Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:00 Sro 19 Lut 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 2264, 2265, 2266  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goliathus

PostWysłany: 06:19 Nie 12 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Goliathus, a gdzie ja mowie, że za 2 tyg to zły termin wstawienia?? Ja mówię, że za 3tyg zacznie się mega wysyp kur do sprzedania, a zły termin wstawienia to jest po 20lutym, a nie po 20stycznia i wyjaśniałem poniżej dlaczego, nie chce mi się pisać kolejny raz

Sory rzeeczywiście nie zauważyłem mój błąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 20:54 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus, a gdzie ja mowie, że za 2 tyg to zły termin wstawienia?? Ja mówię, że za 3tyg zacznie się mega wysyp kur do sprzedania, a zły termin wstawienia to jest po 20lutym, a nie po 20stycznia i wyjaśniałem poniżej dlaczego, nie chce mi się pisać kolejny raz
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:05 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo burze sloneczne maja byc na ksiezycu
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 18:24 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Chłopie jak w Polsce będzie 21mln to ma uderzyć Benuu

Medox ja mam wstawienie za około 2 tygodnie czemu według Ciebie to zły termin ?
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 13:50 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre
https://jbzd.com.pl/obr/1233783/piec-zyc-kurczaka
Cóż ale i tak nasz ciemny lud rzuca się na kurczaka z promocji w markecie.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:18 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zapytałem medi co będziesz pisał 5lat przed uderzeniem Benuu w 2135r ,? Bo już by hodowcy chcieli wiedzieć ci co ustalają grafik wstawien na podstawie twojej kuli .
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:07 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy chciał mieć 50-70 tys z jednego .a tu czasy się zmieniły koszta wzrosły cza by budować dalej tylko że już nikomu się nie chce tego robić co ma 10czy 20 kurników bo wie że to bez sensu .ale w ostatnim roku b.malo powstało część kurników tych starych już na dobre rezygnuje ze wstawien za jakieś 5 lat wszystko się wyjaśni .już ta zima pokazuje że 22% mniej wstawiło a to znaczy że kto się dorobił to odpuszcza latem se wstawi z 3 razy i przeżyje na dość wysokim poziomie bez nerwów
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:24 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest prawda. Nie wiem co kierowało inwestorami z zagranicy którzy ładowali setki milionów w ta branżę. Naciągali Polaków na inwestycje nierentowne i niespłacalne w jednym pokoleniu kurniki Podobno dwie duże ubojnie które miały wchłonąć Żywiec nie radzą sobie na rynku i są do sprzedania. Jedyna obcją było by zamknięcie na drob spoza UE i produkcja wg unijnych norm i tak taniego a jednak najbezpieczniejszego mięsa. Niestety w ty h działaniach nie ma logiki jest tylko krótkowzroczna polityka efektu krotkookresowego.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:48 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest sporo, miedzy innymi kurczak brazylijski, kurczak tajlandzki, kurczak ukraiński itp. Oni mogą ew zwiększyć jeśli mega biedną ludność indii czy subsaharyjskiej afryki wgle będzie nawet na to stać, w co wątpie, skoro umierają z glodu bo nie mają pieniędzy na jedzenie ale zwiększanie w UE to nonsens prowadzący tylko do obniżenia rentowności
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 10:41 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox oświeć mnie , jest jakieś mięso tańsze od kurczaka ?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:40 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raz, dwa - filut jeszcze nie powiedziałeś nigdy nic konstruktywnego. Najpierw piejesz, że nikt nie wstawia, potem, że wstawienia wielkie za chwilę idą itp.
To są bzdury.
Wyjaśnię Ci raz jeszcze o co chodziło z tym artykułem o niskiej liczbie wstawień w listopadzie i przedwczorajszym Agrobiznsem w którym mówili o tym samym.
Otóż - ludzie którzy mieli wstawić w listopadzie, przestawili się ze wsadem na drugą połowę grudnia (stąd mega hiper giga ilości kur do ubicia , a raczej nie do ubicia ,będą końcem stycznia i do 20lutego)
A przestawili się z wsadem z listopada na drugą połowę grudnia bo nikt nie chciał mieć kur do sprzedania na Święta i po Świętach i na początku stycznia, za to każdy chciał mieć kury do sprzedania końcem stycznia i w lutym, ponieważ przez ostatnie parę razy to tam była jako taka cena, a ną Święta i po Świętach był dramat. Temu, jak piszę, bardzo wiele osób zrezygnowało z obsad w listopadzie i przestawiło się na drugą połowę grudnia. I masz potwierdzenie tego w tym artykule i Agrobiznesie
Byli też tacy , którzy odpuścili jeden rzut i wstawiają po 20lutym i w okolicach 20lutego, żeby trafić na Wielkanoc lub tuż po niej.Ponieważ w tym terminie wkłada też ta cała masa , która wcześniej miała wsad w drugiej połowie grudnia, to w okolicach 20lutego i tak do 6marca pobity zostanie historyczny rekord wstawień
Natomiast NIE MA wstawień teraz i w ciągu najblizszych 2 tygodni, bo choćby na logikę nie może ich być
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:28 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie jak w Polsce będzie 21mln to ma uderzyć Benuu
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:17 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wiceminister rodziny, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha przypomniała prognozy ONZ, z których wynika, że nasze dzieci - te młodsze dzieci, przedszkolne dzisiaj - dożyją tego czasu, kiedy prawdopodobnie w Polsce będzie nas 21 mln. I to jest wariant optymistyczny, proszę państwa, dlatego że prognoza ONZ zakłada, że współczynnik dzietności w Polsce wzrośnie w ciągu najbliższych lat" - powiedziała Socha. "Scenariusz bardziej pesymistyczny, oparty na tych wskaźnikach i trendach, które dzisiaj mamy, przewiduje, że będzie nas ok. 17 mln" - zaznaczyła. Obecnie, wg danych GUS, w Polsce żyje ok. 38,4 mln osób."

