac gdziesz grosza i wtakiej sytuacji sie znajdujemy.Do takich osob nie naleze ale tez trzeba zrozumniec jesli moja konkurencja kupuje (a nie raz kupi)taniej musze to brac to pod uwage bo kazdy z nasz walczy o swojego klienta i boi sie go stracic tym bardziej jesli konkurencja nie spi.Rozumniem ze mozna miec pretensje do handlarzy przeciez oni nic na tym nie traca i ciagna zyski ze sklepikow bo tam marza najwieksza tym bardziej na wioskach(z moich obserwacji to wynika a nie z doswiadczenia) a hodowcy wciaz biadoli ze tamten ma taniej i tak w kolko az znudzilo mi pisac Wiec prosze Wszystkich jesli chcemy pisac o cenach to piszmy aktualne tak jak to ma dzisiaj miejsce a spekulacje,nowe inforamcje moga nam jedynie poslurzyc do oceny rynku i jego przyszlosci i niech temu ma slurzyc to forum.Zmeczylem sie juz na dzisiaj .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie podam dwa linki i sporubujcie to sami przeanalizowac jesli cos z tym zrobia:

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=132294

-w drugim linku zejdzcie do tabelek z informacjami o imorcie i eksporcie

http://www.bip.minrol.gov.pl/strona/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=777&TabOrgID=887&LangId=0&AnnouncementId=6275&ModulePositionId=965

Pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...