I KOMU WY TE KURY CHCECIE SPRZEDAWAĆ ?? Ludności przybywa tylko w najbiedniejszych rejonach Indii, subsaharyjskiej części Afryki itp. A oni nie mają pieniędzy na najdroższego na świecie kurczaka made in UE.Oni w ogóle nie mają pieniędzy na mięso
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:17 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowca jak nieraz sprzedawał po 2,6 to dokładał z 70gr na każdym kg .także do zł max tak większość oferuje bo większość robi przerwe .ten i następny tydzień wstawienia ponad normy potem nie ma chętnych na pisklę
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 05:21 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to połowa normalnej ceny pisklaka jest
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 05:21 Sob 11 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to połowa normalnej ceny pisklaka
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:25 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na każdej jednej tylko cza jechać pogadać i jak ci powiedzą że mają po 1 zł to powiedz a to wiosna wstawię to zaraz wołają kawę robią i oferują po 70 gr 60 to ciężko jeszcze
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 22:18 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdze kupie piskalaka za 70- 80 gr ???
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:36 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć hinole biorą jak brali .póki co żywca nie ma ty o i o obniżkach nie ma mowy bo jak któreś państwo nie chce to inne chętnie bierze jest żywego o 22%mniej do tego strefy z 3% to co mają bić . Ale indyk zawsze był wrażliwy nawet na mały przeciąg i już kichal i padał a teraz to oznaczyli h coś tam .
Powrót do góry
Kurakkkkk

PostWysłany: 19:15 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szykuje się KUROGEDON ['] wpisujecie miasta [']
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:01 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypisywac się z jakich mieszalni w tych miejscach była brana pasza - mieszalnia. I po temacie kupują surowiec z różnych magazynów zasranych przykrytych planetka za pół ceny .to i hodowcy jak się odbija to i będą mieć pasze za pół ceny . A fermy jak siatek w oknach nie mają to gdzie weterynaria
Powrót do góry
Łódzki Kogut

PostWysłany: 18:00 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za spadek cen i ptasia grype podziekujmy grupie TASOMIX. 0ni rozwiezli ja po Polsce. Hodowcy powinni im podziekowac za te ceny ktore wywolali... a moze to bulo zamierzone.... i teraz ceny nie bedzie chinole tez sie wycofali wiec bedzie cieplo.. juz ludzie odmawiaja pisklaka
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:32 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne województwo. Zaraz pół Polski odetną od eksportu i 2zł.
Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 17:13 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://gs24.pl/ptasia-grypa-w-regionie-na-fermie-padlo-600-indykow/ar/c1-14708267
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
filuś

PostWysłany: 13:59 Pią 10 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medi z tym brexitem to będzie tak że polskie tylko może być brane bo najlepiej im to będzie smakować i odpowiadać cenowo nawet po ocleniu amerykański kurczak
za pół ceny w promocji przestałł smakować nawet polskim przetwornia . Breksit jest po to żeby oczyścić anglie do poziomu z przed 20 lat min .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 2264, 2265, 2266  Następny
Strona 25 z 2266

Skocz do